null

Pestré oblečenie Mary Katrantzou je ako jarný doping!

Piatok 23. 3. 2012 | AUTOR: Berta Pean  | Módne prehliadky

Ťažko uveriť, že taká farebná fantázia, akou pravidelne ohromuje vo svojich kolekciách návrhárka Mary Katrantzou, nemá hraníc. S každou sezónou prichádza s ďalšími novými vzormi a farebnými kombináciami. A keďže si modely Mary Katrantzou čím ďalej viac pochvaľujú aj celebrity, jej kolekcia sa čím ďalej tým viac rozrastá o večerné šaty alebo o modely kokteilových šiat.

Kolekcia pre jar a leto 2012 opäť vyniká vzormi, ale aj pestrými farbami z ktorých tentoraz presvecuje žiarivo slnečné žltá, ale aj zelená farba trávy alebo tyrkysovo modrá farba vody. Mary Katrantzou má talent spojiť navzájom nekombinovateľné vzory a vytvoril ornamentálnu zmes plnú odvážnej interpretácia módy.
Pestré modely Katrantzou pre jar a leto 2012: séria modelov inšpirovaných nekonečnými lánmi kvetov.
Pestré modely Katrantzou pre jar a leto 2012: séria modelov inšpirovaných nekonečnými lánmi kvetov.

FOTOGALÉRIA

Hra farieb v kolekcii Mary Katrantzou pre jar a leto 2012 predstavené na London Fashion Week

001. Mary Katrantzou - RTW Spring 2012 - London 002. Mary Katrantzou - RTW Spring 2012 - London 003. Mary Katrantzou - RTW Spring 2012 - London 004. Mary Katrantzou - RTW Spring 2012 - London
005. Mary Katrantzou - RTW Spring 2012 - London 006. Mary Katrantzou - RTW Spring 2012 - London 007. Mary Katrantzou - RTW Spring 2012 - London 008. Mary Katrantzou - RTW Spring 2012 - London
009. Mary Katrantzou - RTW Spring 2012 - London 010. Mary Katrantzou - RTW Spring 2012 - London 011. Mary Katrantzou - RTW Spring 2012 - London 012. Mary Katrantzou - RTW Spring 2012 - London
Strana 1/3<< zpět      |      další >>

Jarná kolekcia nie je ako predchádzajúce jesenné a zimné inšpirovaná luxusom či porcelánom, ale krásou prírody. Jej oblečenie pôsobí ako jarný doping. Nemôže na vás prísť jarná únava, ak si oblečiete šaty, z ktorých srší toľko energie. Oblečenie Mary Katrantzou je ako energetický náboj!

VIDEO: Záplava farebných kvetov na prehliadke Mary Katrantzou
Mary Katrantzou na svojich modeloch oblečenia pre jar a leto 2012 kombinuje prírodné motívy s abstraktnými. Akoby krížila živú a neživú prírodu do zmesi vzorov ďaleko za hranicou reality. V jej kolekcii čítate ako vo fantasy knižke a objavujete nový svet. Pokojne by ste si doma mohli ktorejkoľvek jej šaty zavesiť na stenu namiesto obrazu a každý deň v ňom objavovať niečo nové.

Avšak ani to ešte Mary Katrantzou nestačí. Aj keď pri pohľade na jej modely oblečenia máte pocit, že sa opäť pozeráte na 3D projekciu filmu Avatar, hľadala návrhárka skutočný tretí rozmer. A tak jej posledný model v kolekcii dostal lesk skutočného kovu z našitých plechoviek pripomínajúcich obrie pajetky aplikované v diagonálnych pruhoch na asymetricky strihanú sukňu.
3D efekt dodávajú šatám plechovky nahradzujúce obrie lesklé flitre.
3D efekt dodávajú šatám plechovky nahradzujúce obrie lesklé flitre.


V prírode nie je nič isté. A tiež ani Mary Kantranzou nič neopakuje ale vytvára unikátnu zmes neopakovateľných a jedinečných prvkov. Nie je to sériovo opakujúca sa potlač vzorov. Sú to obrazy ktoré návrhárka prenáša na tkaninu rovnako tak, ako maliar na plátno svojich obrazov.
Šaty Mary Katrantzou sú ako obrazy.
Šaty Mary Katrantzou sú ako obrazy.


Zdroj obrázkov: kolekcia Mary Katrantzou, Style.com

comments powered by Disqus
MÓDA DOPORUČUJE
POSLEDNÉ KOMENTÁRE
ŽITE S MÓDOU

Nebojte sa poslať nám tip!
Viete čo sa práve deje na módnej scéne? Pracujete v módnom, textilnom či odevnom priemysle? Pošlite nám svoje informácie a tipy na články. Píšte na moda@moda.sk.

Tip pre mladých módnych tvorcov.
Študujete alebo ste práve vyšli zo školy a baví vás navrhovať odevy, obuv alebo módne doplnky? Pošlite nám svoj profesionálny životopis, kresby a fotografie vašich modelov a radi vás predstavíme na stránkach Moda.sk našim čitateľom. Neváhajte a využite svoju šancu! Dostaňte sa s nami do sveta módy!