null

Emporio Armani stavil na luxus, ktorý sa dá nosiť!

Štvrtok 20. 9. 2012 | AUTOR: Edita Lehotská  | Módne prehliadky

Armani a všetky alternatívy značky a jej subkolekcie či produkty robia zo značky Armani jednu z najznámejších značiek sveta. Vedeli ste napríklad, že Armani má dokonca vlastný rad cukroviniek, ktorá okrem krásnych a zrejme aj chutný pralinkových kolekcií ponúka napríklad aj džemy? Pod značkou Emporio Armani sa ale skrýva okrem iného dámska móda, ktorej kolekciu pre nadchádzajúcu jar a leto, SS 2013, Giorgio Armani práve predstavil na Milan Fashion Week.

Giorgio Armani dámsku kolekciu Emporio Armani pre jar a leto 2013 pojal ako veľmi nositeľnú a farebne neutrálnu kolekciu oblečenia. Presne taká kolekcia sa bude Armanimu dobre predávať. Je to oblečenie vekovo použiteľné pre násťročné aj zrelšie ženy. Farby sú pastelové, postavené predovšetkým na sivom a hnedom základe, a u exkluzívnejších modelov okorenené kovovým leskom do strieborných a zlatých tónov. Dá sa to obliecť do školy, do práce, s kamarátmi večer na zraz, ale tiež nie večierok, ak nejde o akciu, ktorá si žiada večernú róbu. Kolekcia je mladistvá, takže z vás urobí Sharon Stone a záleží len na vašom veku, či tú sexy za mlada, alebo tú sexy teraz. Pritom žiadna zbytočná vyzývavosť modelov vám náladu nepokazí.
Modely z dámskej kolekcie Emporio Armani RTW Spring 2013
Modely z dámskej kolekcie Emporio Armani RTW Spring 2013

FOTOGALÉRIA

Kolekcia Emporio Armani, Milan Fashion Week, RTW Spring 2013

001. Emporio Armani - RTW Spring 2013 - Milan 002. Emporio Armani - RTW Spring 2013 - Milan 003. Emporio Armani - RTW Spring 2013 - Milan 004. Emporio Armani - RTW Spring 2013 - Milan 005. Emporio Armani - RTW Spring 2013 - Milan 006. Emporio Armani - RTW Spring 2013 - Milan
007. Emporio Armani - RTW Spring 2013 - Milan 008. Emporio Armani - RTW Spring 2013 - Milan 009. Emporio Armani - RTW Spring 2013 - Milan 010. Emporio Armani - RTW Spring 2013 - Milan 011. Emporio Armani - RTW Spring 2013 - Milan 012. Emporio Armani - RTW Spring 2013 - Milan
013. Emporio Armani - RTW Spring 2013 - Milan 014. Emporio Armani - RTW Spring 2013 - Milan 015. Emporio Armani - RTW Spring 2013 - Milan 016. Emporio Armani - RTW Spring 2013 - Milan 017. Emporio Armani - RTW Spring 2013 - Milan 018. Emporio Armani - RTW Spring 2013 - Milan
Strana 1/4<< zpět      |      další >>


Najskôr na vás možno farebnosť kolekcie zapôsobí trochu nudne. Avšak Giorgio Armani pracuje s pastelmi a ich valérami a dokonale ich vzájomne kombinuje. Vznikajú tak éterické outfity, za ktorými je cítiť majstra návrhára a je jasné, že nejde o žiadnu lacnú konfekciu.
Zaujímavé vrstvenie, plisé, asymetria a jemné pastelové farby sprevádzajú celú kolekciu Emporio Armani pre jar a leto 2013.
Zaujímavé vrstvenie, plisé, asymetria a jemné pastelové farby sprevádzajú celú kolekciu Emporio Armani pre jar a leto 2013.


Staviť na decentnú farebnosť sa Giorgio Armanimu oplatilo už pri Haute Couture kolekcii Armani Privé pre tohtoročnú jeseň 2012. Pozrite sa na kolekciu tu >>

VIDEO: Módna kolekcia Emporio Armani Spring 2013
Aj slávnostnejšie ladené modely kolekcie Emporio Armani Spring 2013 ponechal Giorgio Armani v pastelových farbách a dokonca ešte viac zjednodušil línie modelov. Kratučké sukienky strieda s krátkymi nohavicami, alebo ich zošíva vzájomne s vrchným dielom do jednoduchých overalov. Línia strihu síce zdôrazňuje pás, ale nie príliš, takže vás v modeloch nečaká urputné zaťahovanie brucha a schovávanie drobných faldíkov. Ešte milosrdnejšie sú potom modely v A strihu alebo puzdrové šaty.
Giorgio Armani predstavil tiež novú ľahkú večierkovú módu.
Giorgio Armani predstavil tiež novú ľahkú večierkovú módu.


Fashion Week v New Yorku aj v Londýne už naznačili, že budúcu jar a leto dostane väčší priestor batika. Návrhári z tejto ručnej textilnej farbiacej techniky dostali ale oveľa viac, než sme doteraz videli. Stačí sa pozrieť na modely od Giorgio Armani v tejto kolekcii. Batiku pretransformoval Armani do úchvatných multibarevných pastelových štvorčekov tvoriacich batikovanú sieť.
Batikové modely Emporio Armani z kolekcie RTW Spring 2013.
Batikové modely Emporio Armani z kolekcie RTW Spring 2013.


Hodnotíme kolekciu v redakcii Moda.sk

Hodnotíme ako v škole známkami 1 až 5 (povolené sú aj hodnoty s mínus).
  • Kreativita: 2 -
  • Nositeľnosť: 1
  • Farby: 2 -
  • Strih: 1 -
  • Vhodnosť pre ženskú postavu: 2
  • Celkové hodnotenie: 1,9 (2 +)
 

ANKETA
Ohodnoťte, ako sa páči kolekcia Emporio Armani pre jar 2013 vám!
Je úžasná, jedna z najlepších tejto značky
Je dobrá, ale už mala značka aj lepšie
Pokladám ju iba za priemernú
Nepáči sa mi
Preferujem iný štýl a trendy


Zdroj obrázkov: kolekcia Emporio Armani, Style.com, Google.com

comments powered by Disqus
MÓDA DOPORUČUJE
POSLEDNÉ KOMENTÁRE
ŽITE S MÓDOU

Nebojte sa poslať nám tip!
Viete čo sa práve deje na módnej scéne? Pracujete v módnom, textilnom či odevnom priemysle? Pošlite nám svoje informácie a tipy na články. Píšte na moda@moda.sk.

Tip pre mladých módnych tvorcov.
Študujete alebo ste práve vyšli zo školy a baví vás navrhovať odevy, obuv alebo módne doplnky? Pošlite nám svoj profesionálny životopis, kresby a fotografie vašich modelov a radi vás predstavíme na stránkach Moda.sk našim čitateľom. Neváhajte a využite svoju šancu! Dostaňte sa s nami do sveta módy!