Aj muži musia dbať o svoje obočie

Krásne obočie rozhodne nie je len výsadou žien. Naopak, muži by o svoje obočie mali dbať rovnako, ako ženy. Obočie je totiž zásadná časť tváre, ktorá svojim tvarom a tónom dokáže doladiť výraz očí. Zvodný pohľad a sexy obočie idú skrátka ruka v ruke. V dnešnom článku vám poradíme, ako na to, a tiež, čoho sa vyvarovať.

Pravidelná starostlivosť o mužské obočie by mala byť samozrejmosťou. Nič nemôže vyzerať horšie, než uprostred zrastené, zanedbané obočie, ktoré rastie nesúmerne všetkými smermi. Prinášame vám niekoľko tipov, ako vďaka pravidelnej starostlivosti dosiahnuť krásne, príťažlivé obočie.

Pokožka potrebuje hydratáciu

Ak má vaša pokožka sklony k vysušovaniu, obočie je často jednou zo zón, ktorá má tendencie šupinatieť. V tomto prípade je treba pravidelne dbať na hydratáciu. K tomu postačí obyčajný hydratačný krém, ktorý keď nanesiete ráno, vydrží aj celý deň. Zdravé a hydratované obočie dodáva svieži, lesklý vzhľad, ktorý dodáva na zvodnom a sexy pohľade.

Prispôsobte obočie svojmu štýlu

Pinzeta a štetec na obočie

Obočie väčšinou prirodzene sedí k typu tváre, preto nie je, a to zvlášť u mužov, nutné príliš zasahovať pinzetou kvôli úprave. Obočie je vhodné len vytvarovať tak, aby pôsobilo čo najprirodzenejším dojmom. Obočie môžete tiež prispôsobiť svojmu štýlu. Pokiaľ dávate napríklad prednosť nedbalej elegancii, môžete si pokojne dovoliť prešedivelé obočie, pokiaľ zvlášť dbáte o tvar fúzov alebo o vlasy, dajte si rovnako záležať aj na obočí. Starostlivý štýl, napríklad doplnený melírom, si vyžaduje aj starostlivo upravené obočie, na to nikdy nezabúdajte. Zlý tvar obočia môže skrátka pokaziť celkový dojem.

Pozor na farbu obočia

Muži by mali zachovať prirodzenú farbu obočia. Zmenu si môžete dovoliť len v prípade, že máte zafarbené aj vlasy. Dbajte na to, aby odieň obočia farebne ladil s odtieňom vlasov. Čierne obočie a blond vlasy alebo iné kontrasty patria medzi kombinácie, ktoré si môže dovoliť len hŕstka mužov. Ak vám ale obočie pripadá skutočne až príliš svetlé, je možné ľahúčko dofarbiť ceruzou na oči. Pokiaľ s tým ovšem nemáte skúsenosti a dostatočný cit, radšej dofarbenie nechajte na odborníkovi, ktorý vie, ako na to. Takéto služby sú dnes už bežne ponúkané aj v pánskych holičstvách.

Ako na to

Pánske oko s obočím
  • Pri každom holení si dajte záležať aj na úprave obočia
  • Odstráňte prebytočné, vyčnievajúce chĺpky, ktoré rozhodne nie sú žiadúce
  • Dajte si záležať na súmernosti obočia
  • Vytrhávajte zásadne to, čo je navyše, rozhodne obočie nezužujte, pretože pretrhávanie zospodu alebo zhora je výlučne výsadou žien
  • Čo sa rozhodne nenosí, je obočie uprostred zrastené
  • Nič nepokazíte, pokiaľ tvar obočia necháte na kozmetičke, ak si na úpravu netrúfate sami
  • Nepotrebujete žiadne špeciálne prípravky, bohato postačí pinzeta
  • Pokiaľ ale máte pokožku pod obočím často vysušenú, používajte podľa potreby hydratačný krém

Krásne obočie si zaslúží piercing

Pokiaľ sa pýšite krásnym obočím, ktoré by bola škoda nezvýrazniť, kúpte si piercing. Správne zvolený piercing urobí dojem sám o sebe a naviac vyzerá sexy. V aktuálnej sezóne nájdete na rôznych internetových stránkach alebo aj v bežných butikoch mnoho typov originálnych piercingov, z ktorých si iste bez ťažkostí vyberiete. Dodáte tak obočiu ten správny šmrnc a vášmu pohľadu neodolateľnú iskru.

Zdroj fotografií: Fotolia.com

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek