Srdiečková kolekcia Vivienne Westwood Red Label podporuje nezákonne držané väzne po celom svete!

Srdiečková kolekcia Vivienne Westwood Red Label podporuje nezákonne držané väzne po celom svete!

23 / 02 / 2011

Módna dizajnérka Vivienne Westwood bola ocenená prestížnym titulom „Britský dizajnér roka“ už v roku 1990. Svoje módne show používa často aj ako prostriedok k rôznym debatám o kultúre a politike – poslednou dobou bližšie špecifikované ako nástroj k potrebe konať proti klimatickým zmenám. A na čo sa dizajnérka snažila upozorniť svoju aktuálnou kolekciou pre jar a leto 2011? Tentoraz sa rozhodla podporiť charitatívnu inštitúciu Reprive, ktorá poskytuje právne zastúpenie protizákonne držaným väzňom v tajných väzniciach a celách smrti po celom svete.

Vivienne Westwood vo svojich poznámkach o kolekcii pre jar a leto 2011 podotkla, že modely z nej „sú určené pre nedele, špeciálne príležitosti aj prázdniny a ich pôvabné letné večery alebo na návštevu múzeí.“ Z kolekcie Vivienne Westwood Red Label pre jar a leto 2011 vyžaruje plno rozdielov. Ponúka plno odlišných modelov oblečenia, mixe farieb, vzorov aj nápadov. Okrem modelov oblečenia cielených na publikum žien zaujímajúcich sa o posledné módne štýly a trendy, sa snažila Vivienne Westwood upútať pozornosť aj k britskej humanitárnej organizácii Reprieve. Organizácia Reprieve je charitatívnou inštitúciou, ktorá poskytuje právne zastúpenie protizákonne držaným väzňom v tajomných väzniciach alebo bloku ciel smrti po celom svete.

Kolekcia Vivienne Westwood Red Label bola venovaná aj Reprieve organizácii.

Módnu prehliadku Vivienne Westwood Red Label pre rok 2011 si nenechali ujsť ani celebrity. Objavila sa napríklad Pamela Anderson, Cat Deeley (slávna anglická DJ-ka) alebo Matt Smith (predstaviteľ Dr. Who v úspešnom britskom sci-fi seriálu rovnomenného mena), ktorý sem prišiel podporiť svoju priateľku Daisy Lowe.

Kolekciu uviedli outfity v trocha pochmúrnych farbách, ako boli modely z namixovaných farieb – navy, čierna, biela alebo šedá. Počas kolekcie sa však farby začali postupne meniť, miešať s pestrejšími odtieňmi, a tým celá prehliadka rázom dostala iný smer. V každom prípade nebola jednotná. Ginghamové (kockované) vzory sa striedali s potlačami animal (zvieracou), floral (kvetinovými) alebo sa vzory pruhovanými. Okrem mixu vzorov a potlačov, predviedla Vivienne Westwood v kolekcii tiež pestrý mix materiálov. Tými bol napríklad tvíd, vlna alebo jacquard.

Čo sa potom týka samotných modelov oblečenia módnej značky Vivienne Westwood Red Label, našli by ste v kolekcii vypasované bundičky, nohavice v mrkvovom strihu, krátke nohavice nad kolená rovného strihu, puzdrové sukne, dlhé opásané košele, voľné šaty alebo tuniky, najrôznejšie topy, blúzky, svetríky a prikrývky. Na záver nechýbali ani koktejlové šaty, ktoré sa pomaly ale iste stávajú potrebným artiklom nielen pre spoločenské udalosti.

VIDEO: Vivienne Westwood Red Label pre jar a leto 2011

Takmer každý outfit značky Vivienne Westwood Red Label bol ozdobený náhrdelníkom s príveskom v tvare srdca. Tento náhrdelník bol vyrobený práve pre organizáciu Reprieve. Nielenže mali tieto náhrdelníky znamenať pre organizáciu zvýšenie peňažných prostriedkov, zároveň mali byť aj odkazom pre nás smrteľníkov, aby sme niečo robili, pretože je toho tu na svete naozaj veľa, čo by sme robiť mohli.

Koniec módnej kolekcia pre jar a leto 2011 zakončila Vivienne Westwood na móle spoločne so svojimi modelkami prezentujúce sa modelmi jej značky Vivienne Westwood Red Label. Pritom si Westwood na prehliadkovom móle radostne spievala do tónov melódie “You will Never Walk Alone“. Celá kolekcia bola úžasne elegantná, jednoznačne rozoznateľná od ostatných, nesúci si svoje charakteristické prvky. Ostatne ako vždy bola kolekcia Vivienne Westwood Red Label stopercentne svojská.

Zdroj obrázkov a textu: Style.com, Google.com