null

Cesta ku kráse je hra: Dior so svojou kozmetikou hrá populárne retro hry Tetris, Pacman a Pong!

Utorok 18. 10. 2011 | AUTOR: Berta Pean  | Kozmetika

Tetris, Pacman a Pong – dnes už retro počítačové hry, aj keď stále neuveriteľne populárne vďaka svojej jednoduchosti, teraz využil vo svojej propagácii na nové kozmetické výrobky Christian Dior. Z retro hier vytvoril Dior pôsobivú modernú kampaň, aj keď dalo sa podľa mňa urobiť viac!

Zaujať zákazníkov nie je ľahké. Očné tiene sú proste vždy len očné tiene, rúž je vždy len rúž a s prevratnými inováciami sa ani tým najznámejším značkám nepodarí prísť každú sezónu. A tak svoju rolu dostáva marketing. Tentoraz pre Dior dosť netradičný, ale uznávame, minimálne vizuálne veľmi vydarený.


Nápad zahrať si Tetris s očnými tieňmi, premeniť rúž na hladného Pacmana či si hrať Pong opäť s očnými tieňmi je pekné, ale nedokončené do konca. Siaham po svojom iPhonu a skúšam na Apps nájsť tieto hry v prevedení Dior kampane - a nič! Zisťujem, že ide o obyčajné video. Pekné, ale úplne neinteraktívne. Preto, síce sa Dioru možno povedie urobiť z videa viral (poznámka: virálny marketing – šokujúce alebo vtipné video, fotka alebo aplikácia, vytvorená pre reklamné účely, ktoré si ľudia medzi sebou šíria vďaka ich obsahu sami a firma tak ušetrí na marketingových výdavkoch), ale v dnešnej dobe chytrých telefónov a tabletov by som čakala skutočne viac!

Určite si ale video nenechajte ujsť a pozrite sa na neho až dokonca. Najvydarenejšie je práve finálny „plošinovka“, v ktorej chodíte, skáčete zbierate, prechádzate do nových levelov, až sa z vás stane elegantná dáma Dior.

VIDEO: Retro počítačové hry v modernej kampani na dekoratívnu kozmetiku DiorZdroj videa: Christian Dior, Youtube.com

comments powered by Disqus
MÓDA DOPORUČUJE
POSLEDNÉ KOMENTÁRE
ŽITE S MÓDOU

Nebojte sa poslať nám tip!
Viete čo sa práve deje na módnej scéne? Pracujete v módnom, textilnom či odevnom priemysle? Pošlite nám svoje informácie a tipy na články. Píšte na moda@moda.sk.

Tip pre mladých módnych tvorcov.
Študujete alebo ste práve vyšli zo školy a baví vás navrhovať odevy, obuv alebo módne doplnky? Pošlite nám svoj profesionálny životopis, kresby a fotografie vašich modelov a radi vás predstavíme na stránkach Moda.sk našim čitateľom. Neváhajte a využite svoju šancu! Dostaňte sa s nami do sveta módy!