Top 20 topánok: pozrite sa na naj fascinujúce topánky jesene a zimy 2012/13!

15 / 10 / 2012

Videli ste už najlepšie topánky pre túto sezónu? Naši obvyklú "Top desiatku" sme tentoraz rozšírili na TOP 20 najlepších topánok sezóny. Topánky pre tohtoročnú jeseň a zimu sa totiž návrhárom naozaj podarili a je škoda nechať niektoré zapadnú. Poďte s nami v ankete vybrať tie skutočne najkrajšie topánky pre jeseň a zimu 2012/2013 a nezabudnite na hlasovanie pozvať aj vašich kamarátov a známe!

Topánky nás fascinujú a vybrať pre túto jeseň medzi topánkami najlepšiu top desiatku - nemožné! Skončili sme na Top 20 a verte mi, že po vyberaniu zo snáď 5000 topánok sme potom niektoré z topky odmazávali so slzami v očiach. Nebuďte prekvapení, že medzi najlepšími topánkami nájdete ľahké lodičky a sandálky. Topánky sa nerobia len pre naše klimatické podmienky, kedy už pomaly v októbri nasadzujeme nízke kozačky, aby sme uspokojili naše zmrznuté nôžky, najlepšie zimné topánky – čižmy, vám prinesieme v samostatnom výbere.

Aké skvostné topánky sa do nášho najužšieho výberu dostali? Rozhodne žiadne obyčajné topánočky! Topánky Louis Vuitton sú lodičkami na obrím zlatom podpätku a tiež obriej platforme ukončenej zlatou špičkou. Je až prekvapujúce, že sa na takomto podpätku už na prehliadke neprizabila žiadna z modeliek. Marc Jacobs, kreatívny riaditeľ Louis Vuitton, je totiž nechal na prehliadke vystupovať v týchto topánkach z vlaku na perón. A ktorá z nás už nezažila, že topánky s vysokými podpätkami a niektoré vlaky dohromady príliš nejdú - ide totiž pri vystupovaní takmer o život! Na túto úžasnú kolekciu sa môžete pozrieť tu >>

Podpätky ale dávajú topánkam eleganciu a krásu, a tak aj keď pre normálne chodenie dáme prednosť nižším výškam podpätku, všetky botomaniačky k šialenstvu doháňajú nakoniec práve tieto krásne podpätkové monštrá. Takže aj do nášho výberu sa dostali predovšetkým topánky so šialenými podpätkami od Yves Saint Lauren, Lanvin, Chanel, Emilio Pucci, Gio Diev, Camila Skovgaard, Pierre Hardy, Dolce & Gabbana, Marni, Tabitha Simmons, Christian Louboutin, John Galliano, Nicholas Kirkwood, Gianvito Rossi, Charlotte Olympia, Proenza Schouler a Burak Uyan. A tiež jedno prekvapenie – vysoké topánky Alexander McQueen s labutienkou ktoré síce sú extrémne vysoké, ale podpätok vlastne vôbec nemajú!

Všetci botomilci a botofilky, zapojte sa do diskusie k tomuto článku a napíšte, aké topánky sa páči vám. Podeľte sa tiež o to, aké nové topánky ste si túto jeseň zaobstarali. Odfoťte je trebárs mobilom a vložte do diskusie. V diskusiách sme vám totiž ako novinku umožnili vkladať aj fotografie! Tešíme sa na príspevky – my v redakcii aj všetci čitatelia!

Zdroj obrázkov: kolekcie návrhárov, Google.com