Louis Vuitton ikona dostala novú podobu: Waterproof Keepall 2.0

Louis Vuitton ikona dostala novú podobu: Waterproof Keepall 2.0

30 / 07 / 2012

Cestovná kabela Louis Vuitton Keepall, ktorá vznikla v roku 1930, má medzi klasickými modelmi Louis Vuitton kultový status. História Keepall dokonale ilustruje odbornosť a neustály pokrok, ktorý je pre produkty značky typický. Po prvej vodeodolné verzii z roku 2007, ktorá bola uvedená na trh pri príležitosti tridsaťročného výročia Louis Vuitton Cup, značka teraz predstavuje nový Keepall v tradičných farbách tohto jachtárskeho podniku.

V roku 1901 prišiel Louis Vuitton s kabelou Steamer, ktorá bola revolučná v tom, že v čase veľkých zaoceánskych plavieb bola prvým modelom nevyztuženej batožiny. V roku 1930 na to značka naviazala a predstavila Keepall, priestrannú a ľahkú kábelu, ktorá predznamenala éru tzv víkendových kabiel. A zrodil sa aj nový spôsob cestovania.

Louis Vuitton Keepall pôvodne vznikla ako doplnok k tradičným kufrom a bola z bavlneného plátna. Mäkká kabela sa dala veľmi ľahko zložiť a pribaliť do kufra. Jej ľahkosť a objemnosť jej vyslúžila aj meno: „keep all“ znamená „dá sa do nej dať všetko“. Onedlho potom, čo prvýkrát uzrela svetlo sveta, si model Keepall vydobyl pozíciu klasiky a obľúbil si ho celý rad svetových hviezd – od Marlene Dietrich cez Jackie Kennedy, Catherine Deneuve po Angelinu Jolie, Kate Moss a Scarlett Johansson. Keepall je skutočnou ikonou značky a ako taká si za svoju históriu zaslúžila niekoľko nových podôb a interpretácií, ktoré ju predstavili v novom svetle.

Nová podoba Louis Vuitton Keepall je z rúk Marca Jacobsa

V roku 1997 obnovil príchod Marca Jacobsa ako umeleckého riaditeľa značky tradíciu umeleckých spoluprác. Newyorský návrhár, sám veľký milovník moderného umenia, prizval slávnych umelcov k spolupráci so značkou Louis Vuitton. Dal im voľnú ruku pri reinterpretácii slávneho plátna Monogram. Celá rada týchto umelecky spracovaných vzorov sa ocitla aj na Keepall. Aj napriek tomu, že sa Keepall predstavila už v mnohých podobách, na dokonalosti remeselného spracovania a inovácii, ktoré dostal do vienka už pri svojom zrode, sa nič nezmenilo.

Vodeodolná Louis Vuitton Keepall verzia z roku 2007 vznikla pri príležitosti špičkového jachtárskeho závodu America's Cup, ktorý sa konal tento rok. Táto presná replika Keepall 55 Bandouli?re predstavuje veľmi klasickú a originálnu variáciu na slávnu cestovnú kabelu, a stretáva sa v nej niekoľko inovatívnych technológií. Verzia z roku 2012 je z niekoľkých dielov, ktoré sú všetky vodeodolné a sú spojené unikátnou technológiou vysokofrekvenčného zvárania. Na taške nie sú žiadne švy či koža, len elegantné čierne plátno Monogram a čierne kovové časti, ktoré Keepall prepožičiavajú mužný vzhľad. Táto nová edícia sa ponúka v tradičných farbách Louis Vuitton Cup. Nová edícia Louis Vuitton Cup Waterproof Keepall je striedmo elegantným a atraktívnym športovým doplnkom pre tých najodvážnejších a najnáročnejšie dobrodruhov a športovcov.

Cena kabely Louis Vuitton Keepall: približne 1840 €

Zdroj obrázkov: Louis Vuitton, poskytla Martina Lewis