null

Modelka Karlie Kloss pózovala s americkými športovcami v olympijskom editoriale amerického Vogue

Pondelok 30. 7. 2012 | AUTOR: Berta Pean  | Olympiáda a móda

Tento rok mám prvýkrát pocit, že Olympiáda začína byť nielen sviatkom športu, ale aj módy. Športové tímy si najímajú svetovo preslávených návrhárov, ktorí im tvoria uniformy pre otvárací ceremoniál alebo športové dresy. Návrhára alebo známe značky si najímajú dokonca celé národné reprezentácie. To ale nie je všetko. Dokonca editoriály svetovo presláveného fashion magazínu Vogue boli v jednotlivých krajinách zamerané na olympijskú tematiku. Všetky vám predstavíme a pre začiatok začneme americkou edíciou Vogue.

Na začiatok Olympiády v Londýne 27. júla 2012 v Londýne sa náležite pripravili aj v americkej edícii prestížneho módneho magazínu Vogue. Tento aj niekoľko centimetrový hrubý plátok, ktorý dokáže reklamu predávať hneď dvakrát – raz inzerentom a po druhej čitateľom, ktorý si kupujú časopis nabitý reklamou tak, že články v ňom ľahko úplne prehliadnete, prišiel tentoraz s neprehliadnuteľným olympijským editoriálom. Vydal ho v predstihu už v júni tohto roku.
Karl Kloss na fotografii s tenistami, bratmi Bryanovými.
Karl Kloss na fotografii s tenistami, bratmi Bryanovými.

FOTOGALÉRIA

Špeciálny olympijský editorial amerického Vogue

Img_01_OH-London-2012-Vogue-US-Fashion-Karlie-Kloss-Dwyane-Wade-NBA Img_02_OH-London-2012-Vogue-US-Fashion-Karlie-Kloss-Dwyane-Wade-NBA Img_03_OH-London-2012-Vogue-US-Fashion-Karlie-Kloss-Mike-Bryan-Bob-Bryan-Tenis
Img_04_OH-London-2012-Vogue-US-Fashion-Karlie-Kloss-Mike-Bryan-Bob-Bryan-Tenis Img_05_OH-London-2012-Vogue-US-Fashion-Karlie-Kloss-Ashton-Eaton-Desetiboj Img_06_OH-London-2012-Vogue-US-Fashion-Karlie-Kloss-Ashton-Eaton-Desetiboj
Img_07_OH-London-2012-Vogue-US-Fashion-Karlie-Kloss-Jonathan-Horton-Gymnastika Img_08_OH-London-2012-Vogue-US-Fashion-Karlie-Kloss-Jonathan-Horton-Gymnastika Img_09_OH-London-2012-Vogue-US-Fashion-Karlie-Kloss-Ryan-Lochte-Plavani
Strana 1/2<< zpět      |      další >>

Téma USA edície Vogue je Olympiáda a hlavnú úlohu v nej hrajú krásni muži – úspešní športovci, ktorí pózujú s modelkou Karlie Kloss. Editorial dostal názov Country Strong. Atleticky gazelie nohy a takmer anorekticky štíhle telo Karlie Kloss dokonale kontrastuje so svalnatými telami športovcov. Kontrast medzi Karlie Kloss a športovcami vytvára na fotkách tiež oblečenie. Kým športovci sú sporo odetí do športových dresov a väčšinou odhaľujú svalnatú hruď, Karlie pózuje vo večerných šatách Alexander McQueen či v body Versace. Fotky sú tak bizarným spojením dvoch svetov – sveta potu a sveta make-upu.
Na obálke júnového vydania amerického Vogue Karlie Kloss nie je. Priestor dostali americkí športovci.
Na obálke júnového vydania amerického Vogue Karlie Kloss nie je. Priestor dostali americkí športovci.


Fotografie vytvorila slávna fotografka Aniie Leibovitz. Karlie Kloss ukazujú štylizovanou na posede v basketbalovom koši, zavesenú na bradlách, s tenisovými loptičkami alebo ležiacu na prekážke. 1,8 metra vysoká Karlie, aj keď si síce pomáha podpätkami, ukazuje, kam až dospel ženský ideál krásy. Výškou ju nepredčil dokonca ani basketbalista Dwyane Wade.
Karlie Kloss pózuje s basketbalistom NBA Dwyane Wadom.
Karlie Kloss pózuje s basketbalistom NBA Dwyane Wadom.
Karlie Kloss pózuje s gymnastom Jonathanom Hortonom. Vedľa 155 cm vysokého športovca je Karlie Kloss so svojimi 180 cm + opätky skutočná obryňa.
Karlie Kloss pózuje s gymnastom Jonathanom Hortonom. Vedľa 155 cm vysokého športovca je Karlie Kloss so svojimi 180 cm + opätky skutočná obryňa.


Zdroj obrázkov: repro Vogue, Megananwilson.com

comments powered by Disqus
MÓDA DOPORUČUJE
POSLEDNÉ KOMENTÁRE
ŽITE S MÓDOU

Nebojte sa poslať nám tip!
Viete čo sa práve deje na módnej scéne? Pracujete v módnom, textilnom či odevnom priemysle? Pošlite nám svoje informácie a tipy na články. Píšte na moda@moda.sk.

Tip pre mladých módnych tvorcov.
Študujete alebo ste práve vyšli zo školy a baví vás navrhovať odevy, obuv alebo módne doplnky? Pošlite nám svoj profesionálny životopis, kresby a fotografie vašich modelov a radi vás predstavíme na stránkach Moda.sk našim čitateľom. Neváhajte a využite svoju šancu! Dostaňte sa s nami do sveta módy!