Najluxusnejšie svadobné šaty: Haute Couture priniesol bohatú noblesu, decentný luxus i extravaganciu!

Najluxusnejšie svadobné šaty: Haute Couture priniesol bohatú noblesu, decentný luxus i extravaganciu!

16 / 07 / 2012

Na svadobné šaty, ktoré vám teraz ukážete, by ste musela zarábať skutočne veľmi-veľmi dlho. Sú z posledných Couture kolekcií vybranej elity návrhárov, ktorí majú právo tvoriť pod značkou Haute Couture. Dostupnosť týchto modelov je z princípu obmedzená a hneď tak nejaký smrteľník si takéto šaty nezaobstará. Za inšpiráciu ale rozhodne stoja.

Aké svadobné šaty sa vám páčia? S bohatou širokou sukňou, s vlečkou, alebo svadobné šaty umierneného strihu, ale bohato zdobené, či naopak minimalisticky jednoduché? Alebo si túžite obliecť extravagantné svadobné šaty ? To všetko vám Haute Couture kolekcie preslávených svetových návrhárov ponúkajú. Šaty z peria, so zlatými výšivkami, aj extravagantné prádlové strihy.


Všetky fotogalérie z tohtoročných prehliadok luxusnej módy Haute Couture Fall 2012 nájdete TU >>

Každý návrhár pristupuje k svojej svadobnej róbe, ktorá patrí na záver módnej prehliadky, inak. Stephane Rolland, jeden z favoritov súčasnej Haute Couture scény, preferuje minimalistické siluety zvýrazňujúce krásu ženskej postavy. Biele svadobné šaty vynikajú predovšetkým vďaka bolerkovému strihu živôtiku a noblesu im dodáva dlhá volánová spodná časť úzkej sukne. Tiež návrhár Basil Soda zostal u nekomplikovaného strihu, o to však luxusnejšie je jeho zdobenie šiat. Tie vyzdobil perím a bohatou zlatou výšivkou. Na zlato vsadil aj Elie Saab. Jeho róba je bohatšia, sukňa širšia, ale napriek tomu strih zostáva jednoduchý. Nádherná zlatá výšivka je doplnená zlatými tkanými vzory. Donatella Versace predviedla svadobné šaty korešpondujúce so zvyškom jej kolekcie Strih šiat nadväzuje na ďalšie modely a model robí svadobným predovšetkým jeho krémovo telová nežná farba a luxusne vlajúca hodvábna sukňa.

Túžite po extravagantných svadobných šatách? Extravagancia môže mať ale mnoho podôb. Typicky extravagantné svadobné šaty predviedol návrhár Seran Cura. Na jeho prádlovo-živôtikové svadobné šaty s dlhou vlečkou a závojom bude musieť mať nevesta skutočne odvahu. Transparentne extravagantné sú svadobné šaty návrhára Basil Soda. Prekrásna výšivka nedokáže pod priehľadnou tkaninou ukryť vaše prenádhernej nohy! A extravagantné sú aj svadobné šaty Jean Paul Gaultiera. Pozrite sa na ne predovšetkým zozadu tu >> . Sú totiž obráteným frakom a zdvihnutý golier fraku robí na chrbte nevesty anjelské krídla.

A kto túži po pravej romantickej svadbe, chce sa cítiť ako olympská bohyňa alebo lesná víla, pre toho navrhol svadobné šaty Georges Hobeika. Haute Couture svadobné šaty posial nádhernými motýľmi.

Zdroj obrázkov: návrhárske Haute Couture Fall 2012 kolekcie, Style.com, Google.com