null

Anglická krajka prevzala v poslednej kolekcii Louis Vuitton hlavnú úlohu!

Streda 4. 1. 2012 | AUTOR: Redakcia  | Módne prehliadky

Kolotoč parížskej módy sa stal témou a zároveň aj kulisou kolekcie dámskej módy pre sezónu jar/leto 2012 z dielne Marc Jacobs pre značku Louis Vuitton. Jedna po druhej zostupovali modelky zo snehobieleho kolotoča a jeho koní a bolo jasné, že kolekcia Louis Vuitton pre túto sezónu je – aj podľa vysvetliviek k prehliadke – o „nefalšovanej láske zo života, nežnosti, radosti a láske“.


Kolekcia pre sezónu jar a leto 2012 v mnohých smeroch predstavovala kontrapunkt ku kolekcii jeseň a zima 2011/2012. Miesto fetišizmu ženskosť, miesto čiernej a tmavo modrej krémové zmrzlinové odtiene a miesto prísnych siluet nadýchané krinolíny a perie. Avšak v druhom pláne sú viditeľné rovnaké základy – obe kolekcie majú rovnako rigorózne strihy a sú veľmi remeselne náročné. Miera prepracovanosti a remeselné dokonalosti u aktuálnej kolekcie je zatiaľ snáď neprekonaná.
Kolekcia Louis Vuitton pre jar 2012.
Kolekcia Louis Vuitton pre jar 2012.


FOTOGALÉRIA

Kolekcia Louis Vuitton pre jar 2012

Louis-Vuitton_001_RTW-Spring-2012_runway Louis-Vuitton_002_RTW-Spring-2012_runway Louis-Vuitton_003_RTW-Spring-2012_runway Louis-Vuitton_004_RTW-Spring-2012_runway
Louis-Vuitton_005_RTW-Spring-2012_runway Louis-Vuitton_006_RTW-Spring-2012_runway Louis-Vuitton_007_RTW-Spring-2012_runway Louis-Vuitton_008_RTW-Spring-2012_runway
Louis-Vuitton_009_RTW-Spring-2012_runway Louis-Vuitton_010_RTW-Spring-2012_runway Louis-Vuitton_011_RTW-Spring-2012_runway Louis-Vuitton_012_RTW-Spring-2012_runway
Strana 1/5<< zpět      |      další >>

Anglická krajka, tradičný ženský materiál, sa objavuje naprieč celou kolekciou – debutuje hneď u prvého celobieleho modelu v podobe empírových šiat „obalených“ v organze a tiež prehliadku uzatvára na šatami opäť empírového strihu, ručne vyšívaných pajetkami a pštrosím perím, ktoré predviedla sama Kate Moss. Anglická krajka je v kolekcii všadeprítomná, objavuje sa v mnohých podobách a formách – s laserovými prestrihy a zabalená do hodvábneho celofánu na decentnej sukni po kolená, ktorá defilovala v kombinácii s jemnučko ružovou bavlnenou blúzkou, alebo ako detail v kombinácii s ocvočkovanou, papierovo tenkou kožou na sukňovom komplete, v čiernej farbe na bavlnenej moto bunde v kombinácii so sukňou alebo zdobená štrasom, cvokmi a veľkými trojrozmernými kvetinami na niekoľkých veľmi ženských decentných šatách v jemne pastelových tónoch.
Všadeprítomná anglická krajka je základom celej koncepcie Marca Jacobsa pre Louis Vuitton.
Všadeprítomná anglická krajka je základom celej koncepcie Marca Jacobsa pre Louis Vuitton.


Anglická krajka sa tiež objavuje v podobe golierov z hodvábnej organzy, ktoré nadväzovali na rovnaké goliere z lakovanej kože v kolekcii jeseň/zima, ale tiež na blankytne modrom overale s tradičným vzorom Argyll, kde výplň diamantového vzoru tvorí práve čipka.
Anglická krajka sa tiež objavuje v podobe golierov z hodvábnej organzy.
Anglická krajka sa tiež objavuje v podobe golierov z hodvábnej organzy.Aj doplnky pokračujú v téme transformácie – masky minulej sezóny sa menia na diadémové čelenky, u fetiš pút sú zrazu strieborné náramky s malými zvončekmi. Pre Louis Vuitton tradičný zlatý kov bol tentoraz nahradený jasným žiarivým striebrom, ktoré sa objavuje napríklad na príveskoch na krk s osobnými talizmanmi – pierkom, zvončekom či kamienkom. Úplne v duchu ženskosti celej kolekcie, niekoľko modeliek defilovalo s vyšívanými slnečníky z organzy v ruke, zatiaľ čo iné, potom čo zostúpili zo svojho „koňa“, za sebou zanechali tú najluxusnejšiu deku z pravej norkové kožušiny so vzorom Monogram.


Kolekcia topánok nadväzuje na nežnú a romantické tému: dvojfarebné pastelové pásky, priehľadné vsadky, malické šnúrky a gombíky – všetky tieto detaily sú zmenšenou verziou tých, ktoré sa objavujú na oblečení tejto kolekcie. Jemný kontrast predstavujú ostré špičky topánok, niektoré z nich sú opatrené dokonca strieborným kovaním. Dominuje štýl lodičky s voľnou pätou a rovným podpätkom, ktorý sa objavuje v rôznych podobách: semiš, lakovaná koža, dokonca aj krokodíl, zatiaľ čo klasické lodičky, tiež v elegantnom tvare s ostrou špičkou, sú veľmi luxusné, čo ešte podčiarkujú zmrzlinové pastelové farby ušľachtilej teľaciny alebo exotika kože aligátora.


Kolekcia jeseň a zima 2011/2012 protěžovala hlavne kabelku Lockit, takže hviezdou jari a leta je logicky nemenej kultový Speedy, reinterpretovaný v mäkkom a vzdušnom duchu celej kolekcie. Lockit z priehľadného nylonového voile, ktoré odhaľuje vo vnútri malú kapsičku z plátna Monogram, Speedy z vypraného denimu, do ktorého je vtkaný striebornou niťou vzor Monogram, z pudrovej alebo bielené krokodílej kože. Kabelky v tvare košíkov dostali vďaka embosovanej a perforovanej metalickej koži nový luxusný punc, ale najväčšiu pozornosť na seba púta malá večerná kabelka minaudière, zdobená mozaikou motívou Monogram z 12 500 kúskov vaječnej škrupiny. Na výrobu tohto klenotu je potreba viac než 600 hodín starostlivé ručné práce – dôkaz starostlivosti a remeselného umu, ktoré boli venované tejto kolekcii.


Zdroj obrázkov: Style.com, Google.com, internet, Louis Vuitton

comments powered by Disqus
MÓDA DOPORUČUJE
POSLEDNÉ KOMENTÁRE
ŽITE S MÓDOU

Nebojte sa poslať nám tip!
Viete čo sa práve deje na módnej scéne? Pracujete v módnom, textilnom či odevnom priemysle? Pošlite nám svoje informácie a tipy na články. Píšte na moda@moda.sk.

Tip pre mladých módnych tvorcov.
Študujete alebo ste práve vyšli zo školy a baví vás navrhovať odevy, obuv alebo módne doplnky? Pošlite nám svoj profesionálny životopis, kresby a fotografie vašich modelov a radi vás predstavíme na stránkach Moda.sk našim čitateľom. Neváhajte a využite svoju šancu! Dostaňte sa s nami do sveta módy!