Trendy: Nechajte prejsť vaším šatníkom sofistikovanú módu 70. rokov!

Trendy: Nechajte prejsť vaším šatníkom sofistikovanú módu 70. rokov!

22 / 10 / 2010

Cez deň sa všetko krúti okolo zvýrazneného pásu, širokých nohavíc, jemných blúzok s volánmi a štýlových doplnkov 70. rokov. V noci je zlatom všetko, čo sa blýska. Splývavé šaty z vysokolesklých tkanín alebo kovové odtiene sú ideálne na oslňujúci večer v štýle 70. rokov. Odhoďte hanbu a nestojte v ústraní, móda 70. rokov je o vyváženosti vkusu a vašej odvahe.

 

Ktorá žena by občas nezatúžila prevetrať šatník? A čo tak priblížiť sa k dávnej atmosfére 70. rokov? Podstatou však je, že táto éra je už dávno preč, a my sme buď už zabudli, alebo vôbec netušíme, ako sa vtedy ženy obliekali. Na to sú tu kolekcie návrhárov, ktorí dokázali, že aj v dnešnom čase môže prevetrať šatník. A čo sa tak priblížiť k dávnej atmosfére 70. rokov? Podstatou však je, že táto éra je už dávno preč a my sme buď už zabudli, alebo vôbec netušíme, ako sa vtedy ženy obliekali. Na to sú tu kolekcie návrhárov, ktorí dokázali, že aj v dnešnej dobe môže žena vyzerať čo najelegantnejšie, sexi a štýlovo, ako to bolo práve v 70. rokoch. Ak vás oblečenie v trende 70. rokov osloví, neváhajte si pár kúskov zaobstarať, budú totiž módnym hitom aj v budúcom roku. A tohtoročná jeseň a zima sú pre návraty 70. rokov priam stvorené!

Elegantne provokatívny look 70. rokov vás nadchne!

Kľúčom je mať odvahu a dôveru k tomuto módnemu štýlu. Nebojte sa dodať rezervovanému oblečeniu nádych sexuality a akejsi vzdorovitej nezávislosti.

Z modelov totiž cítiť smelosť. Dôraz sa kladie na nevyhnutné doplnky, napr. sploštený plstený klobúk, exotické šperky alebo supervysoké platformy.

Pri večernej róbe sa inšpirujte ikonou 70. rokov Biancou Jagger, ktorá vstúpila do povedomia všetkých svojimi úzkymi šatami a cigaretovou špičkou zo slonovej kosti v ruke.

Sofistikovanosť 70. rokov sa hodí na denné nosenie

Modely na denné nosenie v zemitých farbách zvýrazňujú siluetu ženskej postavy. Neprehliadnite preto:

 • Nohavice s vysokým pásom a rozšírenými nohavicami sú elegantne doplnené úzkym koženým opaskom. Spod nohavíc vykukujú prsty z remienkových sandálov na vysokých platformách. V zime môžu sandály nahradiť členkové topánky na klinovom podpätku.
 • Štýlové sú blúzky s volánmi a širokými rukávmi zakončené manžetou. Väčšinou sú ušité z jemného hodvábu alebo lesklého saténu.
 • Trendy sú roláky zastrčené do nohavíc či sukne. Na vrstvenie je vhodná silnejšia vesta.
 • Ďalšou skvelou alternatívou je farebný vzorkovaný overal.

Sofistikovanosť 70. rokov patrí aj noci!

Vo večerných toaletách musíte naozaj žiariť. Trblietavé látky vás pevne obopínajú alebo zmyselne splývajú cez telo.

 • Vyberte si vysokolesklé tkaniny, ako je lurex alebo hodváb či niečo s kovovým vzhľadom.
 • Do saka z brokátu zvoľte blúzku s volánom, ktorý ozdobí váš dekolt, a doplňte nohavicami s ostrými pukmi.
 • Na večer á la 70. roky sa hodia úzke šaty s malm guľatým alebo naopak hlbokým špicatým výstrihom.

A aké doplnky na sofistikovaný vzhľad 70. rokov?

Na dokončenie dokonalého vzhľadu 70. rokov vám nesmú chýbať nevyhnutné, ale hlavne štýlové doplnky.


 • Tou pravou kabelkou je kvalitná kožená brašňa na deň či malý vak s dlhým popruhom či malý váčik s dlhým popruhom na večerné príležitosti.
 • Opasky sú väčšinou široké a opäť z kvalitnej kože. Nosia sa prakticky na všetkom, na sukni, šatách i nohaviciach.
 • Z obuvi si pripravte vysoké hladké čižmy, ktoré dodajú celému modelu sexi vzhľad.
 • Šperky by mali byť výrazné, ale nesmú pôsobiť komediantsky. Skúste napríklad kovové kruhy s veľkým kameňom, viac náramkov naraz, dlhé náhrdelníky, retiazky a korále.
 • Slnečné okuliare, ktoré sa u žien tešia veľkej obľube, sú veľké, oválne, s tmavými sklami.
 • Účesy pôsobia elegantne. Nosia sa dlhé rozpustené vlasy, či už uhladené, alebo zvlnené. Môžete ich nechať voľne viať alebo na ne nasadiť čierny klobúk.

Navštívte našu fotogalériu, aby ste si mohli urobiť čo najlepší obrázok o sofistikovaných modeloch zo 70. rokov.

Zdroj obrázkov: Fashionising.com, Blogspot.com