null

Givenchy premenilo babičkovské šatky prastariek na módne oblečenie: už ich neuvidíte len v dedinských kostoloch!

Streda 13. 6. 2012 | AUTOR: Edita Lehotská  | Módne prehliadky

Šatky sú opäť na scéne – aj keď zmizli zo scény vôbec niekedy nadlho? Tento rok na jar nás šatkovou módou uchvacuje D&G, budúce predjarie bude patriť šatkovej fascinácii Givenchy. To navyše pridáva aj ďalšie zaujímavosti: vracia na scénu rajtkový a čiastočne háremový strih nohavíc a z blúzok, topov, sák a kabátov robí peleríny.

Pamätám si na to z detstva. Babička ma brávala ako malú do kostola, alebo sme trávili s ďalšími babkami na dedine babie leto vysedávaním na slniečku na lavičke. Romantická idylka... Pamätám si takmer jednotný odev týchto žien: čierne oblečenie – pretože v určitom veku už vám pravidelne niekto umiera a vy smútok už ani neodkladáte. A módnym doplnkom boli šatky, presne také, aké teraz znovu vzkriesila značka Givenchy vo svojej kolekcii Resort 2013 pre budúce predjarie.
Šatková kolekcia Givenchy Resort 2013 našla inšpiráciu v babičkovských šatkách.
Šatková kolekcia Givenchy Resort 2013 našla inšpiráciu v babičkovských šatkách.


Givenchy však šatky neuviazalo ženám na hlavu. Tým by u fashionmaniaček neprerazili. Nastrihalo ich na štvorce a pruhy a vytvorilo z nich patchvorkové efekty. Ušilo z nich módne topy, saká, kabátiky, šaty, sukne aj rajtkové nohavice.
Šatkový vzor si našiel svoje miesto aj na maxi kabelke. Veľká maxi taška dokonale ladí s blúzkou pod sakom i s aplikáciami šatkového vzoru na čiernych kostýmových nohaviciach.
Šatkový vzor si našiel svoje miesto aj na maxi kabelke. Veľká maxi taška dokonale ladí s blúzkou pod sakom i s aplikáciami šatkového vzoru na čiernych kostýmových nohaviciach.

FOTOGALÉRIA

Šatková kolekcia Givenchy: Resort 2013

001. Givenchy - Resort 2013 002. Givenchy - Resort 2013 003. Givenchy - Resort 2013 004. Givenchy - Resort 2013
005. Givenchy - Resort 2013 006. Givenchy - Resort 2013 007. Givenchy - Resort 2013 008. Givenchy - Resort 2013
009. Givenchy - Resort 2013 010. Givenchy - Resort 2013 011. Givenchy - Resort 2013 012. Givenchy - Resort 2013
Strana 1/4<< zpět      |      další >>

Efektné šatkové vzory tu nie sú rozhodne prvýkrát a určite nie ani posledný krát!

Poslednú šatkovú mániu rozpútalo
D&G svojou rozlúčkovou kolekciou. Značka totiž vlani na jeseň predstavila svoju poslednú kolekciu pre tohtoročnú jar a leto 2013 a vyhlásila, že ďalej už bude rozvíjať iba svoju značku Dolce&Gabbana a produktovú radu D&G zatvára. Škoda! Aj posledná šatková kolekcia, ktorá práve teraz uchvacuje každého, kto si ju zaobstaral alebo kto ju na niekom zbadá, je dôkazom geniality návrhárov Dominika Dolce a Stefano Gabbana a tiež ukážkou toho, že módni géniovia ich typu zvládnu aj viac líniových rád. Šatková kolekcia je dokonalá a určite si ju nenechajte ujsť. Pozrieť sa na ňu môžete v článku Posledná kolekcia D&G je plná šatiek decentne doplnených džínsovinou!
 

Givenchy prichádza s inovatívnym pelerínovým strihom

To, že Givenchy „přihchádza” s pelerínovým strihom nie je tak úplne pravda, pretože tento strih sa v kolekcii Givenchy neobjavuje poprvé. Tentokrát ale dostal spolu so šatkovými vzormi skutočne veľký priestor a oblečenie tak získava celkom nové línie. Šaty s dlhými rukávmi už nie sú s dlhými rukávmi – prestrihnutie rukávov im dáva pelerínový strih a prevzdušňuje ich. Rovnaký osud stretol rukávy na tričkách, blúzkach i kabátoch.

Avšak toto nie je jediný pelerínové strih, s ktorým Givenchy prišlo. Na niekoľkých modeloch, najmä u bundičiek, rukávy skrátilo pod lakeť a rozšírilo, takže vznikol iný prístup k pelerína a veľmi osviežujúci strih pre jarné nosenie.
Dva pohľady na pelerínu podľa Givenchy – ktorý sa vám páči viac?
Dva pohľady na pelerínu podľa Givenchy – ktorý sa vám páči viac?


Rajtky sú späť na scéne!

Módnemu svetu vracia Givenchy tiež staré rajtky. Nohavicové modely v kolekcii Givenchy Resort 2013 sú napospol rajtkového strihu, málinko krížené s háremovými nohavicami. Rajtky našli svoje uplatnenie aj na overale, ktorý sa v kombinácii s pelerínovými rukávmi vrchnej časti stane rozhodne hitom. Rajtky v kolekcii sú dlhé, ale aj v podobe šortiek. A ženskej postave až prekvapivo pristanú!
Dva pohľady na pelerínu podľa Givenchy – ktorý sa vám páči viac?
Dva pohľady na pelerínu podľa Givenchy – ktorý sa vám páči viac?


Zdroj obrázkov: kolekcia Givenchy, Style.com, Google.com

comments powered by Disqus
MÓDA DOPORUČUJE
POSLEDNÉ KOMENTÁRE
ŽITE S MÓDOU

Nebojte sa poslať nám tip!
Viete čo sa práve deje na módnej scéne? Pracujete v módnom, textilnom či odevnom priemysle? Pošlite nám svoje informácie a tipy na články. Píšte na moda@moda.sk.

Tip pre mladých módnych tvorcov.
Študujete alebo ste práve vyšli zo školy a baví vás navrhovať odevy, obuv alebo módne doplnky? Pošlite nám svoj profesionálny životopis, kresby a fotografie vašich modelov a radi vás predstavíme na stránkach Moda.sk našim čitateľom. Neváhajte a využite svoju šancu! Dostaňte sa s nami do sveta módy!