Opulentný Chanel: módnym vzorom nadchádzajúcej jesene 2012 nám vďaka Lagerfeldovi budú Indky!

Opulentný Chanel: módnym vzorom nadchádzajúcej jesene 2012 nám vďaka Lagerfeldovi budú Indky!

20 / 12 / 2011

Karl Lagerfeld nebol nikdy v Indii. Napriek tomu je z jeho poslednej kolekcie pre Chanel cítiť vôňu tejto krajiny, počujete zvuky raja a pred očami sa vám vynárajú pamiatky legendárnych a exotických miest Indie. Podľa Lagerfelda je oveľa viac inšpirujúce miesta, ktorými sa inšpirujete, vlastne vôbec nenavštevovať. Zachováte si ilúziu tajomna a vaše kreatívne myslenie dostáva oveľa viac priestoru pre realizáciu.

Prehliadka Chanel bola opulentná nielen čo sa týka bohato zdobených rób inšpirovaných Indiou, ale tiež čo do prostredia, kam ju Lagerfeld umiestnil. Honosnosť raja sprevádzali zvuky aj vône. Uprostred miestnosti, ktorou kráčali modelky Chanel odeté do oblečenia, ktoré sa na pulty obchodov a butikov dostane v nadchádzajúcej jeseni 2012, sa týčili vrstvy ovocia a sladkostí, obklopené obrovskými kyticami kvetov. Vláčik rozvážal plné karafy a diváci si užívali hojnosti, ako praví indickí maharádžovia.

Honosné oblečenie na prehliadke Chanel dokonale ladilo s bohato prestretými stolmi, ktoré boli dokonalou kulisou pre opulentnú módnu prehliadku.

Napadlo vás, že Chanel v čase krízy využil šikovnú a predovšetkým lacnú pracovnú silu v Indii a preto tiež predstavil výšivky a bohatú kolekciu v duchu Indie? Budete prekvapení! Lagerfeld totiž všetky bohaté výšivky na odevoch nechal vyrobiť v parížskych ateliéroch Chanel. A to skutočne aj tie najzložitejšie. Prehliadka na tému „Paris-Bombay" je tak celá remeselnou prácou šikovných európskych rúk.

Paríž-Bombay: Karl Lagerfeld hľadal francúzsku noblesu v pestrej Indii.

VIDEO: Opulentná show v réžii Karla Lagerfelda – Chanel Paris-Bombay

Márnivosť sveta snov

Lagerfeld rozhodne nepokladá bohatstvo za niečo nectnostného. Práve naopak. Mnohé modely sú akoby ušité priamo zo zlata. Zlato získalo v Lagerfeldovej kolekcii mnoho odtieňov. A tiež nových kombinácií. Aj ten najskvostnejší model – zlaté rozviate šaty, sa Karl Lagerfeld nebál skombinovať s kamašami. Síce opätovne aj so zlatými – ale predsa! Kamaše zrovna nepatria medzi luxusné doplnky dámskeho šatníka. S pomocou hodvábu však kolekcia oblečenia Pre-fall 2012 od Chanel našla bohatstvo a luxus aj tam, kde sme ho doteraz nehľadali. A nejde pritom o žiadny luxus v štýle „etno“ bohatstva. Z každého kúsku oblečenia dýcha francúzsky šik!

Na ceste Paríž – Bombay

Indické motívy podčiarkol aj výber modeliek. Chvíľu človek až získava dojem, že sa Lagerfeld snaží presadiť na indickom trhu.

India dýcha z každého modelu kolekcie Pre-fall 2012 Chanel. Napriek tomu však Lagerfeld nenechal nič na náhode a všetko ešte podčiarkol modelkami, ktoré dych Indie ešte viac zvýraznili. Indie však dýcha aj zo šperkov, ktorými v Chanel ovešali modelky. Šperky visiace z vlasov a z hlavy cez čelo v štýle indických krások sa stanú pravdepodobne v budúcom roku novým módnym hitom.

Šperky dostali v novej kolekcii Chanel úplne novú formu!

Nová žena Chanel

Pre nadchádzajúcu jeseň 2012 predstavil Chanel úplne novú ženu. Šperkami si zdobí vlasy aj tvár. Nejde o nenápadné šperky, ale o prepracované a ozdobné masívne náhrdelníky, náramky, čelenky aj prstene. Legerfeld povýšil aj samotné šperky na oblečenie. Budete sa do nich obliekať rovnako ako do šiat!

Zdroj obrázkov: Style.com