Romantická spálňa pre romantickú dušu

Romantická spálňa pre romantickú dušu

21 / 06 / 2007
Citlivé duše zaplesajú, do módy prichádza romantický nábytok aj doplnky. Prvným miestom, kam je vhodné tieto skvosty umiestniť, je spálňa. Poradíme vám, čo a ako pri vytvorení vašej spálne snov.
Dve tretiny života trávi človek spánkom a nielen preto je vhodné investovať do svojho pohodlia. Bude sa vám aj lepšie usínať, pokiaľ sa uložíte v miestnosti vybavenej presne podľa vašich prianí. Tentokrát vám priblížime jednotlivé druhy nábytku alebo doplnkov v aktuálnom romantickom prevedení.

Ako najdôležitejšia súčasť spálne by mala byť prezentovaná posteľ. Teraz sú veľmi módne kovové rámy preplietané do rôznych tvarov, zdobené aplikáciami listov alebo kvetín. Ekologičkám bude vyhovovať jednoduchá drevená posteľ alebo futon, na ktorom sa nielen príjemne odpočíva, ale po zložení vám tiež poslúžia jako praktická pohovka. Nás tiež veľmi oslovila posteľ s baldachýnom podľa vzoru princezien z rozprávok.

Noční stolík by mal tvoriť s posteľou komplet. Obvykle na neho odkladáme rozčítanú knihu, pohár s vodou alebo nočný krém. Jeho doska by teda mala byť dostatočne veľká. Rôzne zásuvky alebo priehradky sú samozrejme vítané. Romantičkám odporúčame celokovový stolík s okrúhlou doskou na trech nôžkach, ktorých konce sú špirálovito stočené.

Veľké zrkadlo miestnosť opticky rozšíri. Okrúhly tvar navodzuje pokojnú atmosféru, ostré rohy zapadnú do chladnejšieho, futuristického interiéru. To všetko majte na pamäti pri výbere toho pravého kúsku pre vás.

Najväčší podiel na vzhľade interiéru majú doplnky. Vankúšiky, dečky, závesy aj záclony dokážu dodať ten správny nádych romantiky. Krajky ani priesvitné materiály by u vás v spálni nemali chýbať. Voál, šifón alebo taft dodajú priestoru ľahkost, potlač kvetín, prúžky alebo drobné ornamenty vás zanesú až na francúzsky vidiek.
Zdroj fotografií: Ikea.com, Greatcircleforgeironart.com