Gucci si hrá na sedemdesiatky a napriek tomu nie je retro!

Gucci si hrá na sedemdesiatky a napriek tomu nie je retro!

20 / 09 / 2012

Milánsky Fashion Week začal a hneď veľkou bombou – kolekciou Gucci. Pod taktovkou Frida Giannini vznikla ďalšia dokonalá kolekcia v úchvatných farbách a s jednoduchými siluetami odkazujúcimi na to najlepšie, čo dali móde 70. roky.

Napriek tomu, že na znalca a fashion pamätníkov z kolekcie Gucci pre jar 2013 dýchnu módne sedemdesiatky, nejde v žiadnom prípade o retro kolekciu, a to ani náznakom. Je to nádherná ženská moderná kolekcia ctiaca ženskú siluetu aj lásku žien k farbám a tiež ku šperkom. Väčšina modelov oblečenia v kolekcii Gucci žiari v jednej farbe. Farby sú tmavo neónové, od ružovej, cez modrú, tyrkysovú, dva odtiene zelenej až po žltú. Nechýba ani biela a čierna. Jednofarebnosť kompletov dáva kolekcii čistotu a tiež noblesu, ktorú ešte dokonale dotvára nádherné sandále so širokým remienkom okolo členku vždy vo farbe šiat.

Štíhle siluety typické pre 70. roky zdobia detaily v podobe raglánových či balónových rukávov, obrích volánov alebo farebne ladiacich obrích šperkov na niektorých modeloch oblečenia z kolekcie Gucci pre jar 2013. Prvým z nich je abstraktné vzor, ??pripomínajúci obrie vtáčie perá.

Vzory v dámskej kolekcii Gucci použila Frida Giannini iba dva, vždy však v niekoľkých farebných variáciách zapadajúcich do celkového konceptu kolekcie. Väčšina takto vzorovaných modelov má ešte umiernenejší strih a jednoduchšiu siluetu, ako iné modely z kolekcie, čo umožňuje vzoru veľkolepo vyniknúť. Aj sama návrhárka kreatívna riaditeľka Gucci, Frida Giannini si na prehliadku obliekla košeľu ušitú z látky rovnakého vzoru.

Obrie perie ako vzor v kolekcii oblečenia Gucci pre jar 2013.

VIDEO: Módna kolekcia Gucci pre jar 2013

Všetky kolekcie z Milan Fashion Week Spring 2013 si môžete pozrieť tu >>

Niektoré z modelov Gucci doladila Frida obrími náhrdelníkmi. Je to trend, s ktorým neprišla len ona a obrie náhrdelníky sú dnes doplnkom nielen k večerným róbam, ale aj k bežnému dennému oblečeniu. Často suplujú goliere alebo sú jedinou ozdobou inak prostého a strohého outfitu.

Druhým zo spomínaných vzorov je vzor hadej kože, ktorý je pre Gucci typický. Frida Giannini použila obľúbené farebné popretie reality a hadej kože dostala žltú, ružovú aj tyrkysovú farbu.

Záverečná časť kolekcie dala priestor aj čiernej a opäť vytiahla bielu, ale tentoraz čistú, nerušenú dokonca ani farebnosťou šperkov. Srdcom týchto modelov je silueta, ale vždy doplnená „ čerešničkou na torte“ – priehľadnými rukávmi, asymetrickým volánom našitým ako šerpa, po pás hlbokým výstrihom kombinovaným s raglánovo-volánovými rukávmi alebo napríklad so sieťovinou použitou na vrchnej časti modelu na ramenách a dekolte.

Pozrite sa na ďalšie aktuálne módne kolekcie Gucci:

Hodnotíme kolekciu Gucci – RTW Spring 2013

Hodnotíme ako v škole známkami 1 až 5 (povolené sú aj hodnoty s mínus).

  • Kreativita: 2
  • Nositeľnosť: 1 -
  • Farby: 1
  • Strih: 1 -
  • Vhodnosť pre ženskú postavu: 2
  • Celková známka: 1 - (1,6)

 

Zdroj obrázkov: Milan Fashion Week, Style.com, kolekcia Gucci, Google.com