Desigual sa vo svojej jarnej kolekcii inšpiroval slávnym novodobým cirkusom Cirque du Soleil!

Desigual sa vo svojej jarnej kolekcii inšpiroval slávnym novodobým cirkusom Cirque du Soleil!

17 / 01 / 2012

Španielska značka Desigual, známa svojimi farebnými potlačami, vzory a patchworkom inšpirovanou módou predstavila svoju kolekciu pre jar 2012 a s ňou aj špeciálny projekt: kolekciu oblečenia a módne doplnky inšpirované slávnym moderným cirkusom Cirque du Soleil.

Značke Desigual sa jej pestrej kolekcie podaria niekedy viac, niekedy menej. Po úspešnej dámskej kolekcii oblečenia na jeseň a zimu 2011/2012, ktorú pre Desigual navrhol Christian Lacroix prichádza aj teraz na jar Desigual s ďalšou vydarenou módnou kolekciou. Dizajnéri sa v jednej jej časti inšpirovali slávnym kanadským novocirkusovým zoskupením, skupinou známou pod názvom Cirque du Soleil. Tá už mnohokrát zaujala publikum po celom svete svojím novým stvárnením cirkusu a tiež tým, že svoje vystúpenie pripravuje ako inšpiráciu na hudbu slávnych interprétov, napríklad Beatles, Elvis Presley, či novo na hudbu Michaela Jacksona.

Cirque du Soleil – skvelá módna inšpirácia

Artistická kanadská skupina Cirque du Soleil, to nie je žiadny upadajúci cirkusový biznis. Zamestnáva vyše 5000 ľudí a dosahuje miliardové zisky. Často sa prirovnáva k fastfoodom, akými je napríklad McDonald`s, avšak k fast foodom kultúrnym. Po svetových turné cestuje vždy skupina približne sto umelcov a tak v jednej chvíli môže Cirque du Soleil vystupovať na rôznych miestach sveta. Podobne funguje napríklad írske zoskupenie stepařských umelcov Lord of the dance. Na turné Cirque du Soleil nejazdia len artisti, ale celý tím, ktorý zaisťuje artistům luxusné zázemie. Majú vlastnú mobilnú práčovňu, osobných nosičov batožiny, trénerov, kostymérov aj fyzioterapeutov.

Cirque du Soleil inšpiroval značku Desigual pri tvorbe jarnej dámskej kolekcie 2012

Ďalšie, čím je artistická skupina Cirque du Soleil preslávená sú práve kostýmy, v ktorých našli inšpiráciu aj dizajnéri Desigual. Sklady kostýmov Cirque du Soleil praskajú vo švíkoch. Uskladňujú cez 2000 kostýmov a čo kus, to originál. Farebné kostýmy pre vystúpenie sa šijú ručne, masky sa pripravujú na mieru. Originálne pestré farby a vzory presne zapadli do filozofie značky Desigual. A tak si v jarnej sezóne 2012 môžete od Desigual zaobstarať oblečenie inšpirované slávnym cirkusom Cirque du Soleil.

Kolekcia španielskej značky Desigual v žiadnom prípade nekopíruje masky a kostýmy Cirque du Soleil. Inšpiruje sa však ich farbami, vzormi a outfitami ktoré používa ako motívy na oblečenie pre jar a leto 2012. Popri dvoch pestro potlačených kabelkách nájdete v kolekcii predovšetkým krátke šaty, dlhé šaty, tričká, topy, tielka, tuniky, sukne aj jarný kabátik a bundu.

Inšpirácia cirkusom sa v módnej kolekcii slávnej značky či návrhára neobjavila prvýkrát. Už tohtoročnú jeseň a zimu valcovala svojim moderným poňatím klaunov módne butiky punková kráľovná a rebelka, Vivienne Westwood so svojou značkou Vivienne Westwood Red Label. Značka Louis Vuitton zas inšpiráciu cirkusom využila na stvárnenie svojich tohtoročných vianočných výkladov . A keď zalovíte v histórii hlbšie, aj keď nemusíme zas chodiť tak ďaleko, možno si spomeniete na úchvatnú kolekciu Temperley London pre jar a leto 2010, ktorú sprevádzali cirkusové čísla a v ktorých návrhárka značky Alice Temperley úplne prepadla kúzlu cirkusu. Cirkusové kolekcia bola viac než len módnou kolekciou. Temperley London vytvorili spolu s Milk Studio interaktívnu inštaláciu „Circus Zoetrope“, ktorú potom odhalili v rámci módnych prehliadok na New York Fashion Week a London Fashion Week. Pre „Circus Zoetrope“ to boli len prvé zastávky, pretože jeho turné pokračovalo ďalej.

Zdroj obrázkov a videa: Desigual