Givenchy premenilo babičkovské šatky prastariek na módne oblečenie: už ich neuvidíte len v dedinských kostoloch!

Givenchy premenilo babičkovské šatky prastariek na módne oblečenie: už ich neuvidíte len v dedinských kostoloch!

13 / 06 / 2012

Šatky sú opäť na scéne – aj keď zmizli zo scény vôbec niekedy nadlho? Tento rok na jar nás šatkovou módou uchvacuje D&G, budúce predjarie bude patriť šatkovej fascinácii Givenchy. To navyše pridáva aj ďalšie zaujímavosti: vracia na scénu rajtkový a čiastočne háremový strih nohavíc a z blúzok, topov, sák a kabátov robí peleríny.

Pamätám si na to z detstva. Babička ma brávala ako malú do kostola, alebo sme trávili s ďalšími babkami na dedine babie leto vysedávaním na slniečku na lavičke. Romantická idylka... Pamätám si takmer jednotný odev týchto žien: čierne oblečenie – pretože v určitom veku už vám pravidelne niekto umiera a vy smútok už ani neodkladáte. A módnym doplnkom boli šatky, presne také, aké teraz znovu vzkriesila značka Givenchy vo svojej kolekcii Resort 2013 pre budúce predjarie.

Šatková kolekcia Givenchy Resort 2013 našla inšpiráciu v babičkovských šatkách.

Givenchy však šatky neuviazalo ženám na hlavu. Tým by u fashionmaniaček neprerazili. Nastrihalo ich na štvorce a pruhy a vytvorilo z nich patchvorkové efekty. Ušilo z nich módne topy, saká, kabátiky, šaty, sukne aj rajtkové nohavice.

Efektné šatkové vzory tu nie sú rozhodne prvýkrát a určite nie ani posledný krát!

Poslednú šatkovú mániu rozpútalo D&G svojou rozlúčkovou kolekciou. Značka totiž vlani na jeseň predstavila svoju poslednú kolekciu pre tohtoročnú jar a leto 2013 a vyhlásila, že ďalej už bude rozvíjať iba svoju značku Dolce&Gabbana a produktovú radu D&G zatvára. Škoda! Aj posledná šatková kolekcia, ktorá práve teraz uchvacuje každého, kto si ju zaobstaral alebo kto ju na niekom zbadá, je dôkazom geniality návrhárov Dominika Dolce a Stefano Gabbana a tiež ukážkou toho, že módni géniovia ich typu zvládnu aj viac líniových rád. Šatková kolekcia je dokonalá a určite si ju nenechajte ujsť. Pozrieť sa na ňu môžete v článku Posledná kolekcia D&G je plná šatiek decentne doplnených džínsovinou!

 

Givenchy prichádza s inovatívnym pelerínovým strihom

To, že Givenchy „přihchádza” s pelerínovým strihom nie je tak úplne pravda, pretože tento strih sa v kolekcii Givenchy neobjavuje poprvé. Tentokrát ale dostal spolu so šatkovými vzormi skutočne veľký priestor a oblečenie tak získava celkom nové línie. Šaty s dlhými rukávmi už nie sú s dlhými rukávmi – prestrihnutie rukávov im dáva pelerínový strih a prevzdušňuje ich. Rovnaký osud stretol rukávy na tričkách, blúzkach i kabátoch.

Avšak toto nie je jediný pelerínové strih, s ktorým Givenchy prišlo. Na niekoľkých modeloch, najmä u bundičiek, rukávy skrátilo pod lakeť a rozšírilo, takže vznikol iný prístup k pelerína a veľmi osviežujúci strih pre jarné nosenie.

Rajtky sú späť na scéne!

Módnemu svetu vracia Givenchy tiež staré rajtky. Nohavicové modely v kolekcii Givenchy Resort 2013 sú napospol rajtkového strihu, málinko krížené s háremovými nohavicami. Rajtky našli svoje uplatnenie aj na overale, ktorý sa v kombinácii s pelerínovými rukávmi vrchnej časti stane rozhodne hitom. Rajtky v kolekcii sú dlhé, ale aj v podobe šortiek. A ženskej postave až prekvapivo pristanú!

Zdroj obrázkov: kolekcia Givenchy, Style.com, Google.com