Rozhovory

10.06.2013 Rozhovory
Brněnské MóDění vnieslo vďaka kolekcii Ely Jediovej na mólo vidiecku atmosféru a súznenie s prírodou

Návrhárka Ela Jediová sa ako milovníčka originálnej módy vo svojej kolekcii zamerala na prvky vidieka a dediny, ktoré sa podľa nej vyznačujú hlavne pohodlím a ľahkosťou. „Človek by sa mal v mojom oblečení cítiť pohodlne“ dodáva. Prečítajte si rozhovor o kolekcii Ely Jediovej s názvom PAESE*TTO, ktorú predviedla na brnenskom MóDění.

čítať článok

10.06.2013 Rozhovory
Mirka Horká predviedla na brnenskom MóDění hneď tri svoje pánskej kolekcie – dominovala v nich mužská prirodzenosť

Mirka Horká nám na brnenskom MóDění predstavila zaujímavý prierez svojich troch kolekcií s názvami Žiť tebou, Negatív a Duša na oko. Prezentovala v nich veľmi nápadité mužské modely, v ktorých sa objavovali predovšetkým rôzne strihané obleky. Prezentované modely z kolekcií doplnila niekoľkých oslňujúcimi modelmi „osudového muža s vlečkou“. Viac sme sa o jej prezentáciu dozvedeli v rozhovore s návrhárkou.

čítať článok

10.06.2013 Rozhovory
Módne trio LaFormela odhalilo v Brne svoju poetickú dušu – na brnenskom MóDění predstavilo svoju kolekciu F/W 2013-2014

Na brnenskom MóDění sa divákom okrem iných predstavila aj československá trojica módnych návrhárov: Miroslava Kohutiarová, Katarína Ravasová a Antonín Soukup, ktorí sa nedávno prezentovali aj na Fashion Weeku v ďalekej Malajzii. Spoznali sa počas štúdia na Technickej univerzite v Liberci a tvoria pod spoločnou značkou LaFormela. Do Domu umenia sa nám prišli pochváliť so svojou najnovšou kolekciou F/W 2013-2014, ktorá tu zažila nepochybne úspešnú premiéru. Viac nám o kolekcii povedali spoločne v rozhovore.

čítať článok

14.05.2013 Rozhovory
Návrhárky značky Timoure et Group tvoria modely pre štyri ročné obdobia – už viac ako 20 rokov!

Nedávno som sa vydala do jedného z dvoch módnych butikov Timoure et Group, ktoré si spoločne otvorili návrhárky Ivana Šafránková a Alexandra Pavalová. Absolventky pražskej VŠUP sa venujú módnemu dizajnu pod vlastnou značkou už od roku 1992. V príjemnom interiéri butiku na Starom Meste som zistila, že ich modely sú nadčasové aj trendy a dostupné každej pracujúcej žene. Ako tvorí Timoure et Group, ale aj aký kus odevu zažíva renesanciu, sa dozviete v rozhovore s milou návrhárkou Ivanou Šafránkovou.

čítať článok

13.05.2013 Rozhovory
Ôsmy ročník Bratislavských módnych dní mal mnoho noviniek – o nich sme sa bavili s organizátorkou Máriou Rehákovou

Bratislavské módne dni sú rozhodne najväčšou akciou svojho druhu na Slovensku a tento rok si ich organizátorka Mária Reháková dala za cieľ priviesť do Bratislavy tiež viac Čechov. Slovenskí a českí návrhári tak mali možnosť konfrontácie. A to bolo podľa organizátorky cieľom. Z BMD sme vám priniesli veľké množstvo reportáží a rozhovorov a v našom špeciáli rozhodne nemôže chýbať rozhovor s Máriou Rehákovou, ktorá je už osem rokov dušou celého projektu.  

čítať článok

25.03.2013 Rozhovory
Exkluzívny rozhovor Moda.sk s Blankou Matragi: „U mňa neexistuje slovo nejde, nemáme, to nie je možné.“

Patrí k najúspešnejším Češkám a so svojou módou sa dokázala presadiť aj mimo Česko oveľa viac, než kto iný – áno, hovoríme o Blanke Matragi. Vždy ma prekvapí, že ju pozná aj u nás na Slovensku skutočne každá žena. Je jedno, či býva vo veľkom meste alebo v tej najmenšej dedine. Blanka je pre nich žena, ktorá im vie splniť ich dievčenský sen. Ale práve tomuto sme sa chceli v rozhovore vyhnúť a dozvedieť sa od Blanky Matragi veci, ktoré z nej „nepáčia“ v každom rozhovore. Takže žiadna móda pre princezné – ale móda ako umenie a tvrdá práca. Tak vám chceme týmto rozhovorom predstaviť najznámejšiu českú návrhárku Blanku Matragi a jej aktuálne plány. Rozhovor mimo iné pojednáva o práve otváranom novom butiku návrhárky v Prahe, ale Blanka má svoj butik aj u nás na Slovensku – v Bratislave. A rada vás v ňom privíta.

čítať článok

21.03.2013 Rozhovory
Návrhárka Petra Ptáčková vytvára magický realizmus a prebúdza fantáziu v rozprávkových kolekciach

25-ročná Petra Ptáčková v súčasnosti študuje na Parížskej škole Ecole de la Chambre Syndicale de la Couture Parisienne. Jej prehliadka na Check Czech Fashion Show 2013 ma očarila rozprávkovou kolekciou, ale aj tým, že bola uvoľnenejšia, ako tie ďalšie. Pri rozhovore som spoznala prečo. Petrina sebaistota dokazuje, že vie, čo chce, a nebojí sa pre to vyjsť zo zabehnutých koľají módneho sveta. V pôvodne bežnom rozhovore sa skôr než fakty o kolekcii objavuje jej pohľad na svet a túžba prebúdzať v ľuďoch fantáziu.

čítať článok

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek