Lacný outfit luxusne. 10 tipov, ako na to!

Úprimne, asi len málo slovenských žien si môže dovoliť stále nakupovať v značkových módnych domoch. A ak si myslíte, že dobre môžete vyzerať len vo veciach Louis Vuitton, Gucci a podobne, ste na veľkom omyle. A ani to, že si oblečiete Chanel svetrík, vám negarantuje, že budete vyzerať tak, ako ste to mysleli. Cenovka totiž nie je všetko. To, čo vás odlíši, je dokonalý styling. Zlaďte detaily a budete vyzerať honosne! 

Máme pre vás niekoľko trikov, ktoré vám v tom pomôžu.

1. Žehlite!

Je jasné, že žehlička asi nie je vašou najlepšou kamarátkou, ale, bohužiaľ, práve ona vám môže pomôcť, aby ste vyzerali luxusne. Aj značkové, ale dokrčené oblečenie vyzerá lacno. Dokonale vyžehlená košeľa je tá prepychová.

Vyhýbajte sa aj dokrčenému oblečeniu, ktoré netreba žehliť. Nech sa vám ho snažia predať s akoukoľvek zľavou, neberte ho domov. Nie, nie a ešte raz nie! Nechajte ho tam.

Vyžehlené oblečeniePokrčené oblečenie

2. Starajte sa o to, čo máte.

Ak máte doma 222 párov topánok, asi už ďalšie nepotrebujete. Skúste ich radšej vyčistiť a dať trošku do poriadku. Voda a krém na leštenie dokážu naozaj zázraky. A tak nielenže ušetríte, ale aj trochu „zarecyklujete“. Naopak, ak máte v botníku topánky, ktoré už svoju slávu zažili, vyhoďte ich. Nič nevyzerá horšie ako ošúchané podpätky alebo rozkopané špičky.

Ak vám chýba, doplňte výbavu aj o odžmolkovač. Malé chuchvalčeky od prania, chlpy od psov a mačiek, či vlasy na ramenách, nie sú sexi. Starajte sa o to, čo máte dokonale.

Nové čierne lodičkyStaré čierne lodičky

3. Noste len to, čo vám sedí ako uliate.

Ak máte v šatníku niečo z čoho ste už „vyrástli“, nenoste to. Darujte to sestre, mame, kamarátke alebo to predajte na bazári. Ale určite si to neobliekajte. Ramená, pás, dĺžka rukávov a nohavíc vám musia sedieť ako uliate. Inak budete aj v saku od Dolce&Gabbana vyzerať, ako by ste nemali na vlastné oblečenie a nikoho nebude zaujímať, koľko ste za neho zaplatili.

Zelené šatyNadrozmerný kabát

4. Nesmrteľné kúsky.

Trenčkot, čierne sako, čierne koktejlové šaty a čierne lodičky sú kúsky, ktoré nesmú chýbať v šatníku žiadnej dámy. Ak vám čokoľvek chýba, doplňte čo najskôr.

TrenčkotČierne koktejlové šaty

5. Držte sa jednofarebnosti.

Ak patríte medzi ženy, ktoré nemajú dokonalý cit pre zladenie farieb, držte sa pravidla – jedna a dosť. Napríklad celá v bielom alebo celá v čiernom. Jednofarebný outfit vyzerá vždy veľmi elegantne a ľahko ho aj doladíte jemnými detailami.

Žena v bielom oblečení

6. Zmeňte detaily.

Občas je rozdiel skutočne len v drobnostiach. Na kabát našite nové gombíky, odpárajte kožušinový golier a budete prekvapené, čo to s vaším oblečením urobí.

Kabát PRED a PO s novými kobíkmi

7., Prestaňte sa značkovať.

Vedeli ste, že luxusné rady známych značiek majú logo umiestnené vždy veľmi decentne a nenápadne? Úspešní ľudia, totiž, nechcú byť chodiacou reklamou na oblečenie. Nebuďte ňou ani vy! Zabudnite preto na tričká s nápisom Tommy Hilfger cez celú hruď. Je to znak lacnosti.

Tommy Hilfiger tričko

8. Dokonalá textúra nad zlato.

Hľadajte spôsoby, ako doplniť váš vzhľad jemnou textúrou. Koža s potlačou alebo jemná vlna už dávno nie je výsadou len bohatých. Jemný vzor pytónej kože na kabelke alebo topánkach z vás môžu urobiť bohyňu. Nezabúdajte však, že menej je niekedy viac. Starostlivo vyberajte takéto kúsky, aby z diaľky nekričali: „Stála som len 9,99 eur.“ 🙂

Pytónie lodičky

9. Doplnky, doplnky, doplnky.

K doladeniu dokonalého outfitu vám pomôže doplnky. Náušnice, okuliare, hodinky, náramky, opasky,… Malý detail, ktorý robí veľký rozdiel medzi gýčom a luxusom.

10. Nevyhýbajte sa ani drahším kúskom.

Mať v šatníku, niečo drahšie nie je vôbec zlé. Budete sa v tom cítiť luxusne a sexi. A to aj budete vyžarovať svojmu okoliu, ktoré vás bude milovať. Len to nepokazte detailami 🙂 A nikdy, ale naozaj nikdy nekupujte napodobeniny. V nich sa nikdy nebudete cítiť luxusne, to vám garantujeme!

Originál a fake kabelka

 

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek