80. roky sa vracajú – oblečte sa ako pravá rockerka!

Éra osemdesiatych rokov sa do svetovej módy premietla obrovským spôsobom. Najväčší vplyv na módu mala bezpochyby hudba, ktorá udávala aj celkový životný štýl. Hudobné skupiny 80. rokov sa zapísali do hudobnej histórie, a tak nie je divu, že sa rockový štýl odráža aj v móde. Teraz je späť, a tak nezostáva, než si ho poriadne užiť! Predstavujeme vám horúci „rockový“ trend!

Ranné 80. roky, tým sa nedá odolať! Aj tí, čo ešte do nedávna nad nimi ohrňovali nos ako nad niečím, čo pripomína dobu, kedy keď ste si chceli kúpiť niečo podľa poslednej módy, tak ste miesto „shopovania“ museli najskôr zohnať Burdu a potom si podľa nej vysnený model ušiť, tak aj títo odporcovia teraz určite dokážu v móde 80. rokov nájsť skvelú inšpiráciu. Nie je totiž snáď nikto, kto by nemiloval retro módu, ktorá symbolizuje spomienku na staré časy a zároveň umožňuje sa znovu zahaliť do obľúbených trendov! Čierne kožené sako a šialený strih sú opäť žiadané.

Džínsy miesto kože

Ako docieliť vzhľad osemdesiatych rokov? Rozhodne vám k tomu nesmú chýbať „skinny jeans“, teda povestný model džínsov, ktoré sú tak úzke, ako vám postava dovolí. Charakteristické farby pre džínsy sú samozrejme tmavá alebo svetlá modrá, čierna alebo indigo. Nedielnou súčasťou outfitu musí byť aj metalický opasok, najlepšie zlatavej alebo striebristej farby, ale nič samozrejme neskazíte ani inými lesklými odtieňmi.
CurrentElliott  Citizen of Humanity  J Brand  J Brand

Current/Elliott / Current/Elliott / Citizen of Humanity / J Brand / J Brand

Nofity  True Religion  Miu Miu  CurrentEliott  Acne

Nofity / True Religion / Miu Miu / Current/Eliott / Acne

Koža je základ rockového štýlu

S rockovým štýlom úzko súvisí aj motorkársky štýl obliekania, ku ktorému neodmysliteľne patrí koža. Ale pozor, pravá koža je síce stále v móde, ale do popredia idú imitácie, pretože stále viac módnych návrhárov bojuje za zvieracie práva. Pokiaľ si teda kúpite sako alebo nohavice z imitácie kože, nemusíte sa vôbec hanbiť. Cenovo dostupné kúsky v tomto štýle ponúka množstvo značiek. Napríklad kolekcie značiek Macy’s, H&M, Forever 21 a Mandee vám ponúknu úžasné outfity! A od pravej kože sú dnes imitácie materiálov skutočne na nerozoznanie.

Nezabudnite na rockové doplnky!

Módne doplnky v štýle osemdesiatych rokov rozhodne musíte mať! Pokiaľ ešte nič podobného doma nemáte, vyrazte na nákupy a poobzerajte sa po nejakom super-extravagantnom náramku alebo prívesku! Kov bude rozhodne najlepšou voľbou. Môžete si dovoliť doplnky nielen kovové v motorkárskom štýle, ale aj umelohmotné! Vybavíte si, aké šperky sa nosili v osemdesiatych rokoch? Pokojne si môžete dovoliť náušnice, náramky alebo prívesky v pastelových farbách!

Aj správna kabelka v štýle osemdesiatok by mala byť poriadne uletená, pretože osemdesiate roky rozhodne uletené boli. Ísť môžete dvoma smermi – buď čierna koža s cvočkami, výraznými zipsami a inými kovovými ozdobami. Alebo lesklé kabelky, najlepšie z imitácie kože – vždy sa hodí aj zlatá a strieborná. Žiarivým farbám kabeliek sa k rockovému štýlu radšej vyhnite.

Čo sa týka topánok, poobzerajte sa pokojne po poriadnych kozačkách, či už s ihlovým alebo širokým podpätkom, všetko je vítané! Ponúkajú ich napríklad značky Julian Heels, Harley Davidson Bolte alebo Mia Sterling a mnoho ďalších, a to v cenovej relácii okolo sto dolárov. Aj topánky v tomto štýle volajú po ozdôbkach z kovu.

K osemdesiatym rokom patrí crazy líčenie aj účesy

Pokiaľ chcete docieliť absolútny vzhľad rockovej hviezdy osemdesiatych rokov, potom nesmiete zabudnúť na líčenie. A ako inak, než metalické! Strieborná, zlatá, fialová, zelená alebo modrá ako líčenie očí, to sú farby, ktoré sú absolútne in! Na pery sa potom nemusíte obávať použiť sýto červenú, ktorá z vás vykúzli sexy dračicu!

Základom crazy líčenia sú farebné očné tiene všetkých možných odtieňov. Líčenie v štýle osemdesiatok je totiž tak trochu výtvarné dielo a vy ste maliar, ktorý sa bez poriadnej palety farieb skutočne nezaobíde. Pomôžu vám aj farebné kontúrky a riasenky.

Zabudnite na nudné a decentné líčenie. Vyfarbiť sa v štýle 80. rokov chce síce trochu viac odvahy, aj času na prípravu, ale určite si to užijete!

K osemdesiatym rokom patria aj bohaté účesy, takže zabudnite na žehličky, kúpte si skôr stylingový prípravok na vlasy a vytvorte horúce kučery a vlny.

Typický účes v štýlu osemdesiatok uvidíte aj na Sarah Jessica Parker v Sex v meste 2. Pre kratšie vlasy môžete naopak zvoliť vlasy v štýle Rihanna.

Zdroj fotografií: Net-a-porter.com, Tgpublic.files.wordpress.com, I39.tinypic.com, Shinemag.com, Audrey.buzznet.com, Squidoo.com, 2.bp.blogspot.com, Celebsalon.sheknows.com, Hipgirlie.com

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek