null

Chlapčensky rozstrapatené vlasy vás omladia a je to účes, ktorý letí!

Štvrtok 7. 5. 2009 | AUTOR: Lucie Lukačíková  | Vlasy a účesy

Krátke vlasy si obľúbila väčšina žien. Sú praktické, vypadajú sexy, veselo a mladistvo. A mýtus, že s krátkymi vlasmi sa nedá vyhrať tak ako s dlhými, zďaleka nie je pravdivý – práve naopak. Za pomocou stylingových prípravkov dokážete úplné zázraky, a naviac budete aktuálne „in“.

Zdá sa, že tento rok si obľúbil kontrasty. Do popredia sa totiž dostávajú jak nežné a nevinne kučeravé a vlnité vlasy, tak i krátké a snáď až mužské zostrihy. Aktuálnym trendom pre túto jar a leto sú predovšetkým strapaté chlapčenské zostrihy, ktoré sú úplne geniálné – vlasy sú vzdušné, tak rýchlo sa nemastia a lepšie držia tvar. Okrem toho krátke zostrihy samozrejme uberajú na veku a sú veľmi sexy, veselé a sú vždy v móde.

Celkovo medzi trendami vedie asymetrickosť – tej môžete dosiahnúť napríklad kotletami, voľbou rôzných dĺžok (napríklad po stranách kratšie a na temene dlhšie vlasy), alebo bez problémov stylingom. Stále by ste ale mali myslieť na ženskosť a zmyselnosť účesu, bez ktorích sa rozhodne neobýdete.


Krátke účesy vám poskytujú veľkú variabilitu

Hlavným trendom a zároveň i výhodou takýchto zostrihov je predovšetkým variabilita. Rozstrapatený asymetrický vzhľad si hodíte na prechádzku kolieskovými korčuľami, „ulíznutý“ do práce a ľahko vzdušný na rande. Pokiaľ ide o štýly, vyberie si asi každý. Krátky zostrih môže byť športovný, elegantný, bláznivý, proste akýkoľvek vás napadne, a to kľudne behom niekoľko málo minút.

Úprava krátkych vlasov je samozrejme časovo ľahko náročnejšia než u dlhých kučier, ktoré len prečešete, ovšem výsledok isto stojí za to. Pár minút ráno so stylingovými prípravkami, a z domu vyráža do práce skutočná hviezda.


Máte krátke vlasy, ale na chlapca sa neostriháte? Pozrite sa na našu galériu ďalších účesov pre krátke vlasy tu >>

Styling je pre tento typ účesov najdôležitejší

Emancipované ženy súčasnosti isto ocenia tieto praktické a elegantné dôrazné krátke zostrihy odrážajúce drzosť a odvážnosť žien bojovníčok. Pre styling krátkých účesov sú najlepšie penové či gelové tužidlá, poprípade vosk (u nás sú najbežnejšie dostať napríklad Nivea vosk pre lesk vlasov 75 ml – 3.6 eúr, alebo obľúbená rada voskov značky Taft, 50 ml – 3 eurá) alebo dokonca guma (Schwarzkopf Professional Vláknitá guma 100 ml – 10 eúr).


Konečne vám narástly vlasy po ramená a nikto už vás nedonúti sa ostrihať? Tak vyskúšajte niektoré z našich účesov pre polodlhé vlasy. Galériu nájdete tu >>

Krátke ale nie sú pre každého

Pokiaľ máte ale momentálne vlasy dlhé, a uvažujete o ich ostrihaní, nezabudnite, že nie každému krátke vlasy pristanú. Ku každej tváry sedí niečo iné, a tak je rozhodne na mieste poradiť sa s kaderníkom , či je vami zvolený účes vhodný alebo nie. Tu platí porekadlo „Dobrá rada nad zlato" dvojnásobne. Predsa len, zlé vybraté tričko môžete kedykoľvek vyhodiť, ale zo zlým účesom už to nie je tak ľahké. Krátky účes vás môže zmeniť v dobrom i zlom smere. Nesmiete zabudnúť, že krátke vlasy zvýrazňujú nielen krásne časti tváre, ale môžu silno zdôrazniť i drobné nedostatky vašeho pôvabu.


Nechcete sa vzdať svojích dlhých vlasov? Vyskúšať nový účes môžete i s dlhými vlasmi. Inšpirujte sa našou galériou pre dlhé vlasy tu >>

Inšpirujte sa našimi galériami účesov pre ďalšie typy a dĺžky vlasov!

Inspirujte se našimi galeriemi účesů pro další typy a délky vlasů!
  • Galéria účesov pre krátke vlasy tu >>
     
  • Galéria účesov pre polodlhé vlasy tu >>
     
  • Galéria účesov pre dlhé vlasy tu >>
 
ANKETA
Akú dĺžku vlasov preferujete?
Čo najkrajšiu
Krátke, ale nie príliž
Polodlhé po uši
Polodlhé po raméná
Dlhšie
Čo najdlhšie


Zdroj obrázkov: Ukhairdressers.com

comments powered by Disqus
MÓDA DOPORUČUJE
POSLEDNÉ KOMENTÁRE
ŽITE S MÓDOU

Nebojte sa poslať nám tip!
Viete čo sa práve deje na módnej scéne? Pracujete v módnom, textilnom či odevnom priemysle? Pošlite nám svoje informácie a tipy na články. Píšte na moda@moda.sk.

Tip pre mladých módnych tvorcov.
Študujete alebo ste práve vyšli zo školy a baví vás navrhovať odevy, obuv alebo módne doplnky? Pošlite nám svoj profesionálny životopis, kresby a fotografie vašich modelov a radi vás predstavíme na stránkach Moda.sk našim čitateľom. Neváhajte a využite svoju šancu! Dostaňte sa s nami do sveta módy!