Resort kolekcia Just Cavalli 2013 prinesie pestré vzory a atraktívne textúry!

Resort kolekcia Just Cavalli 2013 prinesie pestré vzory a atraktívne textúry!

31 / 05 / 2012

Just Cavalli predstavil svoju kolekciu Resort 2013, ktorá by mala vykryť obdobia medzi jesennou kolekciou (AW 2012/2013) a kolekciou pre jar 2013 (SS 2013). Predstavený lookbook hýri farbami a potlačami obsahujúcimi aj Cavalliho obľúbené zvieracie vzory. Avšak tentoraz nie ako hlavný motív kolekcie alebo celých modelov oblečenia, ale v menšej miere a v kombinácii s atraktívnou farebnosťou.

Just Cavalli je ďalšou značkou, ktorá v poslednej dobe našla inšpiráciu v Indii. Avšak na rozdiel od Karla Lagerfelda, ktorého v jeho kolekcii Pre Fall 2012 Chanel inšpiroval predovšetkým tradičný dámsky indický odev, Just Cavalli našla inšpiráciu v Genius Loci – v duchu miesta – Indie. Cavalliho módna línia je oknom do indickej krajiny a prírody. Živé a sýte farby a vzory volania divočiny sú charakteristické pre indickú prírodu. Cavalli experimentoval s potlačami a na oblečenie vytlačil aj celé grafické listy s popisom zvierat. Florálne motívy mieša so zvieracími a pridáva farbu alebo dezén na farebne umiernenejších bielych modeloch.

Kolekcia Just Cavalli Resort 2013 je výletom do indickej prírody.

Celú kolekciu sprevádza základné módny doplnok – veľmi zdobne dotvorená šiltovka, farebne ladiaca, alebo naopak kontrastná k danému oblečeniu. Pompéznosť dotvárajú tiež masívne náramky na oboch zápästiach, ale aj zlaté obruče miesto opasku na niektorých modeloch. Topánky v kolekcii sú z hrubých dvakrát prekrížených pásikov – nad prstami a na priehlavku topánok.

Vo vydarenej kolekcii nie sú na jedničku len spomínané farby a vzory, ale aj strihy oblečenia. Just Cavalli zvolil umiernené slušivé línie, kde u vzorovo výrazných modelov oblečenia stavil na jednoduchú strihovú líniu a naopak, jednofarebné modely sa honosia zložitými strihmi z kombinovaných materiálov. Biely outfit tak strieda bielu koženú bundičku sa šifónovým vrchným dielom šiat a čipkovaným volánom. Nechýba ani biela šiltovka s čiernymi vzormi. střídá bílou koženou bundičku se šifonovým vrchním dílem šatů a krajkovým volánem. Nechybí ani bílá kšiltovka s černými vzory.

Zdroj obrázkov: Just Cavalli, Style.com