Módne trendy jar 2012: Oblečte si zmrzlinové pastely – nežné farby vytiahnu aj skrytú ženskú krásu!

Módne trendy jar 2012: Oblečte si zmrzlinové pastely – nežné farby vytiahnu aj skrytú ženskú krásu!

29 / 03 / 2012

Módne trendy tento rok nie sú čo do počtu nijako obmedzené. Obrovské množstvo návrhárov a značiek chŕli neuveriteľné množstvo kreatívnych módnych nápadov, ktoré potom aplikuje na svoje oblečenie, topánky, kabelky alebo šperky. Napriek tomu však možno vyselektovať hlavné módne línie a trendy, ktoré nesmú vo vašom šatníku v žiadnom prípade chýbať. Prvým z nich je rozhodne oblečenie v pastelových farbách.

Pastely môžu mať podobu svetlejších, ale i tmavších odtieňov. Tohtoročné módne trendy však velia obliecť si tie svetlé, v odtieňoch zmrzliny, na ktorých si tak radi pochutnávame v horúcich dňoch. A tak sa tento rok musíme obliecť do pistáciovej, banánovej, marhuľovej, šmoulkovej alebo jahodovej farby zmrzliny. Módne trendy nám ponúknu inoväť aplikovanú na letné farby.

Módne trendy pre jar 2012: Pastelové farby v odtieňoch zmrzliny! Zľava modely z kolekcií RTW SS 2012: 3.1. Philip Lim, Louis Vuitton, Emilio Pucci, Marc Jacobs.

Módne trendy pre jar 2012 odporúčajú: kombinujte pastelové farby!

Pastelové zmrzlinové odtiene patria na blúzky, tričká, topy, šaty, nohavice, vrátane džínsov, na saká, kostýmy i jarné kabáty. Pastelové farby môžete podľa jarných módnych trendov navzájom aj kombinovať.

Takže nemusíte sa celá obliecť len do šmoulkovej, ale môžete ju kombinovať napríklad s pastelovou jahodovou alebo banánovú. Ak ale chcete predsa len decentnejší outfit, kombinujte s bielou.

Kombinujte komplementárne pastelové farby! V kruhu farieb ich nájdete vždy naproti sebe. Komplementárne farby sú tie, ktoré vytvárajú najväčšie kontrast! Sú to opačné farby, ktoré medzi sebou vytvárajú napätie, ale súčasne sa navzájom priťahujú ako južný a severný magnetický pól. Pre presnejší príklad sme pre vás základné farby ohli do pastelových odtieňov – tak, ako to velia jarné módne trendy.

Tričko v pastelových zmrzlinových farbách z kolekcie zásielkovej spoločnosti KLiNGEL. Cena: 39,99 €.

Jarné módne trendy pozvali zmrzlinové pastely aj na naše módne doplnky!

Avšak pastely nemusia byť len na samotnom oblečenie. V pastelových odtieňoch môžu byť tiež vaše balerínky, sandále alebo lodičky, vziať si môžete pestré šperky v pastelových farbách, ale aj pastelovú kabelku. A aby ste svoj vzhľad dotiahli k dokonalosti, aplikujte módny trend pastelových farieb aj na svoj make-up: na rúž, očné tiene, ale tiež na líčka, ktoré mäkko pastelovo zdôraznia vašu tvár.

Módnemu trendu zmrzlinových pastelov prepadli tiež Chanel, Chloé, Diane von Furstenberg či Preen. Fashion modely sú z módnych kolekcií RTW jar 2012.

Zdroj obrázkov: módne trendy z kolekcií značiek a návrhárov, Style.com, Net-a-porter.com