Pestré oblečenie Mary Katrantzou je ako jarný doping!

Pestré oblečenie Mary Katrantzou je ako jarný doping!

23 / 03 / 2012

Ťažko uveriť, že taká farebná fantázia, akou pravidelne ohromuje vo svojich kolekciách návrhárka Mary Katrantzou, nemá hraníc. S každou sezónou prichádza s ďalšími novými vzormi a farebnými kombináciami. A keďže si modely Mary Katrantzou čím ďalej viac pochvaľujú aj celebrity, jej kolekcia sa čím ďalej tým viac rozrastá o večerné šaty alebo o modely kokteilových šiat.

Kolekcia pre jar a leto 2012 opäť vyniká vzormi, ale aj pestrými farbami z ktorých tentoraz presvecuje žiarivo slnečné žltá, ale aj zelená farba trávy alebo tyrkysovo modrá farba vody. Mary Katrantzou má talent spojiť navzájom nekombinovateľné vzory a vytvoril ornamentálnu zmes plnú odvážnej interpretácia módy.

Pestré modely Katrantzou pre jar a leto 2012: séria modelov inšpirovaných nekonečnými lánmi kvetov.

Jarná kolekcia nie je ako predchádzajúce jesenné a zimné inšpirovaná luxusom či porcelánom, ale krásou prírody. Jej oblečenie pôsobí ako jarný doping. Nemôže na vás prísť jarná únava, ak si oblečiete šaty, z ktorých srší toľko energie. Oblečenie Mary Katrantzou je ako energetický náboj!

VIDEO: Záplava farebných kvetov na prehliadke Mary Katrantzou

3D efekt dodávajú šatám plechovky nahradzujúce obrie lesklé flitre.

Mary Katrantzou na svojich modeloch oblečenia pre jar a leto 2012 kombinuje prírodné motívy s abstraktnými. Akoby krížila živú a neživú prírodu do zmesi vzorov ďaleko za hranicou reality. V jej kolekcii čítate ako vo fantasy knižke a objavujete nový svet. Pokojne by ste si doma mohli ktorejkoľvek jej šaty zavesiť na stenu namiesto obrazu a každý deň v ňom objavovať niečo nové.

Avšak ani to ešte Mary Katrantzou nestačí. Aj keď pri pohľade na jej modely oblečenia máte pocit, že sa opäť pozeráte na 3D projekciu filmu Avatar, hľadala návrhárka skutočný tretí rozmer. A tak jej posledný model v kolekcii dostal lesk skutočného kovu z našitých plechoviek pripomínajúcich obrie pajetky aplikované v diagonálnych pruhoch na asymetricky strihanú sukňu.

Šaty Mary Katrantzou sú ako obrazy.

V prírode nie je nič isté. A tiež ani Mary Kantranzou nič neopakuje ale vytvára unikátnu zmes neopakovateľných a jedinečných prvkov. Nie je to sériovo opakujúca sa potlač vzorov. Sú to obrazy ktoré návrhárka prenáša na tkaninu rovnako tak, ako maliar na plátno svojich obrazov.

Zdroj obrázkov: kolekcia Mary Katrantzou, Style.com