Oblečte si trendy vtákoviny: vtáci a perie tento rok „poznačia“ vaše outfity!

Oblečte si trendy vtákoviny: vtáci a perie tento rok „poznačia“ vaše outfity!

25 / 05 / 2012

Dizajnéri tento rok pre náš šatník nachystali pekné vtákoviny – a to doslova. Oblečenie, topánky aj módne doplnky môže zdobiť perie v pestrých farbách alebo je oblečenie husto potlačené motívmi vtákov.

Oblečte se do peří jako praví Indiáni!

Vtáčí perie zafarbené do farby dúhy nájdete na ramienku kabelky Christiana Louboutin, kde zdobia zeleno-žltú kabelku s hadím dezénom. Rovnako krásne vyzerá pestré vtáčie perie aj na sandálcích s platformou Brian Atwood. Avšak perie nie je len na doplnkoch. Môže byť súčasťou oblečenia, ako je tomu na šatách z dielne Matthew Williamson, či vaše oblečenie môže byť dokonca výhradne len z peria - tak ako to odvážne predviedol Oscar de la Renta na svojom neónovo žltom tričku.

Kabelka s dúhovým perím od Christiana Louboutina.
Topánky Brian Atwood, šaty Matthew Williamson, top Oscar de la Renta.

Potlačíte sa vtákovinami!

Keď perie nie je pravé, objavuje sa na oblečení, topánkach, kabelkách a ďalších módnych doplnkoch prinajmenšom v podobe výrazných potlačí. Niekedy ako samostatný prvok, inokedy v podobe vtáčikov alebo celých vtáčích kolónií. Motív peria tak nájdete na lodičkách s priehľadným podpätkom od Charlotte Olympia, na kabelke rovnakej značky, nádherné vtáčie krídla sa premietli na sukňu Reed Krakoff, alebo tvoria celý komplet od šiat, cez sako až po nohavice od značky Altuzarra.

Topánky Charlotte Olympia, kabelka Charlotte Olympia, sukňa Reed Krakoff.
Modely oblečenia s vtáčími potlačami od značky Altuzarra.

Doprajte si vtáčí lesk!

Perie zdobia aj šperky. Do uší si tak môžete pripnúť náušnice z pravého peria, alebo si pierka zavesiť na krk. Avšak niekedy je perie len motívom a perie je do drahých alebo bižutérnych kovov iba vytepané alebo z nich odliate. Ak je motívom šperkov vtáčik, tak toho si vypchatého do uší nepřipichujte! Postačí vám jeho ručná šperkárska zmenšenina.

Zlaté náušnice Alex Monroe, náušnice s perím Jeeyun Ha Design, náramok s vtáčikom Aurélie Bidermann.

Zdroj obrázkov: Net-a-porter.com, kolekcie designérov