null

Dior vsádza na istotu – módna kolekcia pre jar a leto 2012 neurazí, ale ani neprekvapí!

Utorok 4. 10. 2011 | AUTOR: Edita Lehotská  | Módne prehliadky

Dior neriskoval. Práve predstavená kolekcia na parížskom Fashion Weeku, ktorá je určená pre jar 2012, hrá na istotu. Po nútenom odchode Johna Galliana, kreatívneho riaditeľa a hlavného dizajnéra, nemá Dior odvahu riskovať. Kolekcia, ktorú módny dom predviedol neurazí, nešokuje, ale ani neprekvapí a určite sa kvôli nej neodhodláte minúť svoje celoživotné úspory, aby ste si zaobstarala jeden z modelov. Napriek tomu však je kolekcia ženská a nechýba jej duch Diora, aj keď ten predgallianovský.

Bez Galliana sa značka Christian Dior vzhliada skôr v minulosti seba samej, ako v novátorstve. Po tom, čo riaditeľ Christian Dior Sidney Toledano prepustil Galliana po jeho antisemitských a protiarabských výrokoch v jednom z parížskych barov, značka stále nevybrala Gallianova nástupcu. Hovorilo sa o kdekom, no posledné rokovania vraj Toledano vedie s Markom Jacobsom, ktorého sa pokúša pretiahnuť značke Louis Vuitton. Zatiaľ, ako vidíme, bezúspešne. Ale musím uznať, že Jacobs je presne ten, kto by Galliana možno nahradiť dokázal – minimálne v jeho RTW, Resort a Pre-fall kolekcií. Pokiaľ ide o Couture kolekcie, kto vie ... Gallianove kreácie boli jednoducho Gallianove!
Prehliadku Christian Dior na parížskom Fashion Weeku zahájila česká modelka Karolína Kurková (prvá zľava).
Prehliadku Christian Dior na parížskom Fashion Weeku zahájila česká modelka Karolína Kurková (prvá zľava).

FOTOGALÉRIA

Christian Dior: Kolekcia RTW jar 2012

Christian-Dior_001_RTW-Spring-2012_runway Christian-Dior_002_RTW-Spring-2012_runway Christian-Dior_003_RTW-Spring-2012_runway Christian-Dior_004_RTW-Spring-2012_runway Christian-Dior_005_RTW-Spring-2012_runway Christian-Dior_006_RTW-Spring-2012_runway
Christian-Dior_007_RTW-Spring-2012_runway Christian-Dior_008_RTW-Spring-2012_runway Christian-Dior_009_RTW-Spring-2012_runway Christian-Dior_010_RTW-Spring-2012_runway Christian-Dior_011_RTW-Spring-2012_runway Christian-Dior_012_RTW-Spring-2012_runway
Christian-Dior_013_RTW-Spring-2012_runway Christian-Dior_014_RTW-Spring-2012_runway Christian-Dior_015_RTW-Spring-2012_runway Christian-Dior_016_RTW-Spring-2012_runway Christian-Dior_017_RTW-Spring-2012_runway Christian-Dior_018_RTW-Spring-2012_runway
Strana 1/3<< zpět      |      další >>

VIDEO: Kolekcia Christian Dior pre jar a leto 2012Francúzske klobúčiky zvonovitého tvaru, tzv. cloche hats, čiernobiely tvíd vo dne a čierna organza v noci – to bola istota na ktorú značka Christian Dior stavila. Táto „istota" je z rúk Billa Gayttena, ktorý od marca tohto roku po Gallianovi prevzal vedenie ateliéru do doby, než sa nájde nová star značky. Nakoľko bez hviezdy to nejde. Kým publikum na prehliadkach Dior za čias Galliana bolo nabité celebritami, dnes v prvom rade sedel rad neznámych ľudí, z nich vyčnieva akurát tak známy Orlando Bloom. Objavili sa tiež Rachel Zoe, Olivia Palermo alebo Anna Dello Russo extravagantná šéfredaktorka japonskej edície Vogue.


Koktejlové a večerné róby z priehľadnej organzy poodhalili spodnú bielizeň, aj keď nie tak, že by sa samotná bielizeň stala súčasťou outfitov. Farby sú skôr jemné, béžová, pastelovo zelenkavá, biele aj čierne. Šaty sú ženské, no možno až príliš nenápadné.

ANKETA
Páči sa vám kolekcia Christian Dior pre jar a leto 2012?
Áno, je veľmi zaujímavá
Ani moc nie. Gallianove kreácie boli jednoducho lepšie
Celkom iste nie! Je nudná a bez štipky kreativity.


Zdroj obrázkov: Style.com

comments powered by Disqus
MÓDA DOPORUČUJE
POSLEDNÉ KOMENTÁRE
ŽITE S MÓDOU

Nebojte sa poslať nám tip!
Viete čo sa práve deje na módnej scéne? Pracujete v módnom, textilnom či odevnom priemysle? Pošlite nám svoje informácie a tipy na články. Píšte na moda@moda.sk.

Tip pre mladých módnych tvorcov.
Študujete alebo ste práve vyšli zo školy a baví vás navrhovať odevy, obuv alebo módne doplnky? Pošlite nám svoj profesionálny životopis, kresby a fotografie vašich modelov a radi vás predstavíme na stránkach Moda.sk našim čitateľom. Neváhajte a využite svoju šancu! Dostaňte sa s nami do sveta módy!