H&M prinesie mužom na jar námornícke akcenty s prvkami jachtingovej módy pre horných desať tisíc.

03 / 01 / 2012

Mnoho mužov okolo mňa si obľúbilo značku H&M vďaka svojej ležérnosti a súčasne vďaka odvahe prekročiť niekedy medze nudy a staviť na odvážnejší strih, pre mužov netradičnú farbu alebo kombináciu. V čom si vyrazíte na jar, ak zostanete verní, alebo napríklad prvýkrát skúsite pánsku kolekciu H&M? Rozhodne z vás bude ležérny elegán!

Pánsky lookbook H&M na jar 2012 vsadil na pohodlný casual štýl s prvkami typickými pre navy štýl. Nečakajte však žiadne gýčovito prvoplánové námornícke čiapky alebo uniformy. Námornícke prvky sú veľmi decentné a snáď až na typické pruhy na tričkách alebo rukávoch saka by ich menej všímavý divák ani nepostrehol. Lookbook pre mužov H&M na jar 2012 je zostavený z mnohých kúskov oblečenia. Kombinujú sa tričká, svetre, pulóvre, saká, bundy, kabáty, dlhé nohavice, ale aj krátke nohavice, ktoré sú akoby len pristrihnutou verziou tých dlhých.

Navy štýl to nie sú len modrobiele pruhy. Pokojne môžete kombinovať oranžové nohavice a tmavo modré sako, ktorému dodávajú uniformný vzhľad zlaté gombíky. Casual prvkom sú nohavice v kratšej dĺžke cez alebo tesne nad členky, ktoré môžete mať priamo v tejto módnej dĺžke, alebo si k nej pomôcť ohrnutím.

Osobitou kombináciou oblekových prvkov a casual prvkov sú práve odľahčené formy oblekov. Sako sa nosia s krátkymi nohavicami. Žiadna košeľa a kravata do saka ísť nemusí – stačí vám tričko. Skúsiť môžete aj veľmi netradičnú kombináciu béžového saká, šedej vestičky a neónovo žiarivého tričká. Aby bol váš look dokonalý, potrebujete tiež neónovo žlté topánky a opasok do nohavíc, alebo aspoň nechajte neónové tričko vyčnievať spod pletenej vesty alebo pulóvra.

H&M menia pravidlá módy – tento rok vyskúšate kombinácie, ktoré ste možno ešte neskúsili!

Súčasťou kolekcie H&M na jar 2012 nie sú len prvky námorníckych uniforiem, ale tiež prvky z outfitov charakteristických pre špeciálnu jachtingovú módu. V tomto duchu nájdete v pánskej kolekcii H&M topánky aj napríklad bundy. Luxusná drahá móda pre bohatých milovníkov jachtingu sa tak vďaka novej kolekcii H&M dostane do šatníkov bežného muža bez ohľadu na množstvo miliónov, ktoré už vo svojom živote stihol zarobiť a prípadne aj minúť.

Inšpirácia jachtingovou módou v kolekcii H&M prináša luxusné športové prvky do každého šatníka.

VIDEO: Jarná kolekcia H&M pre mužov na rok 2012

Zoberte odvahu a inšpirujte sa!

Čo ma na kolekcii H&M na jar 2012 dostalo najviac? Bude to chcieť muža s odvahou, ale outfit s ružovo jemným pastelovým sakom v kombinácii s pastelovo béžovými nohavicami sa HM-ku skutočne vyviedol. Ja ho nosiť nebudem, ale to len preto, že sa k mojej postave nehodí. Ale mladí metrosexuáli – choďte do toho. Čo ale možno skúsim je už spomínaný outfit s neónovo žltým tričkom, topánkami a opaskom na tmavo modrom saku a šedej vestičke. Odvážne sú tiež traky v kombinácii s sakom. Nie každému pristanú! Pokiaľ nedbáte o modernosť svojho účesu, môže si vás dokonca niekto spliesť s robotníkom v montérkach. Ale ak vyzeráte in, nenechajte si ich ujsť. Sú free a neprehliadnuteľné.

Ujsť si asi nechám „havlovky" – kratšie nohavice, ktoré získali svoje meno vďaka bývalému a dnes už zosnulému prezidentovi Václavovi Havlovi. Štíhlym chlapčenským postavám ale táto dĺžka bude slušať, takže sa jej na rozdiel odo mňa nemusíte báť. Ak však máte zavalitejšiu, alebo svalnatejšiu postavu, radšej zostaňte u klasickej dĺžky. Šortky si ale dovoliť môžete aj vy.

Zdroj obrázkov a videa: H&M, Google.com, Barracuda Film & TV