null

Opulentný Chanel: módnym vzorom nadchádzajúcej jesene 2012 nám vďaka Lagerfeldovi budú Indky!

Utorok 20. 12. 2011 | AUTOR: Edita Lehotská  | Módne prehliadky

Karl Lagerfeld nebol nikdy v Indii. Napriek tomu je z jeho poslednej kolekcie pre Chanel cítiť vôňu tejto krajiny, počujete zvuky raja a pred očami sa vám vynárajú pamiatky legendárnych a exotických miest Indie. Podľa Lagerfelda je oveľa viac inšpirujúce miesta, ktorými sa inšpirujete, vlastne vôbec nenavštevovať. Zachováte si ilúziu tajomna a vaše kreatívne myslenie dostáva oveľa viac priestoru pre realizáciu.

Prehliadka Chanel bola opulentná nielen čo sa týka bohato zdobených rób inšpirovaných Indiou, ale tiež čo do prostredia, kam ju Lagerfeld umiestnil. Honosnosť raja sprevádzali zvuky aj vône. Uprostred miestnosti, ktorou kráčali modelky Chanel odeté do oblečenia, ktoré sa na pulty obchodov a butikov dostane v nadchádzajúcej jeseni 2012, sa týčili vrstvy ovocia a sladkostí, obklopené obrovskými kyticami kvetov. Vláčik rozvážal plné karafy a diváci si užívali hojnosti, ako praví indickí maharádžovia.
Honosné oblečenie na prehliadke Chanel dokonale ladilo s bohato prestretými stolmi, ktoré boli dokonalou kulisou pre opulentnú módnu prehliadku.
Honosné oblečenie na prehliadke Chanel dokonale ladilo s bohato prestretými stolmi, ktoré boli dokonalou kulisou pre opulentnú módnu prehliadku.

FOTOGALÉRIA

Indická Inšpirácia Chanel

Chanel_001_Pre-Fall-2011_runway Chanel_002_Pre-Fall-2011_runway Chanel_003_Pre-Fall-2011_runway Chanel_004_Pre-Fall-2011_runway
Chanel_005_Pre-Fall-2011_runway Chanel_006_Pre-Fall-2011_runway Chanel_007_Pre-Fall-2011_runway Chanel_008_Pre-Fall-2011_runway
Chanel_009_Pre-Fall-2011_runway Chanel_010_Pre-Fall-2011_runway Chanel_011_Pre-Fall-2011_runway Chanel_012_Pre-Fall-2011_runway
Strana 1/7<< zpět      |      další >>

Napadlo vás, že Chanel v čase krízy využil šikovnú a predovšetkým lacnú pracovnú silu v Indii a preto tiež predstavil výšivky a bohatú kolekciu v duchu Indie? Budete prekvapení! Lagerfeld totiž všetky bohaté výšivky na odevoch nechal vyrobiť v parížskych ateliéroch Chanel. A to skutočne aj tie najzložitejšie. Prehliadka na tému „Paris-Bombay" je tak celá remeselnou prácou šikovných európskych rúk.
Paríž-Bombay: Karl Lagerfeld hľadal francúzsku noblesu v pestrej Indii.
Paríž-Bombay: Karl Lagerfeld hľadal francúzsku noblesu v pestrej Indii.


VIDEO: Opulentná show v réžii Karla Lagerfelda – Chanel Paris-BombayMárnivosť sveta snov

Lagerfeld rozhodne nepokladá bohatstvo za niečo nectnostného. Práve naopak. Mnohé modely sú akoby ušité priamo zo zlata. Zlato získalo v Lagerfeldovej kolekcii mnoho odtieňov. A tiež nových kombinácií. Aj ten najskvostnejší model – zlaté rozviate šaty, sa Karl Lagerfeld nebál skombinovať s kamašami. Síce opätovne aj so zlatými – ale predsa! Kamaše zrovna nepatria medzi luxusné doplnky dámskeho šatníka. S pomocou hodvábu však kolekcia oblečenia Pre-fall 2012 od Chanel našla bohatstvo a luxus aj tam, kde sme ho doteraz nehľadali. A nejde pritom o žiadny luxus v štýle „etno“ bohatstva. Z každého kúsku oblečenia dýcha francúzsky šik!Nová žena Chanel

Pre nadchádzajúcu jeseň 2012 predstavil Chanel úplne novú ženu. Šperkami si zdobí vlasy aj tvár. Nejde o nenápadné šperky, ale o prepracované a ozdobné masívne náhrdelníky, náramky, čelenky aj prstene. Legerfeld povýšil aj samotné šperky na oblečenie. Budete sa do nich obliekať rovnako ako do šiat!


Zdroj obrázkov: Style.com

comments powered by Disqus
MÓDA DOPORUČUJE
POSLEDNÉ KOMENTÁRE
ŽITE S MÓDOU

Nebojte sa poslať nám tip!
Viete čo sa práve deje na módnej scéne? Pracujete v módnom, textilnom či odevnom priemysle? Pošlite nám svoje informácie a tipy na články. Píšte na moda@moda.sk.

Tip pre mladých módnych tvorcov.
Študujete alebo ste práve vyšli zo školy a baví vás navrhovať odevy, obuv alebo módne doplnky? Pošlite nám svoj profesionálny životopis, kresby a fotografie vašich modelov a radi vás predstavíme na stránkach Moda.sk našim čitateľom. Neváhajte a využite svoju šancu! Dostaňte sa s nami do sveta módy!