Vrstvené strihanie vlasov je vhodné pre každého

Vrstvené strihanie vlasov je vhodné pre každého

12 / 03 / 2007
Či ste majiteľkou dlhých vlasov, polodlhých či krátkych – takzvaný kruhový, alebo vrstvený strih vám vždy pristane. Nezáleží na tom, či je vaša tvár oválna alebo okrúhla. Vrstvený strih patrí k základným kaderníckym strihom a môže mať mnoho podôb. Je takmer univerzálny a zároveň najznámejší typ strihu. Zatiaľ čo pri zastrihávaní končekov sa pracuje len s „dolnými“vlasmi, pri vrstvenom strihaní sa strihajú vlasy po celej hlave. Krátkym vlasom dodá švih, dlhé vlasy potom vyzerajú objemnejšie.
Tento typ strihu je vysoko experimentálny. Kaderník má širokú možnosť voľby, či ho uplatniť na všetkých častiach hlavy, alebo len na predných vlasoch, a tak vytvarovať ofinu, alebo naopak,  vrstvene zostrihať vlasy len na temene či na zátylku. Všetko záleží len na žene, aký účes preferuje, akú dĺžku vlasov by chcela mať. Vrstvený strih je veľmi kreatívny a inovatívny, preto ho kaderníci tak radi uplatňujú, ak si žena praje zafarbiť svoje vlasy. Fantázii sa medze nekladú a kaderník sa môže pohrať pri kombinovaní rôznych farieb či odtieňov. Niektorá zákazníčky uprednostňujú  kombináciu troch farieb, iné zase dvoch, kedy základ, ktorý tvorí spodné vlasy, kaderník zafarbí tmavším odtieňom a na horné použije svetlejšie.

V tohtoročnej sezóne sa stáva jedným z najpopulárnejších vrstvených strihov variácia nesúca názov  „Sedu“.  Zároveň predstavuje skutočnú výzvu pre každého kaderníka alebo stylistu.

Ako urobiť rovný strih, ktorý nebude vyzerať ako plochá kopa sena, ale kedy vlasy budú jemne padať na ramená a tvár a objem vydrží dlhšiu dobu? Iste môžete pomôcť svojim vlasom tým, že efekt predĺžite, ak použite rôzne stylingové prípravky, začnite sa inak česať, ale účinné riešenie tkvie práve vo vrstvenom strihu Sedu. Znamená to, že pri strihaní nebude dĺžka žiadneho z vlasov  rovnaká.  Objem znamená veľa, pretože nie je mnoho ľudí, čo majú jednoduché rovné vlasy. Väčšina celebrít rada využíva Sedu strih, pretože ich vlasy potom vyzerajú prirodzenejšie. V takých prípadoch objem len zlepšuje celkový vzhľad účesu. Napríklad Jennifer Aniston, ktorá je odporkyňou umelého predlžovania vlasov, je kvôli vlastným frustrujúcim skúsenostiam vrstveným Sedu strihom nadšená. Ten vytvára celkový dojem zvodnej a oslnivej ženy.

Ako dosiahnuť najlepšie výsledky?

Voľba správnej dĺžky je veľmi dôležitým faktorom vrstveného strihu. Celková dĺžka vášho strihu bude zároveň maximálnou dĺžkou prameňov. Nemôžete mať dlhé vlasy, pokiaľ tie vaše sú veľmi tenké, alebo sa budete musieť potýkať s veľkým množstvom stylingového prípravku, aby vaše vlasy držali formu. Ak máte silné a drsné vlasy, stredne dlhé alebo dlhé pramene budú vytvárať dojem stenšeného a uhladeného strihu.

A čo sa týka ofiny, tak mnohé z nás sú úplne uchvátené „funky“ účesmi, ale len niektoré sa odhodlajú mať ich na svojej hlave. Ofina dáva bezpočet príležitostí, ako vyjadriť svoju osobnosť.

Asymetrické ofiny poskytujú stylistom inšpiráciu pre vytvorenie slovútnych účesov pre celebrity. Halle Berry v „Mačacej žene“, alebo Jessica Alba vo „Fantastickej štvorke“ nosia ofinu na stranu alebo asymetrickú ofinu a vyzerajú fantasticky.

Pokiaľ ste urobili prvné dva kroky, teraz je na čase, aby ste povedali svojmu kaderníkovi nasledujúce:

- akú minimálnu dĺžku vlasových prameňov chcete mať,
- aká minimálna dĺžka vlasov okolo tváre by vám vyhovovala najviac
- ako má vyzerať vaša konečná predstava.

V prípade, že dodržíte vyššie popísaný postup, najkrajší vrstvený strih tejto sezóny je zaručený.