Elie Saab prináša na červený koberec petrolejovú modrú!

Elie Saab prináša na červený koberec petrolejovú modrú!

11 / 07 / 2012

Načo meniť niečo, čo funguje. To je presne to, čo platí u haute couture kolekcií Elie Saab. Luxusné látky posiate bohatými výšivkami a osvedčené strihy. Modely sa menia, avšak celková fungujúca kombinácia étericky pôsobiaceho materiálu a dokonale padnúceho relatívne jednoduchého strihu zostáva. Elie Saab šije haute couture modely pre celebrity na červenom koberci a robí to dobre. Na žiadnom jeho šaty nechýbajú.

Na jar sa vo svojej Haute Couture kolekcii Elie Saab pomerne rozbehol. Aj keď stále jednofarebné modely, celkovo získala kolekcia viac pastelových odtieňov. Jesennú kolekciu Haute Couture Fall 2012 návrhár opäť drží farebne umiernenejšiu. Tradičnú čiernu dopĺňajú marhuľová, ktorá prechádza zemitými odtieňmi až po telovú. Farebnou špecialitou jesene v kolekcii Elie Saab je petrolejovo modrá. V kolekcii má aj svoju pastelovú sestru, avšak najviac vyniká ako čistá sýta petrolejová modrá. Je to luxusná ženská farba, ktorá v kombinácii s priehľadnosťou a výšivkami pôsobí nevšedne a novátorsky.

 

Petrolejová farba sa ukázala ako ideálna aj ako doplnok k béžovej. Na nádherné bronzovo-béžové vyšívané šaty Elie Saab otisknul petrolejovou modrou kvetinové motívy.

VIDEO: Elie Saab: Couture Fall 2012

Strihy skutočne nie sú pre Elie Saab to najdôležitejšie. Vystačíte si s tými najjednoduchšími krajčírskymi strihy. To čo robí z jeho šiat luxus, je bohatá výšivka a čipka. Bohatosť čipky a výšiviek potom robí šaty menej alebo viac luxusnými.

 Zdroj obrázkov: kolekcia Haute Couture Fall 2012 Elie Saab, Style.com, Google.com