null

Zdravie a krása

Tipy pre zdravie a krásu, zdravý životný štýl a diéty pre krásnu postavu

Pravidelné e-maily s informáciami o zľavách,
súťažiach, módnych trendoch a akciách.
Vlož svoj e-mail a získaj mnoho výhod!
Súhlasím s pravidlamiOdoslať >>
Streda 31. 7. 2013 | AUTOR: Markéta Volfová
Chudnutie s cigaretou? Výhovorky, ktoré vám ničia zdravie!

Máte chuť na sladké, ale viete si s ňou poradiť. Veď je to tak jednoduché, stačí siahnuť do vrecka, vytiahnuť cigaretu a škrtnúť zapaľovačom. Lenže čím dlhšie svoje chute riešite týmto spôsobom, tým väčší problém si vytvárate do budúcna. Pravdou je, že telo fajčiara spotrebuje viac energie ako telo nefajčiara, konkrétne zhruba o desať percent. Fajčenia pre telo predstavuje záťaž a organizmus potrebuje energiu navyše, aby sa s touto záťažou vyrovnalo a zmiernilo škody, ktoré každá cigareta napácha. Preto mnohí fajčiari, ktorí fajčiť prestanú, priberú na váhe. Kvôli stresu a nervozite z odvykania sa často pripoja aj chute na sladké.

Streda 24. 7. 2013 | AUTOR: Evžena Janovská
Pohánka je prevenciou aj účinným prostriedkom na kŕčové žily – nenechajte sa frustrovat touto kozmetickou vadou!

Práve letné horúčavy môžu prvýkrát prezradiť, že naše nohy už nie sú to, čo bývali. Návrú nám žily a možno prvýkrát na svojich nohách zbadáme kŕčové žily, ktoré vplyvom horúčavy dajú jasne najavo: „Sme tu!“ Niekto má ku kŕčovým žilám, nazývaným tiež varixami, sklony väčšie, niekto menšie, rozhodne si ich ale nikto z nás nepraje. Keď začnú byť viac vidieť, panikárite! Čo robiť, aby sa z našich nôh nestala mapa diaľničnej siete? Existuje nejaké zázračné riešenie? A jedno áno. Na kŕčové žily funguje malý potravinový zázrak - pohánka. Máte ju vo svojom jedálničku?

Streda 17. 7. 2013 | AUTOR: Karolína Koblová / Berta Pean
Metabolický typ – mýtus alebo fakt?

Ľudia sa už od nepamäti snažia všemožne niečo zaškatuľkovať, rozdeľovať alebo presne ohraničiť. Avšak v medicíne ani v ľudskom tele sa nedá nič určiť so stopercentnou istotou. Každý organizmus je úplne jedinečný, a rovnako tak originálny je jeho metabolizmus. Ten rozhoduje o tom, akým smerom by sme mali orientovať svoje stravovanie, pretože to sa u jednotlivých ľudí podľa ich metabolického typu líši a záleží na ňom aj to, či budeme štíhli alebo či nám nebude chýbať svalová hmota. Mnoho časopisov i internetových portálov vám ponúka určenie metabolického typu po zodpovedaní niekoľkých otázok, ale týmto sa rozhodne riadiť nedá. Metóda na správne určenie metabolického typu však existuje – možno ho určiť analýzou vašej DNA. Na začiatku by sme si ale mali zodpovedať otázku, je pre nás skutočne tak dôležité poznať svoj metabolický typ, alebo ide len mýtus?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další
MÓDA DOPORUČUJE
ŽITE S MÓDOU

Nebojte sa poslať nám tip!
Viete čo sa práve deje na módnej scéne? Pracujete v módnom, textilnom či odevnom priemysle? Pošlite nám svoje informácie a tipy na články. Píšte na moda@moda.sk.

Tip pre mladých módnych tvorcov.
Študujete alebo ste práve vyšli zo školy a baví vás navrhovať odevy, obuv alebo módne doplnky? Pošlite nám svoj profesionálny životopis, kresby a fotografie vašich modelov a radi vás predstavíme na stránkach Moda.sk našim čitateľom. Neváhajte a využite svoju šancu! Dostaňte sa s nami do sveta módy!