Návrhárka Yiqing Yin poráža v Haute couture módne stálice – vsádza na drapériu, ktorá nahradzuje farbu aj zložité strihy!

Návrhárka Yiqing Yin poráža v Haute couture módne stálice – vsádza na drapériu, ktorá nahradzuje farbu aj zložité strihy!

20 / 07 / 2012

Dlhoročné stálice Haute couture vytláčajú zo scény mladší návrhári. Na prehliadkach ich valcujú talenty, akým je pôvodom čínska návrhárka, Yiqing Yin. Jej kolekcia má ďaleko do gýčovito princeznovských šiat a dlhých takmer krinolínových rób. Jej haute couture modely sú neuveriteľnou hrou s drapériou, ktorá dáva materiálom úplne nový rozmer.

Drapéria je rukopisom módnej návrhárky Yiqing Yin a je to rukopis, ktorý návrhárka bravúrne zvládla. Vyhrala sa s ním aj vo svojich predchádzajúcich kolekciách a uspela s ním aj teraz, keď svoju kolekciu pre jeseň a zimu 2011/2012 prezentovala medzi renomovanými návrhárskymi menami Haute couture .

Modely oblečenia Yiqing Yin takmer nepotrebujú farebnosť. Tiež si v mnohých modeloch vystačila návrhárka iba s bielou a odtieňmi šedej, ktoré dokážu dať drapérii a jej hre s tieňom potrebný priestor. Avšak návrhárka Yiqing Yin nás neochudobnila ani o farby. Aj keď menšiu časť odevov, tak predsa, nám ponúkla vo farbách. K drapérii tak pribudla kombinácia s batikou na modele dlhých šiat alebo ďalšie farebné (červené) šaty s vrchnou časťou pripomínajúcou detskú dekoračnú hru so zrkadlovým vystrihovaním z papiera. (Papier sa niekoľkokrát preloží a do preložených záhybov sa vystrihujú kolieska, štvorčeky a trojuholníky. Výsledný efekt vidíme po opätovnom rozbalení papiera.)

Haute couture kolekcia Yiqing Yin F/W 2012/13 – Kochajte so svetlom a tieňom!

Popri iných modelov v kolekcii Yiqing Yin vynikajú dokonale prepracované luxusné večerné šaty. Jednu róbu akoby návrhárka ušila z obrovského množstva hodvábnych šatiek. Okrem tvaru sa Yiqing Yin vyhrala tiež s tieňovanou farebnosťou materiálu, ktorý je síce len v krémovo bielej s tmavo modrou, ale tieňovanie vytvára fascinujúce prechody a valéry, ktoré dotvára samotný 3D vzor zošitých šatiek. Ešte viac fascinujúce sú druhé šaty, pripomínajúce bohato opereného vtáčieho samca v čase pytačiek. U tohto modelu Yiqing Yin nakombinovala bohatú sukňu sa sporým, takmer iba povrázkovým živôtikom. Nosiť sa tieto šaty síce príliš nedajú, možno po nich siahne Lady Gaga alebo Nicky Minaj, ale tie zrovna obyčajnými smrteľníčky nie sú. Šaty sú ale fascinujúcou ukážkou krajčírskeho umu a zmyslu pre dizajn a ani kvôli svojej nenositeľnosti nás rozhodne nebudú fascinovať menej.

Zdroj obrázkov: Módna kolekcia Yiqing Yin – Haute Couture Fall 2012, Fashionising.com, Google.com