Voľný čas

26.04.2016 Voľný čas
5 dôvodov, prečo nenosiť topánky doma

Keď sa zamyslíme, neexistuje asi lepší nosič znakov a charakteristík modernej civilizácie ako topánky. Nielenže nám podstatne napomáhajú znesiteľnejšie a bezpečnejšie kráčať po asfaltovom svete, ale taktiež slúžia ako indikátor našej pohodlnosti, profesie a zmyslu pre štýl. Topánky dokážu o človeku povedať veľa. Od druhu práce, ktorú vykonáva, výške príjmu, až po jeho politické postavenie. Je tu však ešte niečo iné, čo nám topánky dokážu povedať, a to, či sme vystavení riziku vážnych zdravotných problémov.

čítať článok

13.05.2014 Voľný čas
Ako netradične využiť odpad? Premeňte ho na nábytok, oblečenie, bytové doplnky alebo šperky!

Nábytok, bytové dekorácie, tričká alebo šperky. Hoci sa na prvý pohľad môže zdať, že tieto veci nemajú nič spoločného, opak je pravdou. Všetky z nich sú totiž vyrobené z rôzneho druhu odpadu. Stačí len trochu šikovnosti a dostatok fantázie. Odpad tak nemusí nutne končiť v zberniach alebo na skládkach, dá sa z neho vytvoriť množstvo originálnych výrobkov. Práve tie najzaujímavejšie vám predstavíme v nasledujúcom článku.

čítať článok

27.06.2011 Voľný čas
Keď potrebujete pri športe okuliare

Ak potrebujete dioptrické okuliare, aspoň občas si zašportujete a naviac chcete dobre vyzerať pri každej príležitosti, určite viete, aká ťažká úloha je nájsť vhodné riešenie. Okuliare alebo kontaktné šošovky? Ak okuliare, aké? Existuje univerzálne riešenie vhodné na každý šport a pre každého z nás?

čítať článok

12.03.2010 Voľný čas
Operte bezpečne svoje „roztrhané“ džínsy!

Kúpili ste si parádne roztrhané džínsy a bojíte sa, že neprežijú prvé pranie? Nie ste sama. Potom, čo sme publikovali článok o trende roztrhaných džínsov, sme do redakcie dostali veľa otázok, či tieto džínsy možno prať v práčke a či sa neroztrhajú viac, než je zdravé. Preto sme pre vás pripravili návod, ako na to. 

čítať článok

17.07.2009 Šport a fitness
Aquazorbing je lepší než posilovňa!

Vyzkúšajte aquazorbing – chôdzu v plastovej guli! Po pár minutách z vás potečie pot, a keď vydržíte tejto zábave venovať sa pol hodiny, spálite rovnaké množstvo kalórií, akoby ste sa venovali 45 minút v posilovni. A aquazorbing vás bude baviť určite viac!

čítať článok

10.06.2009 Voľný čas
Naučte sa pár tipov a trikov pre údržbu vašich odevov a textilií

Pri údržbe textílií v domácnosti vždy oceníme tipy a rady ako si prácu uľahčiť. Môžeme sa spoľahnúť na rady našich babičiek, alebo použiť moderné čistiace prostriedky. Najlepšie je vyskúšať oboje. A to nielen pri plánovanom upratovaní, ale aj drobných nehodách, ktoré sa veľakrát na textílii v byte aj na odevy poznamenajú.

čítať článok

08.06.2009 Voľný čas
Vaše spodné prádlo si zaslúží šetrné zachádzanie

Každý, kto sa desí predstavy, že vytiahne z pračky spodné prádlo, ktoré pred praním vypadalo úplne inak, pere radšej chúlostivé kúsky v rukách. Síce máme už dávno dobu automatických práčiek, ale vaše spodné prádlo je špecifické svojim zložením materiálu, a nie vždy vydrží v pôvodnom tvare, velikosti a farbe. Môžeme sa dostať do situácie, že už po prvom vypratí to nebude to prádlo, ktoré sme si pôvodne kúpili.

čítať článok

19.05.2009 Voľný čas
Väčšina bieleho oblečenia potrebuje občas vybieliť!

Existuje rad reklám, v ktorých nám výrobcovia pracích práškov a prostriedkov oznamujú, že práve po ich výrobku bude naša bielizeň belšia než samotná biela. To občas skutočne potrebuje vylepšiť, či už celé z hľadiska údržby, alebo keď sa umažeme niečím, čo zanechá škvrny. Špeciálnych prípravkov na bielenie existuje tiež celý rad, na druhú stranu sa drvivá väčšina textílií chemicky vybieliť nemôže, takže musíme siahnuť po niečom šetrnejšom.

čítať článok

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek