Módny štýl „domáce bohyne” vráti na jar a v lete 2012 do našich šatníkov ženskej línie, farby a vzory!

Módny štýl „domáce bohyne” vráti na jar a v lete 2012 do našich šatníkov ženskej línie, farby a vzory!

12 / 01 / 2012

Protikladom k maskulínemu štýlu, ktorý sa presadil túto zimu a v ktorom do ženského šatníka pribudli nielen topánky v štýle pánskych oxfordiek, ale aj tradične pánske strihy smokingov, bude jar a leto preferovať opačný štýl: ženský look. Do popredia ženského šatníka vystúpi to, čo k ženám patrí: ženské línie a potlačené látky pestrými vzormi. Opäť sa po nás chce, aby sme boli nežne ženské!

Tak trochu ako Hitchcockovho hrdinky budeme vyzerať v oblečení, ktoré nám velí návrat k ženskosti. Jar a leto 2012 bude opäť viac presadzovať ženské línie. Tie nahradia inšpirácie z pánskeho šatníka, ktoré sa v podobe „napodobenín” smokingov a iných výrazných častí pánskeho šatníka votreli do našich módnych kolekcií na jeseň a v zime. Ženský look nám dodajú ženskej strihy v kombinácii s pre ženy typickými vzormi.

Módne kolekcie v štýle Domácej bohyne nájdete v mnohých kolekciách svetových návrhárov. Zľava: 2x Dolce&Gabbana, 2x Oscar de la Renta, Marc Jacobs.

Ženský look je nový protiklad k maskulinite

Sako či kratšie sáčko má byť na jar a v lete posiate vzormi. Povolené sú elegantné formy v štýle Chanel s decentným lemovaním, ozdobnými gombíkmi a inými jemnými detailmi, ale aj pestro vzorované saká posiate kvetinami, bodkami, vtáčiky a ďalšími. Oblečenie môže dekorovať aj samotná látka. Tomuto trendu vyhovujú rôzne výrazne štruktúrované látky, v ktorých by vám už síce v lete bolo teplo, ale na jar budú pre váš šatník tou najlepšou voľbou.

Trend povoľuje aj nohavice, ale prioritou sú šaty a sukne s blúzkami a sakom, alebo šaty a sukne kombinované so sakom do kostýmu. Jarný trend Domáca bohyňa z nás urobí opäť ženu. Dodá nám eleganciu žien 50. a 60. rokov. Štýl je praktický. Obliecť sa ako domáca bohyňa môžete nielen na víkendovú rodinnú návštevu, ale aj v bežný deň do práce. U kombinácie bez saka uberte vzory a stavte na štruktúru tkaniny. Ak si do práce oblečiete kostým, nevadia ani výrazné vzory a farby.

Oblečte sa ako domáca bohyňa podľa Dolce&Gabbana

Podarenú kolekciu oblečenia v trendy štýle Domácej bohyne ponúkla RTW kolekcie Dolce&Gabbana SS 2012. Farby a vzory sa prelínajú s vzormi hrubej čipky i s priehľadnými efekty. Pestrá kolekcia pre ženy pre jar a leto 2012 postupne prechádza do tmavších čiernych, alebo s čiernou kombinovaných elegantných modelov.

Zdroj obrázkov: Style.com, Net-a-porter.com, Google.com, internet