Farebná typológia 1. diel: Letný typ

Farebná typológia spočíva v zhodnotení nášho prirodzeného odtieňa pleti, farby očí a vlasov. Slúži na to, aby nám poradila, ktoré farby oblečenia, farby účesu, spôsob líčenia a druh šperkov sa k nám najviac hodí a ktoré nie. Budete sama prekvapená, aký vplyv na vašu náladu môže mať správna voľba farieb.

Táto analógia umožňuje rozdeliť ľudí do kategórií podľa ročných období na jarných, letných, jesenných a zimných. V tomto článku sa budeme zaoberať len typom letným.

Podľa čoho poznať letný typ

Tvár blondíny

Letný typ môže mať pleť svetlú, ktorá v chlade získava namodralý podtón alebo aj dobre prekrvenú s jasne zreteľnými, jemnými cievami a ojedinele aj tmavšiu pleť olivovej farby, ktorú je možné ľahko zameniť s jesenným typom. Zatiaľ čo letný typ na slnku väčšinou zhnedne, jesenný typ často dostane úpal.

Oči máva šedé, šedomodré, modrozelené, tmavo modré, tmavo hnedé a orieškové.

Pery bývajú jemne ružové až namodralé.

Vlasy majú najčastejšie odtieň popolavej blond, myšiu šedú, popolavé hnedé, modrošedé,
perličkovo biele, svetlohnedé až tmavohnedé.

Aké farby sú vhodné

Blondína v šedom pletenom svetri

Pre letný typ sa hodia predovšetkým farby jemné a nežné, môžeme si vybrať medzi decentnými odtieňmi studenými, púdrovými a pastelovými.

Letnému typu vyhovujú všetky odtiene so základom v modrej, a ďalej tieto chladivé: starobiela, tlmená a melírovaná šedá, antracitová a modrošedá, jade, šedá modrozelená, zelená farba rákosia a mincovo zelená, ružovo béžová, malinová, púdrovaná ružová, farba orgovánu, baklažánu a bordó, svetlá modrá, denimová modrá a holubia modrá, kakaovo hnedá, čiernohnedá.

Správne líčenie

Nalíčená tvár blondíny

Pleť – Pro svetlú pleť sa hodí veľmi svetlý púder či make-up, pre tmavšie typy zase béžové odtiene. Tvárenkou šetrite, mali by mať naružovelý nádych.

Oči – Ružovú môžete skombinovať s perleťovou zelenou alebo modrou, odporúčajú sa aj striebristej farby a orgovánovo fialová, šedé linky. Riasenka šedá alebo čierna.

Pery – Vhodný je perleťový rúž, najlepšie transparentný melónový alebo fialkový, ideálne sú farebné lesky.

Aké zvoliť šperky?

Striebro, biele zlato, zlato rosé, platina, perličky v odtieňoch ružovej a modrej, dvojfarebné šperky s dominanciou striebra. Najlepšie sa tu hodia jemne členité, drobné tvary.

Čo by malo zostať tabu?

Čierna a čiernobiela, zlatá, hrdzavá, oranžová, žltozelená, všetky teplé, žluté a žiarivé odtiene. Ani zlaté šperky nepôsobia dobre.

Zdroj fotografií: Fotolia.com

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek