Španielski návrhári predviedli v Madride kolekcie plné farieb, vtipu a kreativity!

Španielski návrhári predviedli v Madride kolekcie plné farieb, vtipu a kreativity!

16 / 02 / 2012

Mercedes Benz Fashioweek Madrid je vedľa veľkých módnych udalostí, akými sú prehliadky v Paríži, Miláne či New Yorku, často prehliadané. Napriek tomu už tradične predstavuje atraktívnu módu, ktorá vás prekvapí vysokou miery kreativity a hravosti. Zatiaľ čo u prefláknutých návrhárov z Paríža rozmýšľate, či sa vám to vlastne páči alebo nie, u španielskych návrhárov, ktorí sa predstavili v Madride, hltáte jeden model za druhým a o jeho kvalite a dokonalosti vôbec nepolemizujete. Poďte sa pozrieť na veľkú fotogalériu toho najlepšieho s madridského Fashion Week.

Madridský Fashion Week je už tradične plný farieb, vtipu a hravosti. Niet sa čo čudovať. Španielske značky a návrhári sú svojou kreativitou povestní. Spomeňme len brand, ako je napríklad Agatha Ruiz de la Prada , ktorá sa predstavila aj v Madride, alebo španielska značka Desigual . Madrid je preto oslavou radosti z módy a lásky k oblečeniu.

Madridský Fashion Week predstavuje predovšetkým dámskej kolekcie, aj keď mnoho návrhárov medzi ne zaplietlo aj módu pre mužov. Napriek tomu však je dominantou madridského Fashion Week dámska móda, ktorá sa tentoraz predstavila v podobe, ktorú si na nás dizajnéri nachytali na jeseň a zimu 2012 až 2013.

Modelom z Madridu nechýba tradičná a pre Španielov typická radosť zo života. Keď modely nehrajú farbami, tak sa hrajú s drapériou, alebo pôsobia ako zložité papierové skladačky. V žiadnom prípade to nie je žiadna nudná minimalistická móda. Je to hra s farbami a strihom aj hra so svetlom a tieňom.

Zaujímavú kolekciu predstavil návrhár Leonardo Cano. Jeho kolekcia pracuje s pleteninou i kožu. Obe nadobúdajú nečakané tvary, od nafúknutých ramien až po nafúknuté oblečenie po celom trupe modelky. Niekedy z hladkého jednoduchého vrchného dielu z ničoho nič vyrastú výrazné výrastky zaujímavo skladanej kože, inokedy sa modelke krátka suknička premení na pletený balónik s guličkami.

Juana Martin našila na oblečenie svojich modelov pologule pripomínajúce pingpongové loptičky. Šaty, kabátiky, sukne, pelerína, opasok – tam všade nájdeme tieto loptičky v bielej farbe ozvláštnené inak farebným podkladom módneho kúsku. Najviac loptičky vyniknú na čiernej, ale krásne sú aj na ružových šatách, béžovom saku či na golieri módnych šiat, ktorý tak získal takmer vzhľad tradičného hermelínu.

Kolekciu v žiarivých farbách a výrazných vzoroch predviedla Elisa Palomino. Aj túto kolekciu, podobne ako kolekciu návrhára Miguel Mariner zdobia atraktívne klobúky, tentokrát navyše nasadené na farebne zaujímavo pojatých vlasoch.

Pletená kolekcia Mercedes Castro nie je rozhodne ničím tuctovým. Všimnete si ju kvôli strihom, farbám i vzorom. Ani jeden z týchto elementov sa nedrží neutrality a snaží sa zaujať svoju kreativitou. Nie sú to žiadne nutné sériové pleteniny z módnych butikov ale skutočné módne diela. Jedným z najkrajších sú modely dlhých svetrov s kapucňou a volánikmi s výrazným čiernobielym módnym vzorom kohútej stopy.

Zdroj obrázkov: Mercedes Benz Madrid Fashion Week, kolekcia návrhára, Image.net, Google.com, internet