Krátke vlasy môžu byť správou voľbou

Krátke vlasy môžu byť správou voľbou

31 / 07 / 2009

Dlhovlásky určite niekedy zatúžili zhodiť svoju hrivu a cítiť sa tak trochu voľnejšie v krátkom účese. Naopak ženy, ktoré majú vlasy veľmi krátke, občas napadne, nechať si vlasy narásť. Neexistuje asi žiadne pravidlo a nedá sa nikomu rozkázať, čo má nosiť na hlave. Každý nech má účes taký, v akom sa cítí najlepšie.

Akú máte tvár?

Účesy z krátkych vlasov sa hodia najlepšie k súmernej oválnej tvári a k športovému typu žien. Tu si potom môžete dovoliť aj experimentovať a vlasy nechať ostrihať aj na veľmi kratúčko. S trochou vkusu a súdnosti môžete dosiahnuť atraktívny a zaujímavý vzhľad. Ak ste rozhodnutá pre krátky zostrih, ale neviete, ako by ste v ňom vyzerali, môžete navštíviť vlasové štúdiá, kde vám takýto strih ušijú priamo na mieru.

Môžete tiež nechať všetko na svojej vyvolenej kaderníčke, ak jej dôverujete. Ale hlavne nezabudnite, že krátky zostrih otvorí vašu tvár. Často sa dá aj niečo zamaskovať dlhšou ofinou alebo asymetrickým strihom, a tak tu obzvlášť platí príslovie: dvakrát meraj a raz rež.

Úprava

Hoci by sa mohlo zdať, že úprava krátkych vlasov nedá žiadnu prácu, opak je pravdou. Verte, že preležané krátke vlasy sa ťažko dávajú dohromady. Záleží síce na type vlasov, či sú rovné, alebo vlnité apod. Bez správnych stylingových prípravkov a ďalších pomôcok sa prakticky nezaobídete. Najlepšie sa pracuje s vlasmi prirodzene hustými a poddajnými.

Ak vám to životný štýl dovolí, môžete zvoliť účes „vstanem a idem“ a máte vyhrané. Stačí si ráno vlasy prečesať a votieť stylingový krém alebo gél a vlasy na hlave dotvarovať prstami. Celá úprava vám nezaberie ani 5 minút.

Správny styling

Na krátke vlasy sa predáva rovnako veľa prípravkov ako pre dlhé. Zvoľte si ich podľa typu vlasov, strihu a podľa vizáže, ktorú chcete docieliť. Môžete mať na hlave vrabčie hniezdo alebo vlasy ulízané či vzýraznené len niektoré partie. Najlepšie je, poradiť sa s kaderníčkou, čo máte používať. Často nesprávne zvolený styling vám dokáže otráviť celý deň.

Obrovským pomocníkom sú žehličky na vlasy. Kúpte si veľmi úzku, tá dokáže narovnať aj veľmi krátke vlasy.

Záver

Nebojte sa, že v krátkych vlasoch nebudete dosť atraktívna. Ak máte peknú postavu a zvolíte aj vhodné oblečenie, určite z vás bude výstredná kočka. Muži síce tvrdia, že sa im zdajú príťažlivejšie dlhovlásky, ale postupom času si myslím, že to o vlasoch vôbec nie je. Takže sa nebojte skúsiť nejakú radikálnu zmenu.

Zdroj fotografií: Connectstores.com, Hairboutique.com, Thebodyshop.com, Soorganic.com