null

Paříž Paríž zažila posledného Galliana pre módny dom Christian Dior!

Utorok 8. 3. 2011 | AUTOR: Lenka Kozejova  | Módne prehliadky

Galliánov génius sa premietol do ďalšej módnej kolekcie Christian Dior, tentoraz pre jeseň a zimu 2011/2012. Avšak už naposledy! Po tom, čo dostal Galliano ako kreatívny riaditeľ z módneho domu vyhadzov za svoje antisemitské výroky, je táto kolekcie záverečnou bodkou v jeho kariére pre tento módny dom. A bodkou skutočne dokonalou!

Módna prehliadka luxusného domu Christian Dior patrila medzi jednu z najočakávanejších prehliadok parížskeho (a možno nielen parížskeho) módneho týždňa vôbec. Jesennú a zimnú kolekciu pre rok 2011 predviedol módny dom dňa 4. 3. 2011 a Galliano, ktorého módny dom Christian Dior minulý týždeň vyhodil z postu kreatívneho riaditeľa za jeho verejné antisemitské výroky, samozrejme chýbal. O jeho rasistických útokoch a antisemitských výrokoch počul už celý svet. Poďme si povedať, čo sa na samotnej módnej runwayi v tento marcový deň dialo a pozrime sa aj na samotnú módnu prehliadku jesennej a zimnej kolekcie Christian Dior 2011/2012, ktorá sa tento rok konala v múzeu Rodin. Stojí totiž naozaj za to. Galliano je totiž opravdivým módnym kráľom a Dior bude len ťažko za neho hľadať náhradu. Bol to práve Galliano, ktorý vďaka svojej kreativite módny dom Christian Dior postavil po svojom nástupe pred pätnástimi rokmi opäť na nohy a vyniesol upadajúci módnu značku opäť na výslnie!
Nádherné mini večerné róby z kolekcie Christian Dior pre nadchádzajúcu sezónu jeseň / zima 2011.
Nádherné mini večerné róby z kolekcie Christian Dior pre nadchádzajúcu sezónu jeseň / zima 2011.

FOTOGALÉRIA

Christian Dior pre jeseň a zimu 2011/2012 – poslednýkrát z rúk génia Johna Galliana.

foto_01_Dior-Fall-2011-RTW-Paris foto_02_Dior-Fall-2011-RTW-Paris foto_03_Dior-Fall-2011-RTW-Paris foto_04_Dior-Fall-2011-RTW-Paris foto_05_Dior-Fall-2011-RTW-Paris foto_06_Dior-Fall-2011-RTW-Paris
foto_07_Dior-Fall-2011-RTW-Paris foto_08_Dior-Fall-2011-RTW-Paris foto_09_Dior-Fall-2011-RTW-Paris foto_10_Dior-Fall-2011-RTW-Paris foto_11_Dior-Fall-2011-RTW-Paris foto_12_Dior-Fall-2011-RTW-Paris
foto_13_Dior-Fall-2011-RTW-Paris foto_14_Dior-Fall-2011-RTW-Paris foto_15_Dior-Fall-2011-RTW-Paris foto_16_Dior-Fall-2011-RTW-Paris foto_17_Dior-Fall-2011-RTW-Paris foto_18_Dior-Fall-2011-RTW-Paris
Strana 1/4<< zpět      |      další >>

Oblečenie z jesennej kolekcie Christian Dior pre jeseň a zimu 2011/2012 je skutočne vydarené. Farby, textúry, aj samotné variácie modelov sú bohaté. Ak by sme chceli módnu prehliadku charakterizovať, môžeme ju opísať ako kolekciu elegantno-ležérnu so sklonmi k bohémskemu poňatiu. Presne tak, ako to Galliano najlepšie vie. Hlbšie farby, vysoké kozačky nad kolená, dlhé ťažké kabáty, zamat, kožušinové nákrčníky aj kratšie kabátiky a extra veľké klobúky striedajú jemnejšie farby, zdobenie v podobe volánikov, ľahké a priesvitné materiály, romantické strihy krátkych aj po zem dlhých, plápolavých šiat. Ťažkopádny štýl, ide ruku v ruke so štýlom romantickým. Ak sa tak pozrieme na začiatok a koniec kolekcie, môžeme vidieť úplnú zmenu, ktorá však zároveň tvorí obdivuhodný kontrast. Christian Dior vo svojej jesennej a zimnej kolekcii 2011/2012 rozhodne nevyznáva minimalizmus.
Jesenná a zimná kolekcia Christian Dior 2011/2012 – od hutných materiálov k romantickým volánikom.
Jesenná a zimná kolekcia Christian Dior 2011/2012 – od hutných materiálov k romantickým volánikom.


VIDEO: Módna prehliadka Christian Dior na Paris Fashion Week





Nádherná módna prehliadka prebehla v pochmúrnej atmosfére – Toledano sa snažil situáciu zachrániť nostalgickými výlevmi

Úvodný prejav, ktorého sa na módnej prehliadke ujal sám výkonný riaditeľ spoločnosti, Sidney Toledano
Úvodný prejav, ktorého sa na módnej prehliadke ujal sám výkonný riaditeľ spoločnosti, Sidney Toledano
Galliano a Toledano ešte pred incidentom.
Galliano a Toledano ešte pred incidentom.
Nálada celej módnej prehliadky módneho domu Christian Dior bola temnejšia než kedykoľvek predtým. A vzhľadom k celej udalosti okolo Galliana, o ktorej informovali po celý týždeň všetky svetové médiá, sa nie je čomu diviť. Prejav, ktorého sa na módnej prehliadke ujal sám výkonný riaditeľ spoločnosti, Sidney Toledano, bol jasný, zreteľný a k veci.

Toledano okrem iného zúčastneným odprezentoval stručnú históriu založenia módneho domu Dior. „ To, čo sa stalo v priebehu minulého týždňa, bol pre nás pre všetkých zdrvujúci, hrozný a skutočne ohavný zážitok„, povedal Toledano. „Je naozaj bolestivé a nepríjemné vidieť, že je meno módneho domu Christian Dior spojený s takými hanebnými výrokmi, ktoré sú pripísané jednému z dizajnérov tohto domu, akokoľvek môže byť táto osoba vo svojej profesii vynikajúce,“ pokračoval Toledano ďalej. Toledano, ktorý je židovského pôvodu, sa antisemitské vyčíňanie Galliana osobne dotklo. Jeho sestra totiž za vojny zahynula v koncentračnom tábore v Buchenwald.

Túto tému uzavrel Toledano oslavou extraordinárnej, kreatívnej a nepochybne úžasnej práce všetkých verných a pracovitých ľudí v tíme Christian Dior. Tí, o ktorých sa touto poznámkou Sidney spomína, krajčíri a všetci remeselníci, ktorí pracujú pre štúdio Christiana Diora – tí sa potom na konci módnej prehliadky všetkým prítomným prišli ukloniť. Avšak zdroje uvádzajú, že Galliánov vlastný módny tím sa na runwayi neobjavil. Vraj mu tým chceli prejaviť svoju solidaritu.
Módna prehliadka začala prejavom Sidney Toledano a skončila aplauzom jeho zamestnancov, ale všetci premýšľajú, či geniálna módna kreativita môže vznikať v bielych plášťoch!
Módna prehliadka začala prejavom Sidney Toledano a skončila aplauzom jeho zamestnancov, ale všetci premýšľajú, či geniálna módna kreativita môže vznikať v bielych plášťoch!

ANKETA
Páči sa vám jesenná kolekcia Christian Dior pre jeseň a zimu 2011/2012?
Je úžasná a nositeľná.
Je pekná, ale nenositeľná.
Preferujem iný štýl a trendy.
Nepáči sa mi.


Zdroj obrázkov: Style.com, Puretrend.com, Fashionetc.com


comments powered by Disqus
MÓDA DOPORUČUJE
POSLEDNÉ KOMENTÁRE
ŽITE S MÓDOU

Nebojte sa poslať nám tip!
Viete čo sa práve deje na módnej scéne? Pracujete v módnom, textilnom či odevnom priemysle? Pošlite nám svoje informácie a tipy na články. Píšte na moda@moda.sk.

Tip pre mladých módnych tvorcov.
Študujete alebo ste práve vyšli zo školy a baví vás navrhovať odevy, obuv alebo módne doplnky? Pošlite nám svoj profesionálny životopis, kresby a fotografie vašich modelov a radi vás predstavíme na stránkach Moda.sk našim čitateľom. Neváhajte a využite svoju šancu! Dostaňte sa s nami do sveta módy!