Vyberte si na dovolenku trendy plážové šaty

Vyberte si na dovolenku trendy plážové šaty

22 / 06 / 2009

Výber plážových šiat je pre túto sezónu radosť a zábava. Také nádherné modely, ktoré môžete vidieť v aktuálnej sezóne, tu asi ešte neboli. Prinášame vám tipy, aké šaty zvoliť a fotografie tých najkrajších, v ktorých budete na pláži za absolútnu hviezdu…

Na pláž tento rok určite nevyrážajte len tak po domácky. Rovnako, ako tento rok na pláž nepatria lacné penové žabky, nepatria na ňu tento rok ani žiadne ošúchané nemoderné šaty či iné plážové oblečenie. Na pláži musíte vyzerať perfektne – skôr oblečená ako na záhradnú párty než na pláž.

Skôr než sa zahľadíte do niektorého z tohtoročných trendov pre plážové šaty si musíte uvedomiť, že najdôležitejšie zo všetkého je vedieť dokonale zladiť s plavkami, plážovými topánkami a plážovou taškou. Môžete mať akokoľvek módny kúsok, pokiaľ všetko skazíte zle zvolenou kombináciou. A čo teda na plážach letí?

Minišaty

Pre horúce pláže je tu veľký výber minišiat, ktoré skryjú, čo majú, ale dosahujú len minimálnu dĺžku a pre váš maximálny pocit pohodlia. Minišaty sú asi najobľúbenejšia dĺžka, v tohtoročnej sezóne sa niektoré podobajú predĺženým topom. Z tak veľkej škály si stačí už len vybrať tie, ktoré vám padnú do oka.

Šaty dlhé a polodlhé

Pokiaľ dávate prednosť šatám polodlhej až dlhej dĺžky, potom s výberom rozhodne nebudete mať ťažkosti. Módni návrhári tento rok celkom experimentovali, a tak máte na výber z nespočetného množstva najrôznejších strihov, farieb a celkového prevedenia, ktoré sa od seba líši štýlom. Medzi veľmi obľúbený typ šiat patria také, ktorých strih je na jedno rameno. Naviac, na tele vyzerajú absolútne skvele a neodolateľne.

Plážové aj diskotékové zároveň

Túžite po šatách, ktoré si cez deň vezmete na pláž a cez noc na diskotéku alebo do reštaurácie? Teraz si už s výberom lámať hlavu nemusíte, pretože módni návrhári, tí myslia doslova na všetko. Nechajte sa inšpirovať modelmi, ktoré sú už na pohľad „multifunkčné“.

Šaty s prechodovými farbami

Aj šaty, ktoré sú tvorené z prechodových farieb, sú na rebríčku letných trendov na prvých miestach. Ak sa oblečiete do farebne prechodových šiat, vytvoríte tak celkový dojem elegancie a naviac si už nemusíte lámať hlavu s doplnkami, na ktorých môžete zvoliť neutrálne farebné odtiene.

A opäť asymetria…

Asymetria hraje v posledných sezónach obrovskú rolu. Je skvelou voľbou nielen pre ženy plnších tvarov, pretože celkový dojem pôsobí „rozhádzane“ a nikto si nevšimne, že máte pár kíl naviac, čo na pláži iste oceníte. Asymetrické plážové šaty síce nie sú také časté, ale aj tu sa dá nejaký ten podarený kúsok vybrať. A kam tento rok s asymetriou? Predovšetkým na ramená a dekolt.

Výber z mnohých krásnych farieb

Žiarivé farby sa dostali do popredia. Časy, ktoré boli venované tradičným farbám, ako je čierna, šedá alebo biela, sú dávno preč. A u plážových šiat to platí dvojnásobne. Vyberte si z množstva nádherných, žiarivých farieb, vďaka ktorým vás na pláži nikto neprehliadne.

Absolútna jednotka – veľké, žiarivé potlače!

To, že veľké, farebné a netradičné potlače sú absolútnym trendom, nie je žiadna novinka. Módni dizajnéri si preto dali na tomto trende maximálne záležať, a tak je dnes na trhu obrovský výber, vďaka ktorému nebudete mať problém zvoliť pre vás ten najvhodnejší model. Nechajte sa unášať na vlnách vzorov a potlačí, vďaka ktorým na pláži skutočne zažiarite!

Zdroj fotografií: Net-a-porter.com