Každý vek chce iný účes – poradíme vám, ako ho prispôsobiť svojmu veku

K mladosti patria extravagantné aj romantické účesy, ale čím je žena staršia, snaží sa účes prispôsobovať svojmu veku. Ktorá zo žien by nechcela vyzerať skvele a mladšie aj v pokročilom veku?

Vek okolo 20 rokov

Všetko je dovolené, život si jednoducho užívate a experimentujete aj s rôznymi účesmi. V tomto veku si to môžete dovoliť. Vlasy upravujte podľa toho, čo vám pristane a v čom sa dobre cítite. V krátkom účese si môžete dovoliť vyzerať trochu staršia a viac dospelá alebo naopak vyzerať detsky. Zatiaľ čo v dlhých vlasoch budete romantická a pôvabná.

 1. V 20 rokoch vstupujete do zamestnania, budujete si kariéru, a tak sa môžete rozhodnúť pre viac profesionálny vzhľad.Skúšate hľadať v mužskom svete? Skráťte dlhé vlasy na kratší účes.
 2. Experimentujte s dĺžkou a farbou. Je práve čas zvážiť, či sa lepšie cítite v dlhých alebo v krátkych vlasoch. Vo vašom veku budú vaše vlasy rásť rýchlejšie a budú silnejšie než v neskoršom veku. Preto sa nebojte skracovať. Farba vlasov je kľúčom k nápaditosti. Pokiaľ ste od detstva mali blonďaté vlasy, asi si neviete predstaviť, že by ste teraz boli čiernovláskou. Ale pokojne vyskúšajte svetlejšie odtiene hnedej alebo červenej.
 3. Vyvarujte sa zlým strihom krátkych vlasov. Váš strih by mal mať šmrnc a odrážať módne trendy.
3 typy dámskych strihov pre polodlhé vlasy

Vek okolo 30 rokov

V tomto veku už asi máte založenú rodinu alebo sa ženiete vpred za kariérou. Zatiaľ čo môžete mať všetky možné druhy stylingu, vy budete chcieť taký, aby sa v ňom odrážal váš životný štýl. Jediná v meste? Zvoľte dlhé, sexy vlny. Doma s jedným alebo viac deťmi? Jednoznačne zavrhnite dlhé vlasy a vyskúšajte stredne dlhý zostrih. Cez deň môžete vlasy stiahnuť do copu, a keď sa budete chcieť zapáčiť manželovi, môžete vlasy natočiť na natáčky.

 1. Len preto, že ste sa stali matkou, neznamená, že nemôžete byť sexy. Pokiaľ budete chcieť dlhé, sexy lokne, urobte si ich. Voľte účes tak, aby ste si zachovali svoj štýl.
 2. Nemajte strach z krátkych vlasov. Ak ste už mali dlhší čas dlhé vlasy, pokojne si ich dajte skrátiť. Ony vám zase narastú. Nájdite si nejaký nový rozkošný účes a skúste ho.
 3. Začínate šedivieť? Veľa žien okolo tridsiatky má podobný problém. Ak máte len sem tam šedivý vlások, poraďte sa s kaderníčkou ako nafarbiť len tie šediny, aby ste nezaťažovali farbou celú hlavu. Pokiaľ už ale máte šediny na tretine hlavy, musíte začať vlasy farbiť buď farbou po celej hlave jedným odtieňom alebo môžete na niektoré pramene použiť aj vlasovú farebnú riasenku.
3 typy dámskych strihov pre krátke vlasy

Vek okolo 40 rokov

Verte alebo nie, ale v 40 sa nemusíte ešte strihať nakrátko. Noste, čo chcete. Ak túžite byť sexy a príťažlivá, noste dlhé zmyselné vlny. Ste veselý a športový typ? Noste kratšie a uhladené vlasy, budete vyzerať mladšie.

 1. Starajte sa o svoje vlasy. Tak ako vek, aj vlasy sú teraz krehké. Doprajte lokniam teplý olejový kúpeľ raz do týždňa a raz za 6 týždňov si nechajte pristrihnúť končeky vlasov.
 2. Lakovaním sa vlasy veľmi strapkajú. Doprajte vlasom výživnú kúru a radšej používajte tužidlá než laky na vlasy. Tu je jedno, či máte vlasy krátke alebo dlhé.
 3. Farbite sa. Ak ste blondínka, presvetlite sa a pokiaľ ste brunetka, prefarbite vlasy karamelovým odtieňom alebo aj dvoma podobnými.

Vek okolo 50 rokov

Dlhé vlasy vás na chrbáte budú zbytočne zaťažovať. Stredne dlhé vlasy sú ideálne a dajú sa nosiť ako rozpustené, tak aj vyčesané.

 1. Skúste vlasy rozvrstviť po hlave takto. Dlhšie vlasy po stranách k lícam vyzerajú veľmi lichotivo. Alebo skúste rovnakú dĺžku vlasov a len ich podstrihnúť.
 2. Z vlasov možno vytvoriť mnoho štýlov, ale musia byť úmerné veku, inak by ste mohli pôsobiť omnoho staršie a často aj smiešne. Môžete si ale dovoliť v krátkych vlasoch ponechať pár dlhších špičiek. Účes pôsobí efektne a pritom nerušivo.
 3. Svetlejšími farbami uberiete nejaké tie roky z vašej tváre. Spýtajte sa stylistu, aké farby by najlepšie šli k vašej pleti.

Vek okolo 60 rokov

3 typy strihov pre krátke vlasy

Rozhodne voľte krátke účesy. Je na vás, ako si vlasy necháte ostrihať, ale verte tomu, že budete rada, že máte krátky účes. Je výborný na údržbu a naviac sa v ňom budete cítiť o pár rokov mladšia.

 1. Strieborné vlasy môžu byť veľmi sexy. Samozrejme sú ženy, ktoré nevyhľadávajú práve prirodzenú farbu svojich vlasov. Mnoho žien volí blond vlasy, niektoré svoje šediny farbia na prírodnú hnedú. Zlou voľbou je, keď sa prírodná tmavovláska nafarbí na ešte tmavší odtieň.
 2. To, že už ste staršia dáma neznamená, že si na hlave musíte nechať robiť usadlé helmy. Radšej si vyberajte mladšie kaderníčky alebo choďte tam, kam chodí vaša dcéra.
 3. Môžete mať aj dlhé vlasy, keď inak nedáte, ale najdlhšie maximálne po ramená. Zmotajte ich potom do pekného uzla a ukážte vašu peknú tvár.

Zdroj fotografií: Z.about.com

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek