null

Španielski návrhári predviedli v Madride kolekcie plné farieb, vtipu a kreativity!

Štvrtok 16. 2. 2012 | AUTOR: Edita Lehotská  | Módne prehliadky

Mercedes Benz Fashioweek Madrid je vedľa veľkých módnych udalostí, akými sú prehliadky v Paríži, Miláne či New Yorku, často prehliadané. Napriek tomu už tradične predstavuje atraktívnu módu, ktorá vás prekvapí vysokou miery kreativity a hravosti. Zatiaľ čo u prefláknutých návrhárov z Paríža rozmýšľate, či sa vám to vlastne páči alebo nie, u španielskych návrhárov, ktorí sa predstavili v Madride, hltáte jeden model za druhým a o jeho kvalite a dokonalosti vôbec nepolemizujete. Poďte sa pozrieť na veľkú fotogalériu toho najlepšieho s madridského Fashion Week.

Madridský Fashion Week je už tradične plný farieb, vtipu a hravosti. Niet sa čo čudovať. Španielske značky a návrhári sú svojou kreativitou povestní. Spomeňme len brand, ako je napríklad Agatha Ruiz de la Prada , ktorá sa predstavila aj v Madride, alebo španielska značka Desigual . Madrid je preto oslavou radosti z módy a lásky k oblečeniu.
Zľava Agatha Ruiz de la Prada, Ana Locking, Elisa Palomino, Ion Fiz, Juana Martin
Zľava Agatha Ruiz de la Prada, Ana Locking, Elisa Palomino, Ion Fiz, Juana Martin


Madridský Fashion Week predstavuje predovšetkým dámskej kolekcie, aj keď mnoho návrhárov medzi ne zaplietlo aj módu pre mužov. Napriek tomu však je dominantou madridského Fashion Week dámska móda, ktorá sa tentoraz predstavila v podobe, ktorú si na nás dizajnéri nachytali na jeseň a zimu 2012 až 2013.
Zľava Juanjo Oliva, Leonardo Cano, Mercedes Castro , Maria Barros, Maria Escote.
Zľava Juanjo Oliva, Leonardo Cano, Mercedes Castro , Maria Barros, Maria Escote.


Modelom z Madridu nechýba tradičná a pre Španielov typická radosť zo života. Keď modely nehrajú farbami, tak sa hrajú s drapériou, alebo pôsobia ako zložité papierové skladačky. V žiadnom prípade to nie je žiadna nudná minimalistická móda. Je to hra s farbami a strihom aj hra so svetlom a tieňom.
Zľava Steneros, Victorio&Lucchino, Miguel Marinero, Teresa Helbing, Roberto Verino, Teresa Helbing.
Zľava Steneros, Victorio&Lucchino, Miguel Marinero, Teresa Helbing, Roberto Verino, Teresa Helbing.


Zaujímavú kolekciu predstavil návrhár Leonardo Cano. Jeho kolekcia pracuje s pleteninou i kožu. Obe nadobúdajú nečakané tvary, od nafúknutých ramien až po nafúknuté oblečenie po celom trupe modelky. Niekedy z hladkého jednoduchého vrchného dielu z ničoho nič vyrastú výrazné výrastky zaujímavo skladanej kože, inokedy sa modelke krátka suknička premení na pletený balónik s guličkami.
Kolekcia Leonardo Cano, jeseň/zima 2012/2013.
Kolekcia Leonardo Cano, jeseň/zima 2012/2013.

Leonardo Cano, F/W 2012/13

Leonardo-Cano_001_RTW-Fall-2012-Madrid-runway Leonardo-Cano_002_RTW-Fall-2012-Madrid-runway Leonardo-Cano_003_RTW-Fall-2012-Madrid-runway Leonardo-Cano_004_RTW-Fall-2012-Madrid-runway Leonardo-Cano_005_RTW-Fall-2012-Madrid-runway
Leonardo-Cano_006_RTW-Fall-2012-Madrid-runway Leonardo-Cano_007_RTW-Fall-2012-Madrid-runway Leonardo-Cano_008_RTW-Fall-2012-Madrid-runway Leonardo-Cano_009_RTW-Fall-2012-Madrid-runway Leonardo-Cano_010_RTW-Fall-2012-Madrid-runway
Strana 1/2<< zpět      |      další >>
Zdroj obrázkov: Mercedes Benz Madrid Fashion Week, kolekcia návrhára, Image.net, Google.com, internet

comments powered by Disqus
MÓDA DOPORUČUJE
POSLEDNÉ KOMENTÁRE
ŽITE S MÓDOU

Nebojte sa poslať nám tip!
Viete čo sa práve deje na módnej scéne? Pracujete v módnom, textilnom či odevnom priemysle? Pošlite nám svoje informácie a tipy na články. Píšte na moda@moda.sk.

Tip pre mladých módnych tvorcov.
Študujete alebo ste práve vyšli zo školy a baví vás navrhovať odevy, obuv alebo módne doplnky? Pošlite nám svoj profesionálny životopis, kresby a fotografie vašich modelov a radi vás predstavíme na stránkach Moda.sk našim čitateľom. Neváhajte a využite svoju šancu! Dostaňte sa s nami do sveta módy!