Pozrite sa na to najlepšie z kodanského Fashion Week!

Pozrite sa na to najlepšie z kodanského Fashion Week!

20 / 02 / 2012

Kodanský Copenhagen Fashion Week sa chváli tým, že je škandinávskym módnym kapitálom. A právom. Pretože dánsky týždeň módy predstavil módne kolekcie na najvyššej úrovni. Hoci medzi návrhármi nefiguruje žiadne meno, ktoré by ste poznali, zrejme okrem značky obuvi Ecco, prekvapí vás originalita modelov a úžasné nápady značiek a návrhárov.

Fashion Week v dánskej Kodani prebehol na začiatku februára 2012. Počas piatich dní sa predstavila celá plejáda dánskych i škandinávskych dizajnérov a nad mnohými modelmi sa vám zastaví dych. Dostanú vás svoju nápaditosťou, odvážnosťou i noblesou. Pripravili sme pre vás výber najlepších modelov z Copenhagen Fashion Week, na ktorý sa môžete pozrieť v našej fotogalérii, ale tiež vám predstavíme tie prehliadky, ktoré nás najviac z rôznych dôvodov zaujali.

Čo nás v Kodani na Fahion Week zaujalo: kolekcia Karen by Simonsen, Stine Ladefoged, 2xTEKO, Laura Baurel & Stine Riis, CPH Vision Terminal 2, Anne Sofie Madsen, Avia of Scandinavia, YDE, Kopenhagen Fur.

Anna Sofie Madsen – nová hviezda stvorená pre vysokú módu

Dánska módna návrhárka Anna Sofie Madsen jednoznačne dokazuje, že dánska škola dizajnu má čo hovoriť do svetovej módy. Jej kolekcia nesie prvky Haute Couture. Na modeloch je poznať ručnú prácu a premyslenosť každého detailu. Každý kúsok jej kolekcia má vysokú výtvarnú hodnotu. Anna Sofie Madsen má za sebou tiež zaujímavé skúsenosti. Absolvovala praxi pod Johnom Gallianom a dnes pracuje ako junior designer House of Alexander McQueen v Londýne. Návrhárka má vysoko vyvinutý zmysel pre estetiku, ktorý vybočuje z dánskych tradícií a nesie skôr francúzske prvky vysokej módy. Miluje vzdušné materiály, náročné textilné aplikácie a avantgardný vzhľad modelov oblečenia.

Dánska dizajnérka Anna Sofie Madsen dnes pracuje ako junior designer v House od Alexander McQueen.

Avia of Scandinavia predstavila tkaniny akoby utkané z pavúčích sietí

Jej úspešná kariéra návrhárky začala pred rokmi, keď jej rodina vlastnila módny butik s názvom Frances v centre Kodane. Elsa Adams, návrhárke značky, bolo vtedy 19 rokov a jej matka ako uznávaná dánska krajčírka šila podľa jej návrhov luxusnú módu pre svoje zákazníčky. Jej kreativita sa stala známou a tak Elsa odišla do Londýna, kde začala pracovať v renomovanom butiku s vysokou módou Brown`s na South Moulton Streen. Po šiestich rokoch sa vrátila a čo sa naučila, úročí teraz vo vlastnej značke. Elsa Adams má veľmi farbistý pôvod. Jej otec pochádza z Trinidad and Tobago a matka z Ruska. Aj zmes týchto štýlov sa mieša do jej kreatívnej tvorby a predovšetkým do vášne pre materiály. Tie považuje pri svojej tvorbe za absolútne kľúčové. A na jej kolekcii vidíte, že sa jej darí. Predstavená kolekcia na Copenhagen Fashion Week je ušitá z neopakovateľnej, akoby pavúčej čipky.

Kopenhagen Fur učí ku vkusu aj bohatých a dáva kožušinám moderný dizajn

Značka Kopenhagen Fur je svetovým kožušníckym aukčnom domom a medzinárodným obchodníkom s kožušinami. Jej štítok zaručuje, že kožušina, ktorú si kupujete, je v tej najvyššej kvalite. Kopenhagen Fur spolupracuje s poprednými dizajnérmi a luxusnými značkami a honosí sa trvale inovatívnym prístupom k designu kožušín. Takže žiadne stálice medzi kožuchy – ale vždy nový moderný dizajn. Nové spôsoby myslenia značke pomáhajú podporovať predaj kožušín a súčasne budovať vkus aj u tých najbohatších zákazníkov.

Stine Ladefoged učí pliesť pletacie stroje po novom!

Stine Ladefoged je dánska značka založená v roku 2009 rovnomenným dizajnérom. Špecializuje sa na pletené odevy na mieru a dôraz kladie na inovatívny dizajn. Pletená móda získava vďaka značke úplne nový rozmer. Objavujú sa charakteristické drapérie, nový prístup k objemu a nové formy pletenia. Všetko oblečenie sa vyrába z tých najkvalitnejších priadzí.

TEKO ponúka študentský módny dizajn najvyšších kvalít

TEKO – Design & Business academy, je najväčšou škandinávskou školou dizajnu a podnikania v oblasti módy a životného štýlu. Textilným a obchodným spoločnostiam dodáva mladé talenty na pozície v oblasti vývoja produktov, konštrukcia odevov aj predaja výrobkov. Na Copenhagen Fahion Week sa predviedli talentovaní dizajnéri školy a ukázali, že škola má v podobe svojich študentov čo ponúknuť.

Značka YDE reinkarnovala klasickú ženskú krásu

Kolekcia značky YDE mieša tradičné fashion prvky, rozprávky a ženskosť. Cieľom módneho dizajnéra Ole Yde bolo nájsť spojenie medzi históriou, umením, kvalitou a estetikou a vytvoriť rafinovaný pohľad na dnešnú ženu. Ole Yde sa sústreďuje na módu, v ktorej sa zrkadlí expresívne formou pocity a nálady.

Značka Yde vznikla v roku 2005, kedy Ole Yde vyhral významnú dizajnérsku cenu. V roku 2010 pokračovalo ťaženie dizajnéra k ďalšej cene a súčasne bol menovaný dizajnérom roka. Jeho kolekcia reinkarnuje klasickú ženskú krásu a dávajú opäť šancu kvalitným textilným materiálom.

Ecco

V roku 1963 založil Karl Toosbuy spoločnosť ECCO Sko A/S v Bredebro v južnej časti Dánska. Cieľom spoločnosti sa stalo navrhnúť vysoko kvalitné topánky s dôrazom na anatómiu nohy. Ecco sústredilo svoj vývoj na nové výrobné metódy a na nový dizajn. Dnes je Ecco nadnárodnou globálnou spoločnosťou, ktorá vlastní celkový výrobný reťazec od kráv na kožu až po topánky. Garbiarne, továrne a obchody Ecco sa nachádzajú všade po svete.

Východiskovým bodom každej topánky Ecco je ponechať nohe slobodu a topánku prispôsobiť nohe, nie naopak. Krásne a atraktívne modely topánok predstavilo Ecco tiež na Copenhagen Fashion Week, navyše vo veľmi zaujímavom poňatí prehliadky.

Zdroj obrázkov: Copenhagen Fashion Week