null

Versace uplietla luxusné šaty ako drôtené košele – avšak z hodvábnych prúžkov zalaminovaných do PVC!

Utorok 3. 7. 2012 | AUTOR: Valérie Jankovská  | Módne prehliadky

Prehliadka jesenného luxusu – Haute Couture Fall 2012 začína! Prvý, kto novú kolekciu pre horných 10 000 predstavil bola značka Versace, konkrétne Ateliér Versace, čo je značka, pod ktorou Donatella Versace tvorí Haute Couture kolekcie módneho domu Versace. Do "klubu" vyvolených sa značka Versace vrátila po ôsmich rokoch tento rok na jar. Predstavovaná Haute Couture kolekcia pre jeseň 2012 je teda po dlhšej dobe druhou couture kolekcií. A Donatella neponechala nič na náhodu. Žiadne experimenty, ale luxus ako má byť: drahé materiály, prepracované detaily a pekné rozviate róby.

Donatella na prehliadku prilákala nejednu celebritu. Nechýbala Christina Hendricks, Fan Bingbong, Pierce Brosnan, Lea Michele, Matthew Morrison alebo M.I.A. Jessica Alba po prehliadke o kolekciu pre médiá povedala, že je „sexy, silná a bojovná.“ Pozitívne sa vyjadrila tiež Elizabett Banks: „Donatella sa proste nebojí predviesť ženské telá.“
Úchvatná podívaná na modely z kolekcie Couture Fall 2012.
Úchvatná podívaná na modely z kolekcie Couture Fall 2012.

FOTOGALÉRIA

Ateliér Versace – Haute Couture jeseň/zima 2012

001. Versace - Haute Couture Fall 2012 002. Versace - Haute Couture Fall 2012 003. Versace - Haute Couture Fall 2012 004. Versace - Haute Couture Fall 2012
005. Versace - Haute Couture Fall 2012 006. Versace - Haute Couture Fall 2012 007. Versace - Haute Couture Fall 2012 008. Versace - Haute Couture Fall 2012
009. Versace - Haute Couture Fall 2012 010. Versace - Haute Couture Fall 2012 011. Versace - Haute Couture Fall 2012 012. Versace - Haute Couture Fall 2012
Strana 1/3<< zpět      |      další >>

VIDEO: Kolekcia Versace Haute Couture pre jeseň/zima 2012
Objavné na Donatellinej kolekcii je, že mnohé modely doslova plietla z tenkých prúžkov akoby do PVC zalaminovanej tkaniny. Vytvorila tak modernú alternatívu stredovekých drôtených košieľ. Laminované hodvábne tenké prúžky pri pohybe prezrádzali tajomstvá ľudskej kože, ktorá sa objavovala a znovu zanikala medzi pohybujúcimi sa prúžky.

Sto percent modelov sú šaty. Tie sú zhruba z polovice krátke a z polovice dlhé až po zem. Iba tri modely sa vymykajú celkovému šatovému konceptu a ide skôr o šatové kabátiky, čo im ale rozhodne neuberá na celkovej luxusnosti. Donatella stavila predovšetkým na pastely, medzi ktorými majú asi najväčší podiel telové pastelové farby.
Krátke modely šiat a šatových kabátikov nie sú o nich menej luxusné, ako tie dlhé.
Krátke modely šiat a šatových kabátikov nie sú o nich menej luxusné, ako tie dlhé.


Či je možné Donatellu Versace po tejto prehliadke nejako titulovať, tak rozhodne ako kráľovnú živôtikov. To je totiž to, čo na kolekciu zaujme z detailov najviac. Niektoré splietané z laminovaných hodvábnych prúžkov, iné s priehľadnými riekami na tuhých hodvábnych živôtikoch. Najluxusnejšie živôtiky predviedla Donatella na konci prehliadky vo svojich najluxusnejších modeloch určených pre červený koberec. Zložito prepracované vrchné diely šiat doplnila o honosne rozviate sukne z toho najjemnejšieho priesvitného hodvábu.

Zdroj obrázkov: kolekcia HC Ateliér Versace, Style.com, Google.com

comments powered by Disqus
MÓDA DOPORUČUJE
POSLEDNÉ KOMENTÁRE
ŽITE S MÓDOU

Nebojte sa poslať nám tip!
Viete čo sa práve deje na módnej scéne? Pracujete v módnom, textilnom či odevnom priemysle? Pošlite nám svoje informácie a tipy na články. Píšte na moda@moda.sk.

Tip pre mladých módnych tvorcov.
Študujete alebo ste práve vyšli zo školy a baví vás navrhovať odevy, obuv alebo módne doplnky? Pošlite nám svoj profesionálny životopis, kresby a fotografie vašich modelov a radi vás predstavíme na stránkach Moda.sk našim čitateľom. Neváhajte a využite svoju šancu! Dostaňte sa s nami do sveta módy!