Účesy a farby vlasov od L'Oréal Professionnel sa pre sezónu jeseň/zima 2012/13 inšpirovali retro štýlom!

Účesy a farby vlasov od L'Oréal Professionnel sa pre sezónu jeseň/zima 2012/13 inšpirovali retro štýlom!

01 / 10 / 2012

Túto sezónu sa kolekcia farieb vlasov a strihov účesov od L'Oréal Professionnel inšpirovala retro štýlom hollywoodskych ikon Liz Taylor, Twiggy a Brigitte Bardot. Je to nový pohľad na klasický retro štýl 50. a 60. rokov, preto aj názov „RETRO NOUVEAU“, v preklade „NOVÉ RETRO“. Umeleckou riaditeľkou bola aj tentokrát svetoznáma francúzska kaderníčka Odile Gilbert, pod taktovkou ktorej sa zrodili 3 hlavné účesy kolekcie – Siren Copper, Ingen Blond a Vixen Violet. Pri tvorbe kolekcie „RETRO NOUVEAU“, ktorá je výsledkom spolupráce viac ako 20 kaderníkov a koloristov z rôznych kútov sveta, bola použitá najnovšia technika farbenia od L'Oréal Professionnel, „ svetlo&tieň“.

Kolekcia „RETRO NOUVEAU“ jeseň-zima 2012/13

Táto rozprávka sa zrodila v Hollywoode pred viac ako 50-timi rokmi. Umelci L'Oréal Professionnel sa vydali práve do tejto doby, do 50. a 60. rokov, aby tu načerpali inšpiráciu pre svoju novú kolekciu jeseň-zima 2012/13. V tejto zlatej dobe sa zrodili veľké ikony ako Liz, Twiggy alebo Brigitte, ktoré nikdy neprestanú inšpirovať budúce generácie. Ich štýl a krása, ktoré boli tak odlišné, sa dnes znovuzrodili. Prichádzajú ako múzy šarmu, zmyselnosti a elegancie. Umelci L'Oréal Professionnel znovuobjavili 50. a 60. roky a vdýchli im nový život. To platí aj pre účesy, ktoré buď nadobudli na objeme, alebo naopak, zvýraznili chlapčenský nezbedný vzhľad. Dalo by sa povedať, že to nie je nič nové, ale neuveriteľné farebné efekty týchto účesov nám prinášajú opäť iný, nový pohľad na túto dobu. „RETRO NOUVEAU“ predstavuje minulosť v súčasnom modernom podaní.

Book medzinárodnej kolekcie „RETRO NOUVEAU“ nájdete vo všetkých salónoch L'Oréal Professionnal na Slovensku aj v Česku od začiatku septembra.

Farby sa vracajú v novom retro štýle

V jednej línii s módou vytvára L'Oréal Professionnel každú sezónu novú kolekciu farieb a prináša nové, stále intenzívnejšie odtiene a inovatívne techniky farbenia. Aj tentoraz, pre jeseň-zimu, nasledovala Odile Gilbert trendy z prehliadkových mól. „Cítim, že dnešné ženy túžia po návrate k ženskosti, zvodnosti a elegancii 50. a 60. rokov. Kolekcia „RETRO NOUVEAU“ sa pokúša načrtnúť nový moderný pohľad na účesy tejto doby.“ Vysvetľuje kaderníčka.

Nový účes: SIREN COPPER

Ohnivá, očarujúca, nespútaná... To sú slová, ktoré dokonale vystihujú Brigitte Bardot, ktorá čerpala svoju moc aj zo svojej bohatej rozstrapatenej hrivy. Tá sa dnes vracia v oslňujúcich medených odtieňoch.

Účes Siren Copper – nové vlasové trendy L'Oréal Professionnel pre jeseň/zima 2012/13.

Nový účes: INGENU BLOND

Keď sa povie retro a krátke vlasy, okamžite nás napadne meno Twiggy. Toto štíhlučké dievča s chlapčenským a zároveň nevinným vzhľadom vnieslo do 60. rokov závan roztomilej provokácie. Jej reinkarnácia je aj túto sezónu spojená s typicky britskou studenou blond.

Účes Ineglu Blond – nové vlasové trendy L'Oréal Professionnel pre jeseň/zimu 2012/13.

Nový účes: VIXEN VIOLET

Liz Taylor, ktorá bola stelesnením amerického snu, určila kódy zvodnosti a šarmu, ktoré sa navždy zapísali do dejín Hollywoodu – zmyselné pery, bohaté vlny a hlboký pohľad. Záhadná zvodnosť je zvýraznená fialovým odtieňom vlasov.

Účes Vixen Violet – nové vlasové trendy L'Oréal Professionnel pre jeseň/zimu 2012/13.

ROZHOVOR: Francúzska kaderníčka Odile Gilbert predstavuje spojenie medzi módou a kaderníckym umením

Odile Gilbert študovala u známeho Bruna Pittiniho a neskôr v New Yorku, kde sa stala obľúbenou vlasovou štylistkou módnych návrhárov. Spolupracovala na módnych prehliadkach s návrhármi, ako Jean Paul Gaultier, Karl Lagerfeld, Giorgio Armani, Moschino či Cacharel. Vytvorila tiež všetky účesy Márie Antoinetty v rovnomennom filme od Sofie Coppola. Kaderníčka zákulisia módy a celého Hollywoodu, Odile Gilbert, nám predstavuje novú kolekciu „RETRO NOUVEAU“, ktorej je umeleckou riaditeľkou.

Čo nám poviete o kolekcii „RETRO NOUVEAU“?

Dnešný trend je návrat k sofistikovaným elegantným strihom s moderným nádychom. Myslím si, že všetky ženy túžia byť moderné a zároveň zvodné a sexy.

Túto tendenciu ste spozorovala počas módnych prehliadok jeseň-zima 2012/13?

Áno. V poslednej dobe boli obľúbené skôr prirodzené, jednoduché a rýchlo realizovateľné účesy. Ale mám pocit, že sa znovu vraciame k zvodnosti a prepracovanej elegancii. Túžime po modernom vzhľade a zároveň sa chceme cítiť zvodne. Make-up a účesy sú inšpirované štýlom retro, ale zároveň mu prinášajú väčšiu sviežosť.

Prečo práve Twiggy?

Je veľa herečiek a modeliek, ktoré majú krátke vlasy, ale my sme si vybrali práve Twiggy a jej stále moderný strih. Zamerala som sa hlavne na variáciu farebných odtieňov a odraz svetla, aby som sa vyhla jednotnej farbe bez hĺbky.

Inšpirácia Brigitte Bardot vznikla pri nejakej módnej prehliadke?

Áno, pri módnej prehliadke Moschino. Chceli sme vtedy zdôrazniť bohatosť vlasov dievčat a ich prirodzenú zvodnosť natupírovaným účesom v štýle Bardot. Zdá sa mi, že ešte aj dnes vyvolávajú jej vlasy veľký obdiv u žien.

A čo sa týka Vašej inšpirácie pre tmavé vlasy?

Tú som našla u Liz Taylor. Pracovali sme na postupnom tieňovaní po celej dĺžke vlasov a na ich zvlnení, aby sme dosiahli veľký objem.

V čom spočíva spojenie kolekcie s L'Oréal Professionnel?

La Maison Parisienne de la Coiffure bola odjakživa nerozlučne spätá so svetom módy. Aj naša kolekcia je vlastne odrazom módnych prehliadok kolekcií jeseň-zima 2012/13.

Prečo myslíte, že táto kolekcia osloví ženy a kaderníkov vo svete?

Pretože krása je nesmrteľná a každý z nás túži stať sa aspoň na chvíľu filmovou hviezdou.

Svetlo & tieň – pod týmto termínom sa skrýva posledná inovácia vo farbení vlasov od L'Oréal Professionnel

Inováciu vo farbení vlasov od L'Oréal Professionnel – Svetlo&tieň – pre túto jeseň navrhol známy francúzsky kaderník Jean-Jacques Doolaeghe. Vytvorením efektu tieňa pri korienkoch vlasov naberie účes na reliéfe a tým aj na šarme. Toto tieňovanie použili módni návrhári Hussein Chalaya a Jean Paul Gaultier pri svojich posledných prehliadkach.

ROZHOVOR: Francúzsky kaderník Jean-Jacques Doolaeghe predstavuje techniku ??farbenia „Svetlo&Tieň“

Jean-Jacques Doolaeghe je Ambasador L'Oréal Professionnel, tvorca novej techniky farbenia „ Svetlo&Tieň“ a držiteľ L'Oréal Color Trophy Francúzska z roku 2007.

Ako by ste opísali techniku ??farbenie vlasov „Svetlo&Tieň“?

Ide o vytvorenie hĺbky, ktoré sa dosiahne tým, že korienky sú tmavšie než dĺžky vlasov.

Aké sú jej výhody?

Táto technika vytvára ilúziu objemu tým, že prekrývaním tmavých a svetlých odtieňov dosiahneme väčšej hĺbky. Je to tiež spôsob, ako rozjasniť tvár.

Ako dlho efekt na vlasoch vydrží?

Táto technika umožňuje vytvárať farbenie, ktoré veľmi dobre „starne“, bez nežiadúceho efektu odrastania korienkov.

Je táto technika určená pre všetky ženy?

Áno, váš kaderník môže prispôsobiť túto techniku ??každému typu vlasov.

Ako farbenie vlasov týmto spôsobom technicky prebieha?

Samozrejme je potrebný profesionálny kolorista! S ním vyberiete dva alebo tri odtiene, ktoré spolu pekne ladia. Potom sa aplikuje tmavšia zmes na korienky, ktorá vytvorí akúsi hviezdu okolo tváre. Tá tvorí podklad pre svetlejšiu farbu, ktorá sa aplikuje na dĺžky vlasov.

V čom spočíva inovácia tejto techniky?

Nejde tu len o techniku, ale skôr o filozofiu farbenia vlasov a určitý dôkaz expertízy v odbore.

Ktoré celebrite by podľa Vás farbenie „Svetlo&Tieň“ veľmi pristalo?

Podľa mňa zmyselnej červenovláske Christine Hedricks z Mad Menu.

Francúzsky kolorista Frédéric Mennetrier predstavuje techniku ??farbenia „Svetlo&Tieň“ v praxi

Frédéric Mennetrier je známy francúzsky kolorista, ktorého práce sa objavili v najpredávanejších módnych časopisoch akými sú L'Officiel, Vogue, Madame Figaro, 10 Homme, Elle, Marie-Claire či Purple.

Čo podľa Vás najlepšie vystihuje techniku ??„Svetlo&Tieň“?

Podľa mňa sú to tieto 3 prvky: Móda: svetlo umožní vyzdvihnúť rôzne odtiene vlasov, ukázať ich hĺbku a reliéf. Prirodzenosť: samozrejme s evidentným rozdielom medzi korienkami a končekmi vlasov. Modernosť: post-grunge, post-tye & dye, mnoho kontrastov dodáva moderný efekt.

Aké farby ste pri fotení použil?

Použil som dve naše farbiace rady bez amoniaku, INOA 2 a Dialight, ktoré rešpektujú vlasové vlákno. Farbenie je, dá sa povedať, na mieru a ľahko sa udržiava. A to je vskutku niečo nové!

Je táto technika vhodná pre všetky ženy?

Áno, samozrejme, to je pre nás veľmi dôležité. Každá žena si príde na svoje.

Je niečo, na čo si musíme pri tejto technike dávať pozor?

Medzi korienkami a dĺžkami vlasov musí byť rozdiel minimálne dvoch tónov, aby sme dosiahli žiaduceho efektu a získali skutočnú plastickosť.

Zdroj obrázkov: L´Oréal