Pražská galéria bábik Dolls Land predstavuje unikátnu zberateľskú kolekciu Barbie!

Pražská galéria bábik Dolls Land predstavuje unikátnu zberateľskú kolekciu Barbie!

22 / 03 / 2012

Galéria bábik Dolls Land predstavuje jedinečnú kolekciu zberateľských bábik Barbie s názvom Women of Royalty, ktorá je súborom troch významných historických postáv, mocných žien svojej doby – kráľovná Alžbeta I., cisárovná Jozefína a Mária Antoinetta.

Od januára 2012 vystavuje Galéria bábik Dolls Land v Rytříské ulici č 6 na Prahe 1 v blízkosti metra Můstek významnú zberateľskú kolekciu Barbie s názvom Women of Royalty, ktorá je súborom troch významných a mocných historických žien, ktorými sú cisárovná Jozefína, Mária Antoinetta a anglická kráľovná Alžbeta I. Všetky tieto bábiky boli vyrobené v limitovanej edícii v nákladoch od 4500 do 6000 kusov pre celý svet.

„Celá táto kráľovská kolekcia je veľmi významná, nielen svojim nádherným spracovaním a prepracovanými detailmi, ale aj tým, že jej zberateľská hodnota dosahuje takmer 4000 €. Najhodnotnejšia z celej kráľovskej edície je Mária Antoinetta, ktorej aktuálna zberateľská cena presahuje 1600 €“ hovorí Kateřina Rotterová, managing director Destination Marketing.

Z ďalších významných zberateľských kolekcií, ktoré Galéria Dolls Land od januára 2012 vystavuje, je séria Barbie s názvom Royal Jewels Collections, pre ktorú navrhol šperky uznávaný návrhár ? Alfred J. Durant. Šperky u celej kolekcie boli doplnené krásnymi originálnymi krištáľovými kameňmi Swarovski.

 „Veľkou pýchou galérie je aj kolekcia známej americkej herečky z 60. rokov Grace Kelly, ktorú tu predstavujú štyri nádherné bábiky. Jedna z nich ukazuje túto úchvatnú dámu v šatách, v ktorých bola po prvýkrát predstavená Monackému princovi Rainier III. na filmovom festivale v Cannes v roku 1955. Ďalší z nich je potom Grace Kelly v krásnej večernej toalete a posledným skvostom, ale o to žiarivejšia, je Grace Kelly vo svadobných šatách. Bábika ukazuje presnú kópiu svadobných šiat, ktoré mala Grace Kelly pri cirkevnom sobáši s monackým princom v roku 1956. Barbie je unikátnym dôkazom toho, ako môže bábika priblížiť nielen históriu, ale aj významné osobnosti“, hovorí Kateřina Rotterová, managing director Destination Marketing.

Jednou z ďalších noviniek galérie je kolekcia zberateľských bábik Barbie, pre ktoré navrhoval šaty svetoznámy americký módny návrhár Bob Mackie. Modely Boba Mackieho boli pripravované aj pre veľké ikony hudobnej scény, ako je Tina Turner, Cher, Diana Ross alebo Whitney Houston. Bob Mackie je jedným z mála módnych návrhárov, ktorý úplne exkluzívne navrhuje šaty len pre bábiky Barbie.

Zo žiarivého sveta módy to nie je však iba Bob Mackie, ktorého prácu je možné v galérii vidieť. Módnu kolekciu svetoznámych značiek dopĺňajú Barbie v štýle Christian Dior, Versace, Christian Louboutin, Giorgio Armani, Givenchy, Escada a Calvin Klein.

„Poslednou novinkou začiatku roka sa stala samostatná expozícia strašidelných bábik Monster High, v špeciálne dizajnovo upravenej Monster High miestnosti, ktorá bola verejnosti oficiálne otvorená v piatok 13. januára 2012. Nie je náhodou, že sa do budúcna piatok 13. stane oficiálnym dňom bábik Monster High. Expozícia si získala veľkú obľubu najmä u menších návštevníčok galérie. Všetky by som týmto čo najsrdečnejšie pozvala k jej návšteve. V priebehu každého víkendu sú pripravované rôzne zaujímavé akcie, ktoré návštevu galérie určite ešte viac spríjemnia,“ dopĺňa Katarína Rotterová, managing director Destination Marketing.

Návštevníci galérie majú možnosť zhliadnuť viac ako 1200 unikátnych bábik, 3000 doplnkov, 60 dopravných prostriedkov (bicykle, motorky, štvorkolky, autá, limuzíny, lietadlá a karavany) pre Barbie a Kena a 360 zberateľských bábik. Medzi zberateľskými bábikami Barbie sú k videniu postavy z radov hudobných i filmových hviezd, a to Barbie ako speváčka Cher, predstaviteľky Bond Girl, herečka Marilyn Monroe, legendárny Elvis Presley, úchvatná a očarujúca Elizabeth Taylor, speváčka Shakira alebo predstaviteľka hlavnej úlohy z filmu Titanic a King Kong.Filmovú expozíciu doplňuje originálne ružový Rolls Royce pre Barbie a Kena v mierke 1:6. Medzi exponátmi nechýbajú ani slávne filmové postavy Barbie a Kena v podobe Shreka, Harry Pottera, Jacka Sparrowa, predstaviteľov filmu Twilight sága a ďalších. Impozantná a neprehliadnuteľná je aj Barbie ako extravagantná Lady Gaga v kostýme Bohyne Galaxie.

Galériu bábik Dolls Land nájdete v centre Prahy v Rytierske ulici č 6 v blízkosti stanice metra Můstek. Expozícia je tu otvorená celoročne od pondelka do nedele v čase od 10:00 do 18:00. Niektoré zo zberateľských bábik Barbie a bábik Monster High je možné v galérii aj priamo zakúpiť. Galéria je bez problémov prístupná pre mamičky s kočíkmi aj vozíčkarov. Pre malých návštevníkov je tu pripravený detský kútik, kde je možné maľovať, sledovať Barbie príbehy alebo sa vyšantiť na niektorej z hudobných podložiek.

Zdroj obrázkov a informácií: Destination Marketing