Viete správne zladit letné šaty s doplnkami?

Zladiť letné šaty s doplnkami je takmer umenie. Aj keď máte v šatníku modely z najnovších kolekcií, mali by ste z nich vedieť vytvoriť aj dokonalý outfit. Aj jedna malá chybička v podobe zle zvolenej kabelky môže pokaziť celkový dojem. A my vám poradíme, ako na to!

Aby ste sa dokázali lepšie zorientovať, pripravili sme si pre vás názorné príklady. Niektoré sú správne a niektoré nie. Oblečenie, ktoré je v tomto článku použité, je vybrané z kolekcií tých najznámejších značiek a módnych návrhárov – a aj tak uvidíte, čo všetko sa dá skaziť. Najskôr sa pozrite na outfity, ktoré sú nesprávne skombinované.

Zlá kombinácia farieb

Nesprávna kombinácia modrých šiat, hnedých topánok a čiernych lodičiek

Tieto módne letné šaty sú skvostom, ktorý by ste určite v šatníku pre túto sezónu mali mať. Pokiaľ si k nim však vezmete kabelku a topánky rozdielnych farieb, bude to pôsobiť skôr lacno než luxusne. Farby sú zásadné – pamätajte na to, že doplnky k outfitu musia byť vždy zladené v rovnakých farebných odtieňoch.

Aj použitie rovnakých farieb je nesprávne

Nesprávna kombinácia žltých šiat, topánok a béžovej kabelky

Rovnaká farba oblečenia aj doplnkov je tiež zle zvolená kombinácia. Štýl oblečenia a doplnkov sedí perfektne, ale k týmto trendy žltým šatám by sa výborne hodili doplnky v úplne inej farbe, ktoré by skvelý strih šiat zvýraznili. Ideálna by bola hnedá alebo striebristá farba.

Perfektné šaty aj doplnky, ale rozdielne štýly

Nesprávna kombinácia hnedých šiat, kabelky a čiernych sandál

Tieto trendy šaty sú vskutku podarené a tiež kabelka a topánky rozhodne stoja za povšimnutie. Toto je názorná ukážka, ako vyzerá zlá kombinácia niekoľkých rôznych štýlov. Šaty sú elegantné, kabelka má k šatám príliš zložitý dizajn a topánky sa hodia skôr na večernú príležitosť. Tieto šaty by boli ideálne v kombinácii s bielymi doplnkami: kabelka jednoduchá a topánky buď kozačky, alebo nízke balerínky.

Nesedia farby ani štýl

Nesprávna kombinácia sivých šiat, béžového opasku a sivých topánok

Tieto šik šaty v kombinácii s luxusným opaskom a módnymi topánkami sú hotovou katastrofou. Ide o tri kúsky oblečenia, a ani jeden sa nehodí k tomu druhému. Podobné šaty by bolo vhodné doplniť opaskom v šedej, bielej alebo čiernej farbe. Farbu opasku by mali mať aj topánky.

Pozor na modrú v kombinácii so zelenou

Nesprávna kombinácia tyrkysových šiat, zeleného prsteňa a čiernej kabelky

Tyrkysovomodré šaty vzbudzujú dojem trochu modrej a trochu zelenej farby. Vybrali sme preto výrazný prsteň so zeleným kameňom, ktorý sa k šatám na prvý pohľad hodí. Je to však omyl. Tento krásny šperk by vynikol v kombinácii, napríklad, s bielymi šatami. Kabelka sa nehodí k celkovému outfitu. Omnoho lepšia by bola kabelka s dlhšími uchami, pokojne aj športová.

Dajte pozor na vzory

Nesprávna kombinácia čierno-bielych šiat, krémovej kabelky a telových lodičiek

K týmto šatám s atypickým strihom a pozdĺžnymi pruhmi sa hodia len doplnky, ktoré sú veľmi jednoduché, aby šatám nekazili celkový dojem. Kabelka aj topánky majú zložitejší strih a k šatám sa nehodia. Ideálne by bolo podobné šaty skombinovať s jednoduchou nenápadnou kabelkou a topánkami v bielej alebo čiernej farbe.

Poďme sa teraz spoločne pozrieť na perfektne zladené outfity, ktoré nenechajú jedno mužské oko suché. Na konkrétnych príkladoch si vysvetlíme aj to, prečo je to tak, a prečo oblečenie v kombinácii s doplnkami vyzerá skvele.

Lesklé materiály sú trendy

Správna kombinácia zelených lesklých šiat, zlatého náhrdelníka a telových balerínok

Lesklé materiály sú hitom jari a leta. Pokiaľ ich skombinujete s doplnkami v zlatej alebo svetlohnedej farbe, máte vyhraté. Jednoduchý, a predsa nápadný šperk dodá outfitu šmrnc a tieto topánky sú k šatám ako stvorené.

Klasika nadovšetko

Správna kombinácia čiernych šiat, kabelky a strieborného náramku

Klasickým a jednoduchým oblečením nič nepokazíte, práve naopak. Hoci celkový outfit vytvorený z týchto modelov môže na prvý pohľad vyzerať veľmi nenápadne a jednoducho, nie je to tak. Premení vás na sexy dračicu, ktorá má skutočný štýl. Náramok v rockovom štýle celý dojem skvelo podčiarkne.

Ležérny a zároveň elegantný štýl

Správna kombinácia broskyňových šiat, hnedého náramku a topánok

Tieto tri zdanlivo jednoduché modely sú v spojení hotovým zázrakom. Lososovoružová v kombinácii s hnedou alebo béžovou sú skutočne trendy!

V jednoduchosti je krása, v zložitosti tiež

Správna kombinácia krémových šiat, bielych sandálov

Tieto šaty sú veľmi trendy samy osebe. Aj bez doplnkov vyzerajú veľmi sexy a netradične, preto je dobré zvoliť nenápadnú kabelku aj topánky, ktoré celkový dojem len umocnia, bez toho, aby k šatám pôsobili ako rušivý element. Vyskúšajte a uvidíte!

Extravagantný štýl

Správna kombinácia hnedých šiat, nýramku a sandálov

Tieto skladané šaty sú ako stvorené pre letnú dovolenku pri mori. Ľahký retroštýl podčiarknete originálnymi extravagantnými topánkami na vysokom podpätku. Skvelou voľbou je aj hadí prsteň. Pre šaty v béžovej farbe sa hodia doplnky v hnedej alebo bielej farbe – celkový dojem ešte vylepšia.

Kocky zlaďte s čiernou

Správna kombinácia červeno-čiernych károvaných šiat, čiernej kabelky a lodičiek

Kárované trendy šaty v kombinácii s čiernou farbou sú módnou záležitosťou jari a leta. Môžete zvoliť aj kabelku väčších rozmerov, topánky môžu byť extravagantné. Či s otvorenou, alebo s uzavretou špičkou, dodajú celkovému outfitu skutočný šmrnc.

Zdroj fotografií: Net-a-porter.com

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek