Diskrétne elegantné topánky Louis Vuitton pre jar 2012 dýchajú nostalgiou Francúzska!

Diskrétne elegantné topánky Louis Vuitton pre jar 2012 dýchajú nostalgiou Francúzska!

10 / 01 / 2012

Cesty s Louis Vuitton sú vždy pozvánkou k snívaniu o tých najvzdialenejších destináciách. Ach, Paríž! Kolekcia dámskej obuvi pre sezónu jar/leto 2012 je práve o tejto francúzskej metropole pretkanej zelenými oázami a ľudským ruchom oživenými terasami. V kolekcii topánok sa odráža diskrétna elegancia a iskrivá ženskosť štíhlych parížskych dám a slečien.

Kolekcia, ktorá je určená pre elegantné mestské ulice, predstavuje kompletný letné botník. Všetko, čo elegantná žena potrebuje: topánky na nízkom i vysokom podpätku, všetky zhotovené s príznačným savoir-faire značky Louis Vuitton v tradične vysokej kvalite.

Každý model je vyrobený v obuvníckych dielňach v talianskom Fiesso d'Artico, ale jeho konštrukcia je produktom nikdy nekončiacj cesty za technickou inováciou. „Tradícia je tu interpretovaná modernosťou; naša túžba po najdokonalejším spracovaní sa tu prejavuje v absolútnom pochopení kože, metód práce s ňou, zákonitostí tvorby – od automatizovaného strihanie usní po ručne robené dokončovacie práce," vysvetľuje Yves Carcelle, generálny riaditeľ spoločnosti Louis Vuitton.

Kolekcia je svieža, vyzretá a cool – ako slnkom zaliata prehliadka všetkých kultových prvkov značky. Vzor srdiečok na letných topánkách, žabky v neónových farbách s lykovou platformou a zlatou sponou. Tenisky na kline a letné čižmy zo semišu s plastickým vzorom v pieskovej tonálne palete – nedbalá elegancia. Lodičky zdobené mašličkou na lykové platforme zo saténové textílie v letných odtieňoch. Poltopánky a mokasíny v tlmenejších farbách sú kontrapunkt k lakovaným lodičkám vo svietivé citrónovej a fialovej.

Pre večernú príležitosť, ktorá sa niekedy pretiahne až do rána, Parížanka volí elegantné čierne a tmavo modré flitre alebo zlaté lemovanie a závratne vysoké podpätky – jej najobľúbenejšia kombinácia, v ktorej sa vydáva na svoje nočné výboje.

Zdroj obrázkov: Louis Vuitton