null

Resort kolekcia Just Cavalli 2013 prinesie pestré vzory a atraktívne textúry!

Štvrtok 31. 5. 2012 | AUTOR: Valérie Jankovská  | Dámska móda

Just Cavalli predstavil svoju kolekciu Resort 2013, ktorá by mala vykryť obdobia medzi jesennou kolekciou (AW 2012/2013) a kolekciou pre jar 2013 (SS 2013). Predstavený lookbook hýri farbami a potlačami obsahujúcimi aj Cavalliho obľúbené zvieracie vzory. Avšak tentoraz nie ako hlavný motív kolekcie alebo celých modelov oblečenia, ale v menšej miere a v kombinácii s atraktívnou farebnosťou.

Just Cavalli je ďalšou značkou, ktorá v poslednej dobe našla inšpiráciu v Indii. Avšak na rozdiel od Karla Lagerfelda, ktorého v jeho kolekcii Pre Fall 2012 Chanel inšpiroval predovšetkým tradičný dámsky indický odev, Just Cavalli našla inšpiráciu v Genius Loci – v duchu miesta – Indie. Cavalliho módna línia je oknom do indickej krajiny a prírody. Živé a sýte farby a vzory volania divočiny sú charakteristické pre indickú prírodu. Cavalli experimentoval s potlačami a na oblečenie vytlačil aj celé grafické listy s popisom zvierat. Florálne motívy mieša so zvieracími a pridáva farbu alebo dezén na farebne umiernenejších bielych modeloch.
Kolekcia Just Cavalli Resort 2013 je výletom do indickej prírody.
Kolekcia Just Cavalli Resort 2013 je výletom do indickej prírody.


Celú kolekciu sprevádza základné módny doplnok – veľmi zdobne dotvorená šiltovka, farebne ladiaca, alebo naopak kontrastná k danému oblečeniu. Pompéznosť dotvárajú tiež masívne náramky na oboch zápästiach, ale aj zlaté obruče miesto opasku na niektorých modeloch. Topánky v kolekcii sú z hrubých dvakrát prekrížených pásikov – nad prstami a na priehlavku topánok.
FOTOGALÉRIA

Just Cavalli – Resort 2013

001. Just Cavalli - Resort 2013 002. Just Cavalli - Resort 2013 003. Just Cavalli - Resort 2013 004. Just Cavalli - Resort 2013
005. Just Cavalli - Resort 2013 006. Just Cavalli - Resort 2013 007. Just Cavalli - Resort 2013 008. Just Cavalli - Resort 2013
009. Just Cavalli - Resort 2013 010. Just Cavalli - Resort 2013 011. Just Cavalli - Resort 2013 012. Just Cavalli - Resort 2013
Strana 1/2<< zpět      |      další >>

Vo vydarenej kolekcii nie sú na jedničku len spomínané farby a vzory, ale aj strihy oblečenia. Just Cavalli zvolil umiernené slušivé línie, kde u vzorovo výrazných modelov oblečenia stavil na jednoduchú strihovú líniu a naopak, jednofarebné modely sa honosia zložitými strihmi z kombinovaných materiálov. Biely outfit tak strieda bielu koženú bundičku sa šifónovým vrchným dielom šiat a čipkovaným volánom. Nechýba ani biela šiltovka s čiernymi vzormi. střídá bílou koženou bundičku se šifonovým vrchním dílem šatů a krajkovým volánem. Nechybí ani bílá kšiltovka s černými vzory.
Jedným zo zaujímavých kúskov v kolekcii sú modely s rukávmi dlhšími než samotné šaty.
Jedným zo zaujímavých kúskov v kolekcii sú modely s rukávmi dlhšími než samotné šaty.


Zdroj obrázkov: Just Cavalli, Style.com

comments powered by Disqus
MÓDA DOPORUČUJE
POSLEDNÉ KOMENTÁRE
ŽITE S MÓDOU

Nebojte sa poslať nám tip!
Viete čo sa práve deje na módnej scéne? Pracujete v módnom, textilnom či odevnom priemysle? Pošlite nám svoje informácie a tipy na články. Píšte na moda@moda.sk.

Tip pre mladých módnych tvorcov.
Študujete alebo ste práve vyšli zo školy a baví vás navrhovať odevy, obuv alebo módne doplnky? Pošlite nám svoj profesionálny životopis, kresby a fotografie vašich modelov a radi vás predstavíme na stránkach Moda.sk našim čitateľom. Neváhajte a využite svoju šancu! Dostaňte sa s nami do sveta módy!