null

Módny štýl „domáce bohyne” vráti na jar a v lete 2012 do našich šatníkov ženskej línie, farby a vzory!

Štvrtok 12. 1. 2012 | AUTOR: Edita Lehotská  | Štýl a trendy

Protikladom k maskulínemu štýlu, ktorý sa presadil túto zimu a v ktorom do ženského šatníka pribudli nielen topánky v štýle pánskych oxfordiek, ale aj tradične pánske strihy smokingov, bude jar a leto preferovať opačný štýl: ženský look. Do popredia ženského šatníka vystúpi to, čo k ženám patrí: ženské línie a potlačené látky pestrými vzormi. Opäť sa po nás chce, aby sme boli nežne ženské!

Tak trochu ako Hitchcockovho hrdinky budeme vyzerať v oblečení, ktoré nám velí návrat k ženskosti. Jar a leto 2012 bude opäť viac presadzovať ženské línie. Tie nahradia inšpirácie z pánskeho šatníka, ktoré sa v podobe „napodobenín” smokingov a iných výrazných častí pánskeho šatníka votreli do našich módnych kolekcií na jeseň a v zime. Ženský look nám dodajú ženskej strihy v kombinácii s pre ženy typickými vzormi.
Módne kolekcie v štýle Domácej bohyne nájdete v mnohých kolekciách svetových návrhárov. Zľava: 2x Dolce&Gabbana, 2x Oscar de la Renta, Marc Jacobs.
Módne kolekcie v štýle Domácej bohyne nájdete v mnohých kolekciách svetových návrhárov. Zľava: 2x Dolce&Gabbana, 2x Oscar de la Renta, Marc Jacobs.


Ženský look je nový protiklad k maskulinite

Sako či kratšie sáčko má byť na jar a v lete posiate vzormi. Povolené sú elegantné formy v štýle Chanel s decentným lemovaním, ozdobnými gombíkmi a inými jemnými detailmi, ale aj pestro vzorované saká posiate kvetinami, bodkami, vtáčiky a ďalšími. Oblečenie môže dekorovať aj samotná látka. Tomuto trendu vyhovujú rôzne výrazne štruktúrované látky, v ktorých by vám už síce v lete bolo teplo, ale na jar budú pre váš šatník tou najlepšou voľbou.
FOTOGALÉRIA

Inšpirujte sa oblečením a módnymi doplnkami v štýle Domácej bohyne.

Domestic-Goddess_001_trendy-spring-2012 Domestic-Goddess_002_trendy-spring-2012 Domestic-Goddess_003_trendy-spring-2012 Domestic-Goddess_004_trendy-spring-2012
Domestic-Goddess_005_trendy-spring-2012 Domestic-Goddess_006_trendy-spring-2012 Domestic-Goddess_007_trendy-spring-2012 Domestic-Goddess_008_trendy-spring-2012
Domestic-Goddess_009_trendy-spring-2012 Domestic-Goddess_010_trendy-spring-2012 Domestic-Goddess_011_trendy-spring-2012 Domestic-Goddess_012_trendy-spring-2012
Strana 1/4<< zpět      |      další >>

Trend povoľuje aj nohavice, ale prioritou sú šaty a sukne s blúzkami a sakom, alebo šaty a sukne kombinované so sakom do kostýmu. Jarný trend Domáca bohyňa z nás urobí opäť ženu. Dodá nám eleganciu žien 50. a 60. rokov. Štýl je praktický. Obliecť sa ako domáca bohyňa môžete nielen na víkendovú rodinnú návštevu, ale aj v bežný deň do práce. U kombinácie bez saka uberte vzory a stavte na štruktúru tkaniny. Ak si do práce oblečiete kostým, nevadia ani výrazné vzory a farby.


Zdroj obrázkov: Style.com, Net-a-porter.com, Google.com, internet

comments powered by Disqus
MÓDA DOPORUČUJE
POSLEDNÉ KOMENTÁRE
ŽITE S MÓDOU

Nebojte sa poslať nám tip!
Viete čo sa práve deje na módnej scéne? Pracujete v módnom, textilnom či odevnom priemysle? Pošlite nám svoje informácie a tipy na články. Píšte na moda@moda.sk.

Tip pre mladých módnych tvorcov.
Študujete alebo ste práve vyšli zo školy a baví vás navrhovať odevy, obuv alebo módne doplnky? Pošlite nám svoj profesionálny životopis, kresby a fotografie vašich modelov a radi vás predstavíme na stránkach Moda.sk našim čitateľom. Neváhajte a využite svoju šancu! Dostaňte sa s nami do sveta módy!