Trendy topánky na jar a leto 2010: extravagancia sa oplatí!

Trendy topánky na jar a leto 2010: extravagancia sa oplatí!

19 / 04 / 2010

Tohtoročných trendov v dámskej obuvi je hneď niekoľko. Nehľadajte ale odporúčania pre farbu ani výšku či hrúbku podpätkov. Tam je voľba len a len na vás. Zamerajte sa na módne štýly, ktoré sú tento rok „in“. A tých sme pre vás našli hneď trinásť. Takže ak máte doma dostatočne veľkú skriňu na topánky, odviažte sa a zaobstarajte si hoci z každého trendu jeden módny pár milovaných topánočiek. 

Milujem topánky! Rovnako ako väčšina z nás. A tento rok mám opäť možnosť rozšíriť svoju rastúcu zbierku milovaných topánok o ďalšie. Ak si potrpíte na módne trendy, tak tento rok u vás v skrinke na topánky, rovnako ako u mňa, pribudne hneď niekoľko zaujímavých kúskov. Určite si zaobstarám nejaký ten kúsok na klinovom podpätku. Perfektne v ňom dokážete prebehnúť dokonca aj po pražských mačacích hlavách, bez toho aby ste na svojich topánkach nechali za niekoľko sekúnd škodu prinajmenšom rádovo v stovkách, v horšom prípade v tisíckach korún. Vždy premýšľam, či sa môžem ísť sťažovať na mestskú časť a požadovať úhradu škody. Ale obávam sa, že by ma odbili výrokom, že som „ chôdzu neprispôsobila stavu vozovky“. 

Tento rok na jar a v lete sa zamerajte na detaily svojich topánok. Skúste si nájsť nejaký netradičný model, ktorý hneď tak niekto nemá. Siahnite po tom, do čoho iní nemajú odvahu ísť. Skôr než sa začnú naozaj horúce letné dni, si urobte radosť topánkami ako na peepshow. Najmódnejšie sú nad členky so zaväzovaním. Hitom je stále platforma. A tento rok sa už stáva módnou povinnosťou vlastniť nejaké tie topánky na platforme. Mnohé z modelov majú platformu schovanú, takže vám len nenápadne pridajú pár centimetrov na dĺžke nôh. Ale viditeľná platforma dá vašim topánkam výrazný dizajn – takže sa jej vôbec nebojte. Podpätky môžete tento rok nosiť aj širšie, aj ihličkové. 

Plastová platforma a hodváb na topánkach Fendi zodpovedajú hneď niekoľkým módnym trendom tohtoročnej jari a leta

Do módy sa tento rok s veľkou slávou vrátili klinové podpätky. Perfektne sa v nich chodí a šetria vaše nohy i chrbticu. V lete stavte na námornícku inšpiráciu. Modrá, biela, modrobiele prúžky, ale i stopové množstvo červenej – to všetko hľadajte v obchodoch s obuvou. Pretože námornický štýl vašim nôžkam určite pristane. Textilné topánky nie sú tento rok žiadny aušus. Predovšetkým vtedy, ak sa zameriate na zamat a satén, každý hneď zistí, že viete, čo sa nosí. Doprajte tento rok svojim nohám ľahkosť bytia. Hýčkajte ich poriadnou ratrakovou podošvou, ktorá ich odpruží a ochráni. Podošva, ktorú poznáte z pohoriek, tento rok patrí aj na tie najluxusnejšie modely lodičiek. Podpätkom a podošvám tento rok pristane aj korok. Ten opäť myslí na zdravie vašich nôh. Hold prírode môžete vzdať drevenými podpätkami a platformami, alebo aspoň ich napodobeninou. Alebo si zaobstarajte rovno dreváky

tiež si prečítajte!
Dreváky oslavujú veľký návrat v nových módnych dizajnoch!

 

Tip: Stella McCartney pozdvihla „korkáče“ na sexi obuv!

Milujete svoje domáce korkové šľapky a najradšej by ste v nich chodili stále? Tak návrhárka Stella McCartney im tento rok dokonca vtlačila sexi vzhľad. Na vysokých podpätkoch už v nich síce asi nebude chcieť pobehovať po byte, ale ktovie…

Zdroj obrázkov: Net-a-porter.com, Fotolia.com,Theshoedish.com